Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie nadajnika radiowego firmy Solid Security z centralą Prosys

vesolovski 05 Wrz 2013 13:31 16263 46
    vesolovski
    Poziom 9  
    To moze faktycznie jest Gorke, wyglada podobnie (skrzynka i antena), Wreszcie sie dowiaduje co kupilem.

W takim razie nie jest to zadne know-how Solidu, zatem co im do tego zebym zajrzal do srodka.
  • Relpol przekaźniki
    dj_why_r
    Poziom 11  
    Nadajnik solidu 1-wlam (obciazenie masa NC brak zadzialania, zabranie masy wysyla wlamanie),
    2- napad, 3 potwierdzenie uzborojenia, 6 awaria 230V 7 sabotaz systemu 8 sabotaz nadajnika
    Jesli chodzi o te wszystkie 8 wejsc to tak jak maly-smok pisal jest to kwestia opisu na stacji.
    Chcesz by reagowali na konktretne zdarzenie w konkretny sposob musisz zadzwonic do nich i poprosic o zmiane opisu ewentualnie z handlowcem solidu sporzadzic protokól zgloszenia obiektu ktory zawiera opisy wejsc nadajnika.
    Opisy solid stosuje takie jak napisalem wyzej.
    Co do 4,5 wejscia sa one naogol nieuzywane a jesli sa uzywane bo np wymaga tego struktura systemu ewentualnie uzytkownik to wykorzystywane sa wlasnie te wejscia do jakis dodatkowych sygnalow.
    Kody zdarzen o ktorych pisales tak jak maly_smok Ci powiedzial dotycza tylko dialera. W przypadku spinania nadajnika z centrala wykorzystuje sie outy centrali a tam tylko stany NC NO sa wykorzystywane
    vesolovski
    Poziom 9  
    Wreszcie konkrety. Od Solidu nic sie nie dowiedzialem.
  • Pomocny post
    dj_why_r
    Poziom 11  
    jesli chodzi o to jaki masz nadajnik to w gre wchodzi tylko ATS100 lub Gorke rozpoznasz je po antenach ATS ma antene bnc a gorke ma nakrecana ale niema to zadnego znaczenia jesli chodzi o wysterowywanie ich co do koncowek to prawda mozna atsa uwalic gdy sciagniemy antene a on bedzie chcial cos wyslac moze choc nie musi uwalic sie koncowka mocy.
  • Relpol przekaźniki
    dj_why_r
    Poziom 11  
    Wystarczy otworzyc skrzynke i sprawdzic :D
    Jesli umowa wygasla to nie przyjada jesli jeszcze aktywna to dzwonisz informujesz ze beda prace przy alarmie i prosisz o niereagowanie.

thx ;]
    W razie problemow pytaj
    vesolovski
    Poziom 9  
    Dzieki, bardzo pomogles. Na pocieszenie powiem, ze chyba nie przeplacilem kupujac go od Solidu.
    dj_why_r
    Poziom 11  
    A ile kosztował jesli moge zapytac? Zawsze mozna wziac w uzyczenie wowczas po wygasnieciu umowy go zabieraja.
    Gdybys chcial jeszcze z nimi wspolpracowac to na radiowki trzeba uwazac bo czesto maja noty tzn braki komunikacji ze stacja. Solid codziennie dostaje test z nadajnika jesli ich nie dostana przez np 3 dni to wowczas powinni wyslac serwisanta jednak niejednokrotnie wysylaja go po np pol roku. A taki uzytkownik placi abonament i mysli ze nadajnik dziala. Dlatego nalezy wykorzystywac przyslugujace falszywe wezwania jedno czy dwa w miesiacu ktore przysluguja kazdemu bo gdy nie wywiaza sie z umowy to mozna wnioskowac o obnizenie lub odroczenie abonamentu na miesiac, dwa straszac np zerwaniem umowy ;)
    vesolovski
    Poziom 9  
    Wydaje mi się, że koło 300 zł, ale musiałbym odszukać fakturę - pytanie czy ją w ogóle mam jeszcze (ok. 5 lat). Gwarancja na urządzenia się skończyła, ale monitoring mam u nich. Nie narzekam, bo przyjeżdzają dość szybko - mają stały patrol 3 km ode mnie. Myślisz, że warto kupić backup-ową komunikację? GSM się zapycha czasem, a telefonu stacjonarnego nie mam. Najchętniej dołożyłbym komunikację przez Ethernet-Internet. Ale czy da się tak dogadać z Solid-em, żeby jakoś reagowali na mój przygotowany odpowiednio request do ich jakiegoś serwera i na tej podstawie odnotowywali alarm? Albo w ogóle moduł np. ETHM-1 Satela czy może w Solidzie wyzwalać alarm?

