Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Creative, Asus, czy może jeszcze coś innego aby komputera dało się słuchać

Makro1993 04 Sep 2013 02:49 720 0
    Makro1993
    Level 26  
    Niestety, po dobrych kilku latach spędzonych z kartą Creative X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series, która napędzała wszystko, od głośników Altec Lansing ATP3, przez słuchawki Creative Fatal1ty na Sennheiserach PC360 (które obsługuje do teraz) kończąc, zauważyłem że coś jest nie tak z kanałami innymi niż dwa przednie (a przynajmniej na tylnych wyjściach, słuchawki na panelu działają poprawnie, cała reszta wyjść z tyłu oprócz tych dwóch przednich daje taki jakby przesterowany sygnał - nie jest to wina softu, a przynajmniej nie jest to powiązane z jednym systemem i komputerem).

Jako iż czasami potrzebuję jeszcze dodatkowych 2 wyjść (4 kanały w sumie, co przy aktualnym zachowaniu mojej karty jest niemożliwe) zacząłem rozglądać się po nowych kartach dźwiękowych, no i właśnie - z tego co widzę z kart dla zwykłych śmiertelników wrażenie kart idealnych starają się robić Creative ZxR i Xonar STX. Opinie w internecie są różne, specyfikacje podobne więc rodzi się pytanie - która?
    Nie powiem, przyzwyczajony jestem i lubię brzmienie aktualnej karty na PC360 i włączonym Crystalizerze, więc w sumie ciągnie mnie znowu do Creative, tylko czy na pewno?
    Kartę wykorzystuję do słuchania muzyki (większość Apple Lossless), filmów, gier i czasami też do czegoś co można nazwać tworzeniem muzyki bądź jego obróbką (ASIO musi być). Z tym znowu związany jest fakt że boli trochę brak tego przedniego panelu który mam teraz w nowych kartach - bo w mojej opinii jest to cudo :)
    Zdaję sobie też sprawę ze STX jest 2 kanałowy, co jednak trochę zniechęca mnie do tej karty, ponieważ tak jak wyżej - 4 kanały czasami są mi potrzebne.
    Brak planów podłączania wymyślnych zestawów stereo, jedyne głośniki to wyżej wymienione Altec Lansing ATP3, ale to bardzo okazyjnie.
    Budżet? Około 1000zł z możliwością delikatnego naciągnięcia.
    No i dochodzą plany kupna lepszych słuchawek w przyszłości, najprawdopodobniej też coś z stajni Sennheisera, ale to dosyć odległe plany, jednakże ważny jest ten wzmacniacz słuchawkowy który obydwie te karty posiadają.

Powinienem teraz zakończyć to pytaniem - która lepsza? (gdzie nastawiam się jednak bardziej ku ZxR z powodu jej wielokanałowości), zdaję sobie jednak sprawę że istnieją też inne karty - może właśnie tam jest coś za co oddam moje pieniądze?