Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onkyo Tx-Nr905 - nie pamięta ustawień po odłączeniu zasilania

pompak 04 Wrz 2013 11:50 2259 1
  • #1 04 Wrz 2013 11:50
    pompak
    Poziom 22  

Witam.
    Kupiłem taki amplituner dla siebie za granicą, wszystko działa oprócz jednego gdy wyłącze przyciskiem power lub z gniazdka zasilanie amplituner gubi ustawienia całkowicie ( zostają tylko strony internetowe w radiu internetowym).
    W trybie standby pamięta wszystko.
    Amplituner ma 4 transformatory w trybie standby jest tylko jeden załączony który daje wg schematu 12V i potem zasila procesor itp, czyli eeprom również dostaje napięcie. Próbowałem odłączyć zasilanie na 2 sekundy i po tym czasie niektóre ustawienia zostały przestawione, dłuższe odłączenie skutkuje całkowitym resetem.
    Szukałem na schemacie kondensatora Backu-up ale niestety nie mogę go znaleźć, czyżby w tym modelu każda czynność była zapisywana do eepromu i po kilku latach jest możliwość że gdy zostanie odłączone zasilanie to gubi ustawienia?
    Zamontowany jest tam eeprom IS25C64A, zastanawiam się nad wymianą, tylko że nie mogę znaleźć takiego, czy można zastosować jakiś zamiennik np 25LC640A-I/SN, praktycznie to samo tylko ma inną częstotliwość oryginalny 2Mhz a ten 10Mhz.
    Czy może w złym kierunku idą obwiniając Eeprom? Załączam kawałek schematu z naniesionym Eepromem i cały service manual, bardzo proszę o pomoc, może ktoś naprawiał taką usterkę w tym ampli.
    Pozdrawiam

P.S dzwoniłem do autoryzowanego serwisu Onkyo i Pan mi tyle powiedział że właśnie trzeba wymienić Eeprom, niestety nie prowadzi sprzedaży detalicznej i musiałbym odsyłać sprzęt ( koszt naprawy 200-250zł), zapytałem jeszcze czy jest potrzebny wsad czy wystarczy założyć czystą pamięć, niestety nie uzyskałem odpowiedzi. Może ktoś z szanowych forumowiczów wie?
    Onkyo Tx-Nr905 - nie pamięta ustawień po odłączeniu zasilania

1 1
  • #2 13 Wrz 2013 16:04
    pompak
    Poziom 22  

Uporałem z naprawą. Koszt to 1,15zł za eeprom. Udało się znaleźć prawie idealny zamiennik oryginalnej pamięci firmy Atmel.
    Amplituner pamięta już wszystkie ustawienia po odłączeniu zasilania.
    Zamykam.

2
  Szukaj w 5mln produktów