Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SATEL CA-6 - Funkcja wyłączenia alarmu w centrali z wejścia

03 Wrz 2013 23:12 1782 2
  • Poziom 23  
    Witam,
    Mam do dyspozycji jedno wejście centralki (Z6) oraz wejście sterujące CTL. Chcę mieć możliwość wyłączania/włączania czuwania oraz dezaktywacji alarmu, który wystąpił. Do dyspozycji mam 2 przewody ze swojego urządzenia. Myślałem o tym, żeby alarm wyłączać wejściem CTL (funkcja 7) a włączanie/wyłączanie czuwania zrobić na wejściu Z6 (funkcja 16). I wszystko by było ok, ale to wejście pracuje w trybie sygnału ciągłego, więc trzeba trzymać stan , żeby alarm był uzbrojony. Ja potrzebuję tylko wzbudzać to wejście (załączać/wyłączać impulsami, nie sygnałem ciągłym). Nie znalazłem takiej opcji wejścia Z6, czy źle szukam?

Taka opcja jest na wejściu CTL, jednak wykorzystując to wejście do tej funkcji stracę możliwość kasowania alarmu, ponieważ wejście Z6 nie ma takiej opcji (ma ją tylko CTL).
    Mimo tak wielu możliwości konfiguracji wejść Z0-6 jednak brakuje mi dwuch opcji, czyli kasowania z alarmu czy sterowania impulsami rozbrajania/uzbrajania alarmu.
    Jest jakiś wyjście z tej sytuacji?
  • OptexOptex

• Poziom 25  
    Można kombinować z 2 przekaźnikami jeden sterowany z pod sygnalizatora a drugi z pod wyjścia naruszenie Zx. Odpowiednie podłączenie zrealizuje twoje plany choć skomplikuje obsługę.
    Sądzę jednak że to rozwiązanie jest "przekombinowane"
    Zalecam użycie radiolinii np: 4 kanałowy Elmes - masz do dyspozycji cztery styki NC/NO.
    Pozdro...