Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

automatyczne odcinanie dopływu co do bojlera przy spadku temperatury wody

mover2002 04 Sep 2013 14:42 2829 2
 • #1
  mover2002
  Level 10  
  Witam, bojler mam w znacznej odległości od pieca dlatego chciałem zautomatyzować proces zamykania dopływu wody gdy temperatura na piecu spada. Pod zasilanie bojlera podłączone mam niestety jeszcze ogrzewanie łazienki i suszarni dlatego ręcznie zamykam dopływ gdy temperatura spada. Czy jest może jakiś zawór zamykający z termostatem który otwierał by się po osiągnięciu określonej temperatury i zamykał gdy ona spadnie ?? Byłby to najprostszy sposób. Innym rozwiązaniem o którym myślałem jest montaż 2 pompki do napędzania samego bojlera i zakup sterownika do obsługi 2 pompek. A może jakiś inny pomysł ?
 • #2
  piotr_boncza
  Level 29  
  Rozwiązanie z drugą pompą i sterownikiem jest chyba najlepsze. Kombinacje - sterownik zawór będą droższe, zwłaszcza gdy masz duże średnice rur. Grzanie wody też szybsze, bo w sterowniku możesz ustawić priorytet cwu.
 • #3
  mover2002
  Level 10  
  chyba zdecyduję się na sterownik i dodatkową pompkę. W moim bojlerze kospel dwu płaszczowym nie mam miejsca na montaż czujnika, dlatego pomyślałem o kupnie osłony czujnika którą wkręcę w miejsce przeznaczoną na cyrkulacje. Najdłuższa osłona jaką znalazłem ma 15 cm i będzie wkręcona u góry gdzie zbiera się ciepła woda. Nie wiem czy wyniki nie będą przekłamane.