Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[AUDI A4 B6 2001 Avant] - Fabryczny alarm - brak syreny

04 Wrz 2013 19:03 8022 6
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie,

W czym tkwi problem?
    Gdy zamykam auto pilotem wszystko działa super drzwi się zamykają kontrolka na drzwiach kierowcy zaczyna mrugać. Kiedy otwieram auto kluczykiem czekam ustawowe 15 sekund nie wkładając kluczyka do statycjki alarm się załącza - kierunkowskazy mrugają - natomiast brak syreny, głucho... W drzwiach kierowcy w schowku tapicerkiw fabrycznym alarmie powinny być przyciski do wyłączania ochrony wnęrza oraz holowania, których rówznież w moim modelu brak.

Można więc wnioskować, że fabrycznego alarmu nie ma więc dlaczego po 15 sekundach od otwarcia drzwi załączają się kierunki - jakby alarm?

Rozebrałem prawy bok bagażnika - syreny brak, brak również przewodów pozostałych po syrenie - jeżeli wogóle była.

Na VAGu moduł komfortu ma końcówkę ...AJ więc z tego co mi wiadomo alarm fabryczny obsługuje.

Przy teście wyjść na VAGu też syreny nie słychać.

Dodam jeszcze że moduł komfortu obsługuje domykanie szyb.

Moje pytania:
    1. Czy alarm w tym modelu jest fabryczny czy nie?
    2. Czy można podłączyć jakoś pod moduł komfortu syrene żeby współgrała z tą akcją otwarcia drzwi?
    3. Czy można również podłączyć czujniki ultradźwiękowe, jeżeli ich nie ma - bo tego nie sprawdziłem...
    4. Czy lepiej zainwestować w SEO Perfect CAN?
  • OptexOptex
  • Spec od samochodów
    Alarm może być podpięty pod klakson ( dodatkowy ) w bagażniku z lewej strony , tak ja mam u siebie w Passacie 2004 sedan . Sprawdz czy jest aktywny klakson ( ustawienie w module komfortu powinno być na - reszta europy http://forum.vw-passat.pl/threads/78290-aktywacja-syreny-alarmu ) . Czujników wydaje mi się że nie podłączysz jak nie ma tego w opcjach Alarm seo zawsze można dołożyć bo fabryczne zabezpieczenie zajmuje złodziejowi kilkadziesiąt sekund .
  • OptexOptex
  • Poziom 2  
    Mówisz, że SEO można zawsze dołożyć, ale:

1. czy aktualna akcja otwarcia nie autoryzowanego (migające kierunki) nie będzie się gryzła w jakiś sposób z SEO?
  • Poziom 23  
    Nie,nie będzie sie gryzło, tam nie trzeba seo po canie, ja zawsze montuje w tych modelach Seo Perfect po analogu i śmiga
  • Poziom 2  
    tak tylko seo po canie łatwiejsze w instalacji czyż nie?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Witam. Ja mam podobny problem. Alarm dźwiękowy załączał mi się kiedyś, przed wczoraj przez przypadek włożyłem rękę do samochodu przez otwartą szybę i przy zamkniętych drzwiach pilotem, kierunkowskazy zaczęły migać ale sygnału dźwiękowego brak, jak zamykam samochód pilotem to mrugają kierunki i jest pojedyńczy sygnał z syreny informujący o zablokowaniu wszystkich zamków. Co może być przyczyną nie załączania się sygnalizacji dźwiękowej? Czy mógł sam się zdezaktywować? Jak aktywować kanały krok po kroku o których mowa w ostatnim poście tego forum http://forum.vw-passat.pl/threads/78290-aktywacja-syreny-alarmu? Mój samochód to Audi A4 B6 2001r, silnik 2,0 pb+lpg.