Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EGA - Pytanie o sprawdzenie monitora EGA

04 Wrz 2013 15:39 7668 2
 • Poziom 24  
  Naprawiam monitor EGA z wyważarki.Wskutek zimnych lutów uszkodzony był HOT.
  Po wymianie mam wysokie bez obrazu tła. Po podkręceniu G2 jest pozioma linia. pytanie jest takie czy te monitory bez sygnału "V" tak mają i czy jest jakiś sposób żeby go sprawdzić bez maszyny w warunkach serwisowych.
 • Pomocny post
  Spec od car audio
  zatronik1 napisał:
  ...Po podkręceniu G2 jest pozioma linia. pytanie jest takie czy te monitory bez sygnału "V" tak mają...

  Mam tego typu monitor na warsztacie, ale nie z wyważarki, i mój bez sygnału równomiernie podświetla cały ekran. Moim zdaniem tak powinno być. Masz uszkodzenie w ramce.

  zatronik1 napisał:
  ... i czy jest jakiś sposób żeby go sprawdzić bez maszyny w warunkach serwisowych.

  Tak. Ja do tego przystosowałem stary generator kraty Eltest-u z tv analogowej. Aczkolwiek, z tego co wiem, jeśli chodzi o częstotliwość H to w tym standardzie są wykorzystywane przynajmniej dwie. Ja do tej pory stosowałem tylko jedną. Masz na fotkach test kraty monochrom. i w kolorze czerwonym.
  EGA - Pytanie o sprawdzenie monitora EGA EGA - Pytanie o sprawdzenie monitora EGA EGA - Pytanie o sprawdzenie monitora EGA
 • Poziom 24  
  W ramach zamykania tematów.
  Dziekuje koledze za aktywność w moim temacie. Monitor ostatecznie nie został naprawiony jako że okazało się wszystkie kłopoty powodował trafopowielacz którego nie udało się zdobyć. Zastosowałem konwerter sygnałów. Był dość drogi ale działał.