Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMICA EBP 8752 - Uszkodzony panel sterujący.

04 Wrz 2013 14:38 6651 6
  • Poziom 10  
    Witam
    Jestem posiadaczem piekarnika elektrycznego AMICA EBP 8752.
    W piekarniku uszkodził się panel z wyświetlaczem typ: YS7-2021 I16 DCCD (8011399) lub YS7-2031 I16S (8048146)- dane ściągnąłem ze strony serwisu Amica.
    Czy urządzenie nadaje się do naprawy czy jestem zmuszony kupić nowy panel?

Uszkodzenie polega na braku reakcji na sterowanie panelem, wyświetlacz wskazuje 4 poziome kreski. Serwis twierdzi że jest to nienaprawialne.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 1  
    U mnie podziałało wyczyszczenie sensorów jak w Tym temacie
    jedyna różnica polega na tym, że szyba nie jest mocowana na wkrętach, a na zatrzaskach 3 z góry i 2 z dołu - należy lekko podważyć najlepiej zaczynając z góry (raczej należy wysunąć piekarnik z zabudowy).
  • Poziom 37  
    Lscorpion napisał:
    Serwis twierdzi że jest to nienaprawialne.
    Widział kolega jakiś serwis gwarancyjny żeby powiedział że jest naprawialny bo ja nie taki serwis nie ma czasu na zabawę w naprawę. Trzeba poszukać elektronika który będzie chciał poszukać przyczyny i spróbuje naprawić.
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
    skryn napisał:
    Ja osobiście reprezentuję autoryzowany serwis Amica (we własnej osobie)

Kilka miesięcy temu zaczęły się problemy z moim piekarnikiem Amica EBI 810 74.
    Standardowy komunikat SD CARD ERROR. Kilkanaście razy pomogło wyłączenie i włączenie listwy do której podłączony jest piekarnik.
    Aktualnie niestety przestał reagować na ten sposób.

Dodam, że problemy zaczęły się na styku okresu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

Czy firma Amica stosuje programowanie żywotności swoich produktów?

ZTCW, w panelu jest zainstalowany jakiś stary android z firmową nakładką. Problem wydaje się banalny - pewnie trzeba odświeżyć system zainstalowany w pamięci urządzenia (być może tylko przedłużyć datę używalności...)

Czemu więc stosuje się wymianę całego panela, co generuje koszt kilkuset zł?
  • Poziom 39  
    photosquare napisał:
    Czy firma Amica stosuje programowanie żywotności swoich produktów?
    Każda firma stosuje. Nazywa się to racjonalnym projektowaniem, bo skończyły się czasy gdy sprzęt robiono na 30 lat "ku chwale ojczyzny".
    Innego i sensownego powodu do pakowania się w koszty przewymiarowanych wyrobów - nie ma.
    Ci, którzy tego nie rozumieją, albo mają silną markę i produkują bardzo drogie wyroby dla wąskiej grupy odbiorców którzy gotowi są zapłacić, albo dawno już upadli.
    Zamykam.