Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha ProMix 01 uszkodzone fadery nie działa mechanika faderów

03 Wrz 2013 23:34 1974 15
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam uszkodzony mikser yamaha promix 01...
    W mikserze nie działa automatyka suwaków i są straszne szumy jak są wszystkie suwaki odkręcona na 0db.
    Jak są do 5 pierwszych kresek to jest ok, a dalej to się szumy zwiększają i mają tak jakby dźwięk w rurze; czasami też przyciski nie chcą zaskoczyć lub załączają się z opóźnieniem ....
    ...I dlaczego jak paruje dwa kanały to sygnał przechodzi z jednego suwaka na drugi?

Jeśli by ktoś wiedział o co chodzi to proszę dać znać, ponieważ bardzo potrzebuję naprawić ten mikser...
    Z góry dzięki....
  • Poziom 41  
    Skoro sam sobie miksuje, to pada DSP, lub zasilanie DSP.
  • Poziom 12  
    Wszystko w mikserze działa; z wyjątkiem tych suwaków, a co do reszty to może nie umiem ustawić, bo mikser niedawno zakupiłem, także bardziej skupił bym się na tych suwakach a potem na reszcie...
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    To może zacznijmy od;
    Reset miksera: naciśnij STORE i INC+ i włącz zasilanie.
    Menu serwisowe: naciśnij przycisk METER i CUE i włącz zasilanie.
    Kalibracja faderów : PAN/"fi" i CUE i włącz zasilanie.
  • Poziom 12  
    Warto wiedzieć, ale to nic nie daje... Wygląda jak by było coś "uwalone" w środku, ponieważ nic ani nie słychać ani nic; tak jakby zasilanie albo coś, potem bym się zajął innymi wadami, ale wobec testu który (poza faderami) to wyszedł bardzo dobrze...
    ...A i jeszcze jedno pytanie; dlaczego na 1 i 2 kanale zaraz po włączeniu słychać szum, który po max 3 sekundach się wycisza stopniowo i potem jest wszystko dobrze?
    Dzięki za odpowiedź ciasteczkowypotwor.
  • Poziom 41  
    Skoro pojawiają się szumy znikąd, to problem jest z DSP. Aby to potwierdzić przepaczuj na fader 1 i 2 inny preamp.
  • Poziom 12  
    Zaraz wezmę go do elektronika, to zobaczy... Może to wina zasilacza; z tym się jeszcze wstrzymam, bo aż takiej tragedii niema z tymi szumami. A te fadery są dla mnie najważniejsze...
  • Poziom 41  
    Mogę kupić ten mikser :)
  • Poziom 12  
    Niedawno go kupiłem i chcę go naprawić, a nie sprzedać. Dam mu radę, ale tylko jeszcze potrzebuję czasu,a te fadery są dla mnie bardzo ważne bo w sobotę gram imprezę taką małą i by się przydał sprawny mikser....

Dodano po 31 [sekundy]:
    Teraz dokładniej testowałem:
    - Dodam, że poza tymi faderami i szumami mikser działa w 100 % .
  • Poziom 41  
    A w jaki sposób nie działają te fadery?
  • Poziom 12  
    W ogóle nie działa mechanika (nie przesuwają się), a reszta sprawna. Zmieniają wartości głośności, przełączają funkcje i to co powinny robić tylko że się same nie przesuwają...
  • Poziom 41  
    To może nie ma zasilania do driverów?
  • Poziom 12  
    A jak to sprawdzić gdzie szukać usterki? W której części?
  • Poziom 41  
    Może po prostu urwana jest któraś taśma? Bo tak wszystkie na raz, to trochę dziwne.
  • Poziom 12  
    Nie wiem; nic tam nie widać mechanicznie... Jak do niego zaglądałem zasilacz się trochę grzeje i tyle co zauważyłem.