Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirpool AWM 6105-P. nie działa

ssrmors 04 Wrz 2013 15:41 2919 6
  • #1 04 Wrz 2013 15:41
    ssrmors
    Poziom 2  

whirpool AWM 6105-P. prawdopodobnie hydrostat
    Nie skuteczna próba naprawy pralki whirpool AWM 6105-P. Po zapoznaniu się na forum z chyba wszystkimi dobrymi radami i wyczerpaniu wszystkich jak mi się wdaje porad jak i własnych pomysłów, pozostała chyba ostatnia możliwość. Podejrzewam uszkodzenie hydrostatu. Hydrostat posiada dwa wyjścia: Jedno rozwiera lub zwiera obwód napełniania wody, natomiast działanie drugiego wyjścia jest mi nieznane. Wyjście to jest w stanie rozwarcia i nie reaguje na zmianę ciśnienia. Podejrzewam że to może być przyczyną uszkodzenia pralki. Prośba o wyjaśnienie roli tego wyjścia. W tej pralce nie wyświetlają się kody uszkodzeń tylko zapala się informacja że blokada nie działa. Może spowodowane jest to moją nieumiejętnością. Proszę o pomoc, sterta prania szybko rośnie.
    whirpool AWM 6105-P. nie działa

0 6
  • #2 04 Wrz 2013 21:28
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 05 Wrz 2013 17:07
    ssrmors
    Poziom 2  

Pralka przestała pewnego razu działać. Sygnalizowała „otwarte drzwi”.Nie chciała się uruchomić.
    Przystąpiłem do wetowania tematów drzwi otwarte na „elektrodzie” i następnie zgodnie ze wskazówkami znalezionymi na forum przystąpiłem do próby lokalizacji uszkodzenia. Wydawało mi się że nie łączył pozystor w blokadzie drzwi, ale przeczyszczeni blokady drzwiczek chociaż blokada działała wyświetlała dalej „otwarte drzwi”, a pralka dalej nie działa. Przystąpiłem do sprawdzania pozostałych podzespołów, okazały się sprawne. Tajemnicą pozostało dla mnie gniazdo na hydrostacie pokazane na zdjęciu, dlatego zadałem to pytanie.
    Dzięki za zainteresowanie tematem.

2
  • Pomocny post
    #4 05 Wrz 2013 17:37
    Christophorus
    Poziom 41  

Tutaj masz opis wyprowadzeń podobnego hydrostatu.

Moderowany przez ROBSON33:

Jak Kol. nie wie o czym mowa proszę się nie wypowiadać, proszę dać szansę wypowiedzieć się tym co wiedzą o co chodzi :idea:
    Powyższą wypowiedź odpowiednio nagradzam :| Ostrzeżenie :cry: [mod:886555d384="ROBSON33"]

[/mod:886555d384]

0
  • #5 05 Wrz 2013 22:12
    eeban
    Specjalista AGD

hydrostat zostaw w spokoju sprawdz szczotki silnika i daj znac

0
  • #6 08 Wrz 2013 21:10
    ssrmors
    Poziom 2  

Silnik od pralki był zdemontowany, szczotki sprawdzone. Silnik uruchomiony przez autotransformator, nie iskrzy. Napięcie z tachoprądnicy zmienne ok 30 V. Stan izolacji nieskończoność. Więc wersja z silnikiem odpada. Dzięki za podpowiedź.

1
  • #7 16 Wrz 2013 09:12
    ssrmors
    Poziom 2  

Dziękuję Kol. Christophorusowi za precyzyjną podpowiedź. Pralka naprawiona. Znalazłem w końcu zimny lut w programatorze. Kończę temat.

0