Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Meriva B 2011 rok kontrolka świateł stopu.

04 Wrz 2013 10:04 2181 4
  • Poziom 8  
    Witam, odebrałem samochód od mechanika i po dojechaniu do domu świeci mi się ciągle kontrolka z błędem oznaczajacym brak tylnych świateł stopu. Komputer wyczuwa, jak bym całkiem ich nie miał. Jednak światła się świecą, włącznik świateł widać przekazuje sygnał do tylnych lamp i działają, jednak każde wciśnięcie (nawet po skasowaniu błędu) wyskakuje od nowa z problemem jak bym ich nie miał. Co może być przyczyną, czy to wymiana czujnika ma wpływ na to?
    Czekam na szybką informację i z góry dziękuję za rozwiązanie problemu
  • Poziom 39  
    Witam
    Sprawdź czy masz właściwe żarówki w lampach (12V /21W lub 12V /21/5W)w zależności czy stopy są razem z postojem.
  • Poziom 8  
    Wiem, że przed wizytą u blacharza wszystko było okej - raczej nie podmienił mi żarówek :P A odłączał akumulator i rozbierał samochód bo naciągany był na ramie, może coś z wiązką lub czujnikiem?
  • Poziom 20  
    Czy trzecie światło stopu również się zapala?Może gdzieś jest niedokręcona masa skoro auto było naprawiane?
  • Poziom 12  
    Najlepiej podpiąć komputer i sprawdzić tylną jednostkę sterowania światlami jeśli taką posiada i wyjdzie na kodze błędów gdze szukać.