Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budzik wstrząsowy w łóżku

ksaisaa 05 Wrz 2013 00:00 2490 23
  • #1 05 Wrz 2013 00:00
    ksaisaa
    Poziom 6  

Witam, chciałbym zamontować sobie budzik z podłączonymi silniczkami(wstrząsowymi) w łóżku, szukałem i nie mogłem znaleźć żadnych odpowiedzi. A więc co byście polecili? Jakiś alarm z brzęczykiem który w miejsce brzęczyka dam silnik? Uprzedzam że chciałbym dać kilka tych silniczków żeby budzenie było efektywne :D Tylko czy to uciągnie? Czy jakieś schematy? Jestem w tym zielony tak że proszę o pomoc.. :)

0 23
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 05 Wrz 2013 00:14
    ksaisaa
    Poziom 6  

Właśnie mam problem z tym że mnie często nie budzi a słychać go w całym domu i wibracje też są włączone.. Dlatego chciałbym sobie coś bardzo mocnego zamontować w łóżku co na pewno mnie obudzi.

0
  • #4 05 Wrz 2013 00:17
    swiercm
    Moderator na urlopie...

swiercm napisał:
    Ja polecam gotowca.
    Budzik z komórki z włączoną wibrą. Skuteczny.

Bo nie dodałem, że położony na łóżku, na którym śpisz. Napięte łóżko nieźle przenosi drgania.

0
  • #5 05 Wrz 2013 00:25
    ksaisaa
    Poziom 6  

Myślałem nad tym aby wmontować do środka łóżka w kąty, chyba że zmontować urządzenie wibrujące(bardzo mocne) na rzepy powiedzmy do pościeli żeby nie spadło..

0
  • #6 05 Wrz 2013 00:32
    tomeks1992
    Poziom 20  

W tym celu proponuje zbudować zasilacz i podłączyć je przez tranzystor, lub przekaźnik , gdy budzik zacznie dzwonić, przekaźnik/tranzystor załącza silniczki.
    Mam ten sam problem, budzik może dzwonić i dzwonić ale i tak często nie słyszę, albo przez sen wyłączam, dlatego poprosiłem o popołudniowa zmianę :D

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #7 05 Wrz 2013 00:37
    ksaisaa
    Poziom 6  

Mógłbyś mi opisać to bardziej szczegółowo? Jaki budzik w tym celu najlepiej użyć, jak podłączyć i wszystko.. żebym miał pewne, że mi nie załapie czy coś..

0
  • #8 05 Wrz 2013 02:44
    McMonster
    Poziom 32  

Ja się przymierzam teraz do alternatywnego rozwiązania, umocowania nad łóżkiem mocnego halogenu sprzężonego z budzikiem i powolnym rozjaśnianiem. Zima się zbliża, to się przyda. ;)

0
  • #9 05 Wrz 2013 09:07
    excray
    Poziom 39  

McMonster napisał:
    Ja się przymierzam teraz do alternatywnego rozwiązania, umocowania nad łóżkiem mocnego halogenu sprzężonego z budzikiem i powolnym rozjaśnianiem. Zima się zbliża, to się przyda.

Są gotowe lampki z budzikiem do kupienia.

0
  • #10 05 Wrz 2013 18:10
    McMonster
    Poziom 32  

excray napisał:
    McMonster napisał:
    Ja się przymierzam teraz do alternatywnego rozwiązania, umocowania nad łóżkiem mocnego halogenu sprzężonego z budzikiem i powolnym rozjaśnianiem. Zima się zbliża, to się przyda.

Są gotowe lampki z budzikiem do kupienia.

Ale satysfakcji nie ma w komplecie. ;)

0
  • #11 05 Wrz 2013 18:28
    vodiczka
    Poziom 43  

Zestaw budzący każdego śpiocha:
    Budzik + konewka z wodą nad łóżkiem + petarda pod łóżkiem. Uruchamiane kolejno w miarę potrzeby :D

0
  • #12 05 Wrz 2013 20:39
    excray
    Poziom 39  

McMonster napisał:
    Ale satysfakcji nie ma w komplecie.

Za to jest ładne wykonanie i funkcjonalność. I cena osiągnięcia celu znacznie niższa. A jak komuś nie pasuje to wybebeszy środek i wstawi swój moduł.

0
  • #13 05 Wrz 2013 21:32
    sikorkam
    Poziom 22  

Panowie, toć to temat erotyzmem mi zalatuje. Prowokacja w tym temacie.

0
  • #14 05 Wrz 2013 21:39
    karolark
    Poziom 40  

ksaisaa napisał:
    Witam, chciałbym zamontować sobie budzik z podłączonymi silniczkami(wibrującymi) w łóżku, szukałem i nie mogłem znaleźć żadnych odpowiedzi. A więc co byście polecili? Jakiś alarm z brzęczykiem który w miejsce brzęczyka dam silnik? Uprzedzam że chciałbym dać kilka tych silniczków żeby budzenie było efektywne :D Tylko czy to uciągnie? Czy jakieś schematy? Jestem w tym zielony tak że proszę o pomoc.. :)

Fakt zalatuje erotyzmem :-)

0
  • #15 05 Wrz 2013 21:47
    wycior01
    Poziom 22  

A może by tak zamiast "wibratora" w łóżku podłączyć do budzika przez przekaźnik/tyrystor/mosfeta, czy co tam ci do głowy przyjdzie :) syrenkę alarmową, kilka walących dość mocno diod LED/żarówkę, oraz w razie potrzeby "wibrator" - taki zestaw da radę :).

karolark napisał:
    ksaisaa napisał:
    Witam, chciałbym zamontować sobie budzik z podłączonymi silniczkami(wibrującymi) w łóżku, szukałem i nie mogłem znaleźć żadnych odpowiedzi. A więc co byście polecili? Jakiś alarm z brzęczykiem który w miejsce brzęczyka dam silnik? Uprzedzam że chciałbym dać kilka tych silniczków żeby budzenie było efektywne :D Tylko czy to uciągnie? Czy jakieś schematy? Jestem w tym zielony tak że proszę o pomoc.. :)

Fakt zalatuje erotyