Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

automatyczne odcinanie dopływu co do bojlera przy spadku temperatury wody

04 Wrz 2013 14:42 2430 2
  • Poziom 9  
    Witam, bojler mam w znacznej odległości od pieca dlatego chciałem zautomatyzować proces zamykania dopływu wody gdy temperatura na piecu spada. Pod zasilanie bojlera podłączone mam niestety jeszcze ogrzewanie łazienki i suszarni dlatego ręcznie zamykam dopływ gdy temperatura spada. Czy jest może jakiś zawór zamykający z termostatem który otwierał by się po osiągnięciu określonej temperatury i zamykał gdy ona spadnie ?? Byłby to najprostszy sposób. Innym rozwiązaniem o którym myślałem jest montaż 2 pompki do napędzania samego bojlera i zakup sterownika do obsługi 2 pompek. A może jakiś inny pomysł ?
  • Poziom 29  
    Rozwiązanie z drugą pompą i sterownikiem jest chyba najlepsze. Kombinacje - sterownik zawór będą droższe, zwłaszcza gdy masz duże średnice rur. Grzanie wody też szybsze, bo w sterowniku możesz ustawić priorytet cwu.
  • Poziom 9  
    chyba zdecyduję się na sterownik i dodatkową pompkę. W moim bojlerze kospel dwu płaszczowym nie mam miejsca na montaż czujnika, dlatego pomyślałem o kupnie osłony czujnika którą wkręcę w miejsce przeznaczoną na cyrkulacje. Najdłuższa osłona jaką znalazłem ma 15 cm i będzie wkręcona u góry gdzie zbiera się ciepła woda. Nie wiem czy wyniki nie będą przekłamane.