Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Peugeot 206 - Jak podlaczyc oryginalne radio

6marcin2909 04 Wrz 2013 16:36 9753 6
  • #1 04 Wrz 2013 16:36
    6marcin2909
    Poziom 2  

Witam mam problem z podlaczeniem orginalnego radia. Posiadam Peugeota 206 bez mux 2001r i kupilem do niego orginalne radio. Problem polega na tym, ze jedna kostka nie chce wejsc do radia, poniewaz ma inne wyciecia. W innym radiu, ktore wczesniej mialem wszystkie trzy kostki pasowaly. Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu. W czym tkwi problem, kupilem zle radio, czy moze mam zmieniana orginalna instalacje. Czy da rady jakos podlaczyc to radio. Czy sa moze jakies przejsciowki, z innym wycieciem, gdyz przez inne wyciecie kostka nie pasuje. Ponizej zamieszczam zdjecia radia i kostki.

Nowe orginalne radio
    Kostki z nowego radia. Do gornego wejscia, kostka nie pasuje
    Stare radio, tutaj kostka pasowala
    Gorna kostka w aucie.

1 6
  • #2 04 Wrz 2013 17:22
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

To stare radio masz z wyświetlaczem czy bez wyświetlacza ?

Jeśli z wyświetlaczem to górna kostka jest od sterowania z kierownicy .

0
  • #3 04 Wrz 2013 17:25
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Bo to jest inne nowsze już radio i moim zdaniem nie zadziała wprost razem.

Czemu nie podałeś typu obu tych radioodtwarzaczy, jasnowidza na etacie nie mamy.

Cytat:
    3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

0
  • #4 04 Wrz 2013 18:29
    6marcin2909
    Poziom 2  

Nowe radio to model Blaupunkt T1 Niv2. Jest to radio bez wyswietlacza.
    Stare radio to model Blaupunkt Paris RCR 41 z wyswietlaczem (zmienilem, je poniewaz nie da rady go odkodowac.)
    Wedlug mnie nowe radio powinno pasowac, poniewaz specjalnie szukalem pod moj rocznik samochodu i wlasnie takie radio jest w instrukcji samochodu. W samochodzie mam sterewanie radia przy kierownicy oraz wyswietlacz. Podobno radio powinno dzialac bez tej kostki, tylko by nie dzialalo sterowanie i wyswietlacz, ale niestety bez wyswietlacza nie da rady odkodowac radia( nie widze co wpisuje i kiedy wogole mam wpisac kod) Czy da rady podlaczyc to radio do mojego samochodu. Czy sa jakies przejsciowki lub inny sposob podlaczenia. Z gory dziekuje za pomoc.

P.S Nie wiem czy to ma znaczenie, ale w bagazniku, mam zmieniarke plyt alpine ( niestety w tej chwili nie znam dokladnego modelu.)

1
  • #5 04 Wrz 2013 23:06
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

6marcin2909 napisał:
    Stare radio to model Blaupunkt Paris RCR 41 z wyswietlaczem (zmienilem, je poniewaz nie da rady go odkodowac.)
    Wedlug mnie nowe radio powinno pasowac, poniewaz specjalnie szukalem pod moj rocznik samochodu i wlasnie takie radio jest w instrukcji samochodu. W samochodzie mam sterewanie radia przy kierownicy oraz wyswietlacz. Podobno radio powinno dzialac bez tej kostki, tylko by nie dzialalo sterowanie i wyswietlacz, ale niestety bez wyswietlacza nie da rady odkodowac radia( nie widze co wpisuje i kiedy wogole mam wpisac kod) Czy da rady podlaczyc to radio do mojego samochodu. Czy sa jakies przejsciowki lub inny sposob podlaczenia. Z gory dziekuje za pomoc.

P.S Nie wiem czy to ma znaczenie, ale w bagazniku, mam zmieniarke plyt alpine ( niestety w tej chwili nie znam dokladnego modelu.)

To kup model LOW ( z wyświetlaczem ) i będzie działać .

Tylko LOW nie ma obsługi zmieniarki - jest założona alpine niefabryczna - daj więcej foto ale i tak widzę ,że nie masz pojęcia o radiach do 206 - polecam BARDZO DOBRY serwis car audio.

A jaka jest wtyczka od zmieniarki od strony radia - nie dałeś żadnego foto ?

Wyświetlacz masz na 3 czy na 4 żarówki ?

Ale nie widzę żadnego zaangażowania z twojej strony - myślę ,że dalsza dyskusja nie ma sensu.

0
  • #6 05 Wrz 2013 16:31
    6marcin2909
    Poziom 2  

SZYMON BYDGOSZCZ napisał:
    6marcin2909 napisał:

To kup model LOW ( z wyświetlaczem ) i będzie działać .

Tylko LOW nie ma obsługi zmieniarki - jest założona alpine niefabryczna - daj więcej foto ale i tak widzę ,że nie masz pojęcia o radiach do 206 - polecam BARDZO DOBRY serwis car audio.

A jaka jest wtyczka od zmieniarki od strony radia - nie dałeś żadnego foto ?

Wyświetlacz masz na 3 czy na 4 żarówki ?

Ale nie widzę żadnego zaangażowania z twojej strony - myślę ,że dalsza dyskusja nie ma sensu.

To nie chodzi o to, ze nie ma zaangazowania z mojej strony, tylko nie za bardzo sie na tym znam, dlatego poprosilem o pomoc.
    Nie chce kupowac modelu LOW, poniewaz wydalem juz pieniadze na te radio, a poza tym, jakos na osobnym wyswietlaczu bardziej mi sie podoba. Z tego co wiem moj wyswietlacz na pewno obsluguje radio, gdyz jest to wyswietlacz typu B, a nie a ( tzn duzy wyswietlacz, nie wiem czy na 3 czy na 4 zarowki.) Nie wiem dokladnie jaka jest wtyczka do zmieniarki, ale i tak na zmieniarce bardzo mi nie zalezy. Ponizej zamieszczam zdjecie z tylu radia.

0
  • #7 10 Wrz 2013 08:55
    adrian1201
    Poziom 29  

Z tego co mi wiadomo to sterowanie wyświetlacza w PSA jest z tego gniazda na dole (na tej fotce do góry) jedyna różnica to do 2000 roku było inaczej a po 2000roku weszło sterowanie multiplex(auto z modułem BSI) .Czyli wnioskując jeśli radyjko jest odpowiednie do rocznika ,to bez tej kostki będzie wyświetlacz działał.Na tej długiej wtyczce co nie pasuje jest pilot i da się to podłączyć tylko wtyk musisz zmienić i przerobić lekko pilota.
    Wnioskując z całości kupiłeś nie takie radyjko.Poza tym jeśli radio które kupiłeś jest do modelu z multiplex to nie wbija się kodu radio dopisane jest do auta i będzie grać tyle że będzie pikać.

1