Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Ariston BCB 313 AV EI - Naprawa modułu

urwisss 04 Wrz 2013 15:03 3783 6
  • #1 04 Wrz 2013 15:03
    urwisss
    Poziom 6  

Po pierwsze się przywitam. To mój pierwszy post na tym forum. Myślę, że znajdę tu fachową pomoc.

Do rzeczy. Wczoraj padła mi lodówka. Okazało się że winny jest moduł.
    W jednym miejscu jest jakby przypalony. Mam w związku z tym pytanie. Czy da się to naprawić/wymienić poszczególne elementy z układu scalonego by przywrócić sprawność modułu?

Załączam zdjęcie przypalonego fragmentu płytki.

Dziękuję za wszelką pomoc.
    Pozdawiam

0 6
  • #3 04 Wrz 2013 15:29
    urwisss
    Poziom 6  

Dr. Master, jak masz na myśli jakieś konkretne elementy to, powiedz - spróbuję dodać inne zdjęcia.

0
  • Pomocny post
    #4 04 Wrz 2013 17:28
    movzx
    Poziom 39  

Przegrzany laminat sam w sobie nie stanowi usterki. Wygląda na to że bierzemy się za ten temat trochę od (złej) strony:

urwisss napisał:
    Wczoraj padła mi lodówka. Okazało się że winny jest moduł.

Proszę opisać problem i jak udało się orzec że to moduł - wtedy będzie materiał do dyskusji.

0
  • #5 04 Wrz 2013 17:47
    urwisss
    Poziom 6  

Proszę mi wybaczyć moją niekompetencję w tym temacie.
    Ale dziękuję za informacje - przegrzany laminat faktycznie nie musi stanowić jeszcze o awarii. Natomiast lodówka była podpięta na ostro i chodziła z pominięciem modułu w pełni prawidłowo (sprawna sprężarka, szczelny układ chłodzenia). Podpiąłem moduł - znowu pstryka.

2
  • #6 04 Wrz 2013 20:18
    TONI_2003
    Moderator

urwisss napisał:
    Podpiąłem moduł - znowu pstryka.

Zatem co Ci pstryka (zlokalizuj), a przede wszystkim pokaż całą płytkę bo może Ci pstryka przekaźnik na niej, a jeśli tak jest podaj jaki to jest na jakie napięcie (przekaźnik) i jakie napięcie jest na nim (na jego cewce) gdy pstryka?

0
  • #7 06 Wrz 2013 09:17
    urwisss
    Poziom 6  

Witam
    Temat do zamknięcia. Dziękuję za wszystkie sugestie. Znalazłem elektryka, który poradził sobie z tym modułem.
    Pozdrawiam

1