Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[STM32F4] - CooCox - zupełnie zielony

Loksonick 04 Sep 2013 20:25 1989 2
 • #1
  Loksonick
  Level 8  
  Siemka!
  Doszła paczka z płytką, cały zadowolony odebrałem, wchodzę do domu, rozpakowuje, SUPER!
  Czas to jakoś podłączyć... I tu zaczynają się schody. Próbowałem zrobić tutorial "freddiechopin" Eclipse + OpenOCD + GDB. Udało mi się zainstalować Sourcery G++, ale OpenOCD już nie... Ja wiem, że zaraz będą posty typu "trzeba było pomyśleć", "Google nie boli", ale ja nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Każdy napotkany problem, dla kogoś będący błahostką to dla mnie mur nie do obejścia. Próbowałem poszukać coś na forum, ale jak pisałem... Ja nawet nie wiem po co to OpenOCD, po co to wszystko, naprawdę nie zrozumcie mnie źle, ja chcę się tego wszystkiego nauczyć, ale jeśli zacznę od samej teorii, to szybko się zniechęcę. Jestem przyzwyczajony do VisualStudio, piszę program, kompiluje i działa. Tutaj trzeba mieć kompilator i chyba coś żeby to przekazać do płytki.  Dobra, nie poddałem się, znalazłem CooCox. Na forum ktoś pisał, że proste i przyjemne. Zainstalowałem, znalazłem model mojej płytki (zainstalowałem wcześniej też Toolchain Path (polecany na stronie CooCox). Dobra, co dalej? Znalazłem tutorial z przykładem. Zrobiłem wszystko jak kazał, tylko czegoś mi brakowało. Jak to przekazać do płytki? Zacząłem grzebać i znalazłem kolejny tutorial, ale tutaj jest używana inna płytka (w komentarzach są opisane konieczne zmiany dla F4). Postępuję zgodnie z punktami, ale przy debugowaniu "Error: Connect failed, check config and cable connection Program Download Failed !", czyli nadal brak połączenia. Tutaj jest troszkę lepszy tutorial, ale ni cholery nie rozumiem co ten żabojad mówi, a nie chcę bezmyślnie klikać.

  EDIT
  Próbowałem tego, ale w niczym to nie pomogło (chyba, że nadal nie skonfigurowałem jakoś tego połączenia).
 • Helpful post
  #2
  Giani91
  Level 9  
  Witam,
  Tak się składa, że również posiadam tą płytkę oraz używam CooCoxa. Sprawa z jej obsługą wygląda następująco:
  1. Potrzebujesz kabla USB: A - B mini
  2. Sterownik do USB - ST-LINK/V2 do ściągnięcia
  3. STM32 ST-LINK Utility do ściągnięcia
  4. Uważaj do jakiego gniazda USB w kompie wkładasz kabel :) pół godziny się męczyłem a wystarczyło przełożyć do innego gniazda i działa od ręki (mimo że oba są USB 3.0) jak widać elektronika to ciągle sztuka magiczna :)


  Tutaj ściągniesz to co Ci napisałem. Jakbyś nie wiedział które to (NIE pdfy) to podam Ci nawet nazwy STSW-LINK003 oraz STSW-LINK004. Prościej już nie mogłem :)

  Pozdrawiam
 • #3
  Loksonick
  Level 8  
  Wielkie dzięki, pomogło.
  Podejrzewam, że problem był z portem USB. Instalowałem wcześniej ST-LINK, ale nie V2.
  Wszystko śmiga, wielkie dzięki za pomoc. Problem rozwiązany, zamykam.