Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne wyłączanie subwoofera

12 Mar 2005 19:24 3354 9
  • Poziom 10  
    Witam

Nie wiedziałem na którym z forów umieścić ten temat, więc umieszczam go tutaj, bo to pokrewny temat.

Jak jest skonstruowany układ, który włącza / wyłącza wzmacniacz subwoofera kiedy włączy / wyłącza się wzmacniacz ?

Może moglibyście podesłać jakiś schemat ?

Pozdrawiam

Michał
  • Poziom 21  
    chodzi Ci o załanczanie sygnałem audio??
    albo chodzi Ci o załanczanie stałym??
    lub chodzi Ci o załanczanie impulsem??

opisz prosze troche bardziej co chcesz zrobic!!

pozdrawiam:)
  • Poziom 10  
    Chodzi tylko o to, żeby subwoofer włączał się wraz z zestawem audio, tak jak ma to miejsce w wielu konstrukcjach obecnych na rynku.

Dzieki

Michał
  • Poziom 17  
    Wiekszość subwooferów ma włączanie w momencie pojawienie sie sygnału akustycznego na wejscie i wyłacza sie po pewnym czasie gdy takiego sygnału brak.
    To dość proste urzadzenie.
    Zciagnij to z jakiegos fabrycznego schematu:)
    pozdr.
  • Poziom 12  
    cześć! ja bym zastosował odpowiedni przekażnik,kóry byłby sterowany napięciem wyj odb. anteny automatycznej i po kłopocie! szybko prosto i w miarę tanio.
  • Poziom 31  
    Witam. Ma może ktoś schemat takiego urządzenia bo nie mam skąd ściągnąc z fabrycznego urządzenia. Chodzi o to aby sub włączał się przy pojawieniu się sygnału na wejściu filtra a wyłączał po określonym czasie gdy tego sygnału nie bedzie. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam. Pozwolę sobie odświeżyć temat. Mam pytanie, jeśli subwoofer ma już taki wyłącznik, tylko wyłącza on urządzenie za szybko, to jest możliwość wydłużenia tego czasu, jesli tak to jak?
  • Poziom 43  
    stas1989 napisał:
    jest możliwość wydłużenia tego czasu, jesli tak to jak?
    Odszukać układ odpowiedzialny za włączanie/wyłączanie i sprawdzić kondensator stałej czasowej.
    Zdarza się, ze o kondensator wysycha, traci pojemność i wtedy wyłącza jak opisujesz.