Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

automatyczne odcinanie dopływu co do bojlera przy spadku temperatury wody

mover2002 04 Sep 2013 14:42 2829 2
    mover2002
    Level 10  
    Witam, bojler mam w znacznej odległości od pieca dlatego chciałem zautomatyzować proces zamykania dopływu wody gdy temperatura na piecu spada. Pod zasilanie bojlera podłączone mam niestety jeszcze ogrzewanie łazienki i suszarni dlatego ręcznie zamykam dopływ gdy temperatura spada. Czy jest może jakiś zawór zamykający z termostatem który otwierał by się po osiągnięciu określonej temperatury i zamykał gdy ona spadnie ?? Byłby to najprostszy sposób. Innym rozwiązaniem o którym myślałem jest montaż 2 pompki do napędzania samego bojlera i zakup sterownika do obsługi 2 pompek. A może jakiś inny pomysł ?
    piotr_boncza
    Level 29  
    Rozwiązanie z drugą pompą i sterownikiem jest chyba najlepsze. Kombinacje - sterownik zawór będą droższe, zwłaszcza gdy masz duże średnice rur. Grzanie wody też szybsze, bo w sterowniku możesz ustawić priorytet cwu.
    mover2002
    Level 10  
    chyba zdecyduję się na sterownik i dodatkową pompkę. W moim bojlerze kospel dwu płaszczowym nie mam miejsca na montaż czujnika, dlatego pomyślałem o kupnie osłony czujnika którą wkręcę w miejsce przeznaczoną na cyrkulacje. Najdłuższa osłona jaką znalazłem ma 15 cm i będzie wkręcona u góry gdzie zbiera się ciepła woda. Nie wiem czy wyniki nie będą przekłamane.