Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

U2008b - Miękki start U2008b i stabilizacja obrotów

malina555 04 Sep 2013 20:58 5202 2
Bosch
    malina555
    Level 14  
    Witam. Zrobiłem sobie układzik regulatora m in. do wiertarki Celma. I mam problem z z tym układem mianowicie pomimo ustawienia niskiej prędkości potencjometrem zaraz po włączeniu wiertarki, wchodzi ona w maksymalne obroty a dopiero do chwili obroty spadają o wolno narastają :/ ...a nie o to chyba chodzi w układzie miękkiego startu, chciałbym aby zaraz po włączeniu układ miękkiego startu działał. Problem jest też ze stabilizacją obrotów. Przy trochę większym obciążeniu obroty mocno spadają by po chwili na luzie wiertarka zapieprzała jak mały samochodzik(przy tym samym ustawieniu potencjometru). Istnieje możliwość poprawy tych dwóch rzeczy w tym układzie?????

Schemat mojego regulatora:

[28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Bosch
    orzel10000
    Level 11  
    Witam. Zrób tak i ma chodzić.
    partyzancik
    Level 20  
    Czy wiecie ,czy da się zrealizować w takim układzie opcję jaka mają wiertarki bosch , metabo itp . Prócz regulacji i stabilizacji obrotów był jeszcze potencjometr na górze obudowy do ustawiania momentu obrotowego przy którym wiertarka chyba się wyłączała.