Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EMACHINES E730Z - Jak podpiąć kable do gniazda zasilającego.

RAIN MAN 04 Sep 2013 05:09 2334 13
 • #1
  RAIN MAN
  Level 14  
  Witam mam problem z gniazdem gdzie podłącza się zasilanie w tym laptopie.Otóż bateria już praktycznie w nim nie działa trzeba cały czas być na zasilaniu z kontaktu.Do czego zmierzam urwały się kabelki w jednym z przewodów prowadzących do gniazda zasilającego.Niestety nie wiem na 100% czy mają one być przylutowane do gniazda jak 2 razem splecione jak to jest w drugim kabelku także do gniazda przylutowanego czy może tylko jeden z nich.Po zlutowaniu obydwu do gniazda i próbie włączenia laptopa niestety nie działa on a wcześniej działa lecz na tej słabej bardzo baterii gdzie prosił od razu o podłączenie zasilania aby móc naładować ją.Będę wdzięczny za pomoc i przesyłam obrazek jak to mniej więcej wygląda.Kabel ewentualnie kable które jak wyżej opisałem były splecione razem i lutowany do wtyczki zasilającej jest koloru czarnego.
  Po zdjęciu izolacji z kabelków koloru czerwonego widzę że są one razem przylutowane do gniazda.Zapomniałem dodać że kabelki koloru czarnego są przylutowane do gniazda tak jakby to miała być masa czyli do części obudowy gniazda a koloru czerwonego do środka gniazda.
  Może jakiś inny błąd popełniłem i dlatego teraz nie chce się załączyć laptop po włączeniu wtyczki do gniazda zasilającego dlatego proszę o pomoc ekspertów w rozwiązaniu mego problemu.

  EMACHINES E730Z - Jak podpiąć kable do gniazda zasilającego.
  EMACHINES E730Z - Jak podpiąć kable do gniazda zasilającego.
  EMACHINES E730Z - Jak podpiąć kable do gniazda zasilającego.
 • #2
  raddeon
  Level 19  
  Witam kable danego koloru powinny być razem nie ma tu dużej filozofii czerwony to plus czarny masa, czerwone przewody idą do bolczyka. Obawiam się raczej że uszkodzenie jest na samej płycie musi kolega pomierzyć napięcia czy w ogóle przewód przewodzi.
 • #3
  RAIN MAN
  Level 14  
  Dzięki za odpowiedź lecz jak już wcześniej wspominałem zanim zacząłem go rozkręcać itd.to działał i załączał się lecz tylko na zasilaniu prądowym bo jeśli się to wyłączyło to na baterii trzymał bardzo krótki czas cały czas informacja była że proszę podłączyć zasilanie prądowe aby móc naładować baterię i zaraz się wyłączał niestety a teraz nie załącza się w ogóle po zlutowaniu tych kabli do gniazda.
 • #4
  adamadi33
  Level 43  
  Gniazdo sprawdzałeś może już jest uszkodzone?
  Napięcie z zasilacza dochodzi do płyty głównej?
 • #5
  RAIN MAN
  Level 14  
  Nie wiem gdyż aż tak obcykany nie jestem w tym temacie po prostu to gniazdo było już wcześniej uszkodzone raz łączyło raz nie trzeba było kablem poruszać i myślałem że jak rozbiorę przylutuję porządnie kabelki bo jeden ten od masy się strasznie ruszał to będzie ok.
  Jednakże się pomyliłem i myślę tak aby uderzyć do sklepu po nowe gniazdo i je założyć może wówczas już zadziała jak trzeba po włączeniu laptopa poprzez kabel zasilający.
 • #6
  adamadi33
  Level 43  
  Tak ogólnie to nie robiłeś pomiarów?
 • #7
  RAIN MAN
  Level 14  
  Niestety nie myślałem że skończy się tylko na wymianie tego gniazda i to wszystko bo jeszcze zapomniałem dodać że kabel zasilający od zasilacza jest też uszkodzony i taśmą izolacyjną pozawijany ale to nie przeze mnie tylko już taki był.Lecz nie brałem się za niego gdyż na takim wcześniej laptop działał więc myślałem że nie jest to wina tego kabla sokoro było ok i działał laptop na nim.
 • #8
  adamadi33
  Level 43  
  No tak skoro nic nie pomierzyłeś to nie wiadomo czy napięcie z zasilacza dostaje się przez gniazdo
  zasilania do płyty.Zawsze się robi pomiar nawet po zwykłej wymianie kabla.
  Sprawdza się przewodność kabla a poza tym wyklucza zwarcia, poprawność lutowania i poprawność
  napięcia.
 • #9
  RAIN MAN
  Level 14  
  OK dzięki za info , posiadam miernik taki żółty a w środku ustawia się kółkiem różne napięcia jest on cyfrowy lecz niestety nie umiem się nim posługiwać.Kupiłem spory czas temu gdyby był do czegoś przydatny.
 • #10
  boro1234567
  IT specialist
  RAIN MAN wrote:
  OK dzięki za info , posiadam miernik taki żółty a w środku ustawia się kółkiem różne napięcia jest on cyfrowy lecz niestety nie umiem się nim posługiwać.

  Z całym szacunkiem lecz z taką wiedzą nie bierz się za laptopy.
 • #11
  RAIN MAN
  Level 14  
  OK spox przeważnie stawiam tylko systemy na nich rzadko mi się coś takiego zdarza ale dzięki za spostrzeżenie.
 • #12
  RAIN MAN
  Level 14  
  Problem rozwiązany można zamknąć temat , wszystkim serdeczne dzięki za pomoc i wskazówki.
 • #13
  boro1234567
  IT specialist
  RAIN MAN wrote:
  Problem rozwiązany można zamknąć temat , wszystkim serdeczne dzięki za pomoc i wskazówki.

  Podaj dla potomnych co było przyczyną.
 • #14
  RAIN MAN
  Level 14  
  Okazało się że jeden z kabelków dochodzących do gniazda od plusa był spalony i nie dochodził prąd stąd te problemy się pojawiły.Po jego wymianie wszystko zaczęło działać bezproblemowo oraz jeszcze zasilacz całkowicie padł.Trzeba było zainwestować w nowy bo raz działał raz nie laptop i teraz wszystko śmiga aż miło.Jeszcze raz wszystkim wielkie dzięki za zaangażowanie i pomoc w mojej sprawie , pozdrawiam.