Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VPN brak dostępu do drukarki i sieci lokalnej

04 Wrz 2013 16:12 3438 2
 • Poziom 2  
  Witam

  Proszę o podpowiedź jak wybrnąć z problemu

  Konfiguracja:

  Firma: serwer na którym znajduje się baza danych programu

  Dom:
  Komputer ( system XP ) stacjonarny z podłączoną drukarką lokalną ( udostępnioną)
  Laptop ( system WIN 7 64)
  Kombajn ( ksero,skaner, drukarka) sieciowa

  Internet
  Router standartowy z TP-sy

  Dotychczas funkcjonowało to w następujący sposób. Komputer jest podłączony do sieci na kablu, laptop łaczy się z siecią przez WIFI. Przy normalnym użytkowaniu nie było większych problemów. W sieci lokalnej widać było oba komputery, obie drukarki, udostepnione foldery i pliki.
  Łącząc się z firmą musze używać VPN i dotychczas po zalogowaniu do klienta VPN uniemożliwiał ale nie całkowicie korzystanie z sieci lokalnej. To znaczy: niemożliwe było korzystanie z sieciowej drukarki i nie było możliwości wymiany plików między udostepnionymi katalogami. Natomiast było możliwe korzystanie z drukarki udostępnionej na komputerze oraz co dla mnie było ważne z poziomu Outloka była możliwość podłączania plików z udostępnionego folderu w komputerze. Nie powinno to działać ale działało :)

  Niestety w ubiegłym tygodniu musiałem zrobić reinstala komputera ( XP) i obecnie jeśli klient VPN nie jest włączony nie ma problemu wszystko działa poprawnie to jest jest sieć lokalna, jest drukarka udostępniona na komputerze i drukarka sieciowa. Zalogowanie do klienta VPN powoduje automatyczne zablokowanie sieci lokalnej i co dla mnie stanowi największy problem przestałem mieć możliwość drukowania na drukarce udostępnionej i możliwości podłączenia plików z udostępnionego folderu. W tym czasie komputer jest widoczny lecz przy próbie wejścia w udostępnione foldery wywala komunikat o błędzie braku ścieżki sieciowej ( błąd 80070035 )
  Wylogowanie z klienta VPN powoduje natychmiastowy powrót do poprawności działań, np istnieje możliwość podłączenia plików z udostępnionych katalogów a drukarka udostępniona zaczyna drukowanie wszystkich zadań które otrzymała w czasie kiedy był zalogowany VPN.

  Wszelkie ustawienia ( wedle mojej wiedzy) są identyczne jak przed reinstalem XP na komputerze .

  Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak wyjść z takiego problemu będę bardzo wdzięczny za sugestie.
 • Poziom 9  
  To nie tylko kwestia klienta VPN.
  Raczej konfiguracji usługi VPN.

  Musisz odpytać się dostawcy usługi , czy na profilu dla Twojego dostępu jest włączony tzw Split Tunneling , i czy dostajesz default route w tunelu czy tylko zakres podsieci które masz osiągać w tunelu.

  Zazwyczaj polityka bezpieczeństwa jak i ustawienia klienta są przesyłane w trakcie negocjacji parametrów tunelu przy jego zestawianiu.