Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Solei 15P - Cieknie woda i wyskakują korki

Piobart 04 Wrz 2013 22:10 2610 8
  • #1 04 Wrz 2013 22:10
    Piobart
    Poziom 9  

Witam

Problem powstał po kąpieli... nagle zgasło światło z dosyć dużym hukiem...
    Po włączeniu korków sytuacja się ponowiła....

Winny jest bojler elektryczny pod umywalkowy Solei 15P. Po odkręceniu górnej obudowy w miejscu gdzie jest przykręcona jakaś metalowa płytka (podejrzewam że coś od grzałki), tam na górze zbiornika w wyciętej piance stało ok 1 do 1,5cm wody...

Po osuszeniu i zmniejszeniu ciśnienia wody aby lekko zapowietrzyć boiler (wtedy nie ciekł i był suchy od góry) po podłączeniu prądu korki nadal wyskakują i hukiem...

Co to może być, jak to naprawić i ile to kosztuje???

Będę wdzięczny za pomoc.

1 8
  • #2 04 Wrz 2013 23:55
    W0jtek92
    Poziom 36  

Odłącz bojler z prądu i włącz korki, wtedy będziesz mieć pewność że bojler jest winny skoro korków nie wybije.

0
  • #3 05 Wrz 2013 17:23
    Zbigniew Rusek
    Poziom 34  

Napewno doszło do zwarcia. Woda (wodociągowa, niedestylowana) przewodzi prąd (jeszcze bardziej woda morska - słona) i doszło do zwarcia. Napewno coś jest niedosuszone.

0
  • #4 05 Wrz 2013 22:49
    Piobart
    Poziom 9  

Bojler jest odłączony od prądu bo nie miałbym światła w domu.... wybija wszystkie korki... wina bojlera to już ustaliłem na początku...

Nie wiem tylko co jest winą zwarcia (to także wiem że takie zjawisko zachodzi)...

Na pewno cieknie bojler przy grzałce tak jak pisałem... woda wychodzi spod izolacji piankowej bojlera przy czymś metalowym na górze zbiornika (są tam 3 śruby). Tam wychodzi woda między metalem a izolacją....

Nie wiem teraz czy winą jest właśnie ta nieszczelność czy zepsuty termostat...

Zrobiłem coś takiego: wyłączyłem wodę i zlałem trochę z bojlera tak żeby tylko woda nie była na górze zbiornika przy tej w/w nieszczelności... chciałem podłączyć na chwilę prąd by zobaczyć czy się włączy czy wylecą korki, oczywiście idealnie wysuszyłem papierem i suszarką. Niestety po podłączeniu od razu wyleciały korki....

Co można zrobić??
    Da się coś czy trzeba kupić nowy bojler? Wolałbym nie bo to mieszkanie wynajmowane i nie chce tu inwestować....

0
  • #5 06 Wrz 2013 00:30
    saskia
    Poziom 38  

Jezeli mieszkanie wynajmowane to jakiekolwiek naprawy sa obowiazkiem wlasciciela.
    Tak szczerze mowiac to nie powinienes sie tego dotykac, tylko niezwlocznie zglosic wlascicielowi.
    Jesli za duzo grzebales w ogrzewaczu to wlasciciel bedzie mial prawo ciebie obciazyc kosztami naprawy, bo nie bedzie pewnosci czy to typowa awaria, czy ty sam cos grzebales i uszkodziles
    Na przyszlosc nie baw sie w naprawy, tylko dzwon do wlasciciela. To jest jego obowiazkiem aby usuwac awarie i wyposazenie bylo sprawne podczas wynajmu.
    Jesli wlasciciel odmawia naprawy, lub zwleka z nia to masz prawo do odmowy zaplaty czynszu za okres w ktorym jakiekolwiek wyposazenie bylo niesprawne-uszkodzone.
    Wlasnie z tego powodu nie powinienes sam grzebac w wyposazeniu, bo mozesz poniesc tego konsekwencje.

0
  • #6 06 Wrz 2013 19:32
    Piobart
    Poziom 9  

Długa historia o właścicielach... proszę o odpowiedzi nt naprawy bojlera, oni to zupełnie inny temat. Teraz zależy mi na naprawie bojlera.

0
  • #7 06 Wrz 2013 22:23
    saskia
    Poziom 38  

Sadze ze grzalka do wymiany, bo samo zalanie woda nie wybija tak szybko bezpiecznikow (chyba ze to roznicowka), pierw zalanie miejsce gotuje wode ktora zalala, a po wygotowaniu przestaje.
    Masz tam po prostu solidne zwarcie, a takie najczesciej robi sie w uszkodzenej grzalce.

0
  • #8 07 Wrz 2013 20:18
    Piobart
    Poziom 9  

Rozumiem, czy ktoś ma jeszcze jakieś podejrzenia? Czyli termostat powinien być ok?

Ile może kosztować naprawa? I czy w ogóle jest możliwa w takim bojlerze??

0