To są domyślne kody, jakie nadajnik ATV 49 Gorke wysyła do Stacji Monitorowania. Możliwe, że zgodnie z tą instrukcją programowania nadajnika ATV 49 Solid zmienia jakoś te kody na swoje.
    Podłączenie nadajnika radiowego firmy Solid Security z centralą Prosys

Czy moc 5W tego nadajnika nie przekracza jakichś norm?
    dj_why_r
    Poziom 11  
    Mysle ze nie ma sensu jak 10 lat siedze w branzy zabezpieczeń jeszcze mi sie nie zdazylo by nadajnik gsm nie domagal z wysylaniem on sam powtarza wyslanie sygnalu w przypadku niepowodzenia.
    Polecam za to nadajnik GPRS-T2 satela, lub ROPAM ktore podlaczasz do systemu ale powiadamiaja one Ciebie lub wybrane osoby a dodatkowo mozna je wysterowywac sms np gdy dziecko zapomni wychadzac do szkoly uzbroic system wysylasz sms i system uzbrajasz smse.

Co do tych kodow to solid ich nie zmienia na takich kodach dzialaja nadajniki.
    vesolovski
    Poziom 9  
    Czyli do Stacji Monitorowania proponujesz zostawić tylko to radio, a GSM prywatnie dołożyć dla własnej wygody? Czasem SMS-y z Sylwestra dochodzą pod koniec Nowego Roku. Skoro kupiłbym GPRS-T2, to najchętniej wykorzystałbym go jako Backup dla radia. Tylko czy da się w Solidzie taki backup zrobić?
    dj_why_r
    Poziom 11  
    Do stacji najlepiej bylby gsm ich, ale gdy juz masz zalozona radiowke to niewiem czy dasz rade ich przekonac na wymiane nadajnika. Znajac zycie powiedza, ze powinienes zaplacic za kolejny nadajnik a radiowke zostawia Tobie "na zupe". No chyba ze by dali w uzyczenie, to lepiej wziac gsma zalozyc, bo sa raczej niezawodne a radiowka, to tak jak pisalem wczesniej braki testow, noty. Radio to radio zawsze moze zablądzic. Dlatego dla pewnosci proponowal bym Tobie dogadac sie z nimi o GSMa a tego gprsa T2 lub ropama dla wygody i spokoju ducha jesli mialbys wolne 300-400
    vesolovski
    Poziom 9  
    To byłyby kolejne koszty, jeśli ich GSM, i to pewnie koło 500-600. Zostawię radiówkę póki co, a jak zauważę, że nie reagują na wezwania testowe to pomyślę. Ale raczej wtedy poproszę o użyczenie. A nie da się zrobić dwóch powiadomień Stacji Monitorowania jednocześnie - radia i GSM?
    dj_why_r
    Poziom 11  
    Dwa nadajniki nie wchodza w gre.
    Jesli zawarles juz umowe na jakis czas to albo czekac do jej konca albo wywolac kilka notow i postraszyc zerwaniem umowy jesli nie zmienia go bo np "inne agencje juz dawno zakladaja tylko gsmy"
    Albo zagadac z handlowcem o wymiane nadajnika radiowego za gsm koszt w solidzie jest ten sam.
    vesolovski
    Poziom 9  
    Wlasnie nie wiem czy GSM nie jest bardziej zapchanym pasmem i zawodnym. Wszyscy z niego korzystaja, a z tamtego moze tylko agencje ochrony?

Kiedys w firmie Juwentus mialem fajna opcje - widok na ich stronie po zalogowaniu wszystkich sygnalow jakie do nich splywaja. I byla to usluga gratis.
    dj_why_r
    Poziom 11  
    Uwierz mi ze gsm jest lepsza opcja. W skali roku jest mniej awaryjny.
    vesolovski
    Poziom 9  
    Pogadam z handlowcem. Ale watpie ze wezma uzywane radio i dadza GSM.

Dodano po 12 [minuty]:

Powiem im, ze jest nowe :)

Zamykam. Dzieki za pomoc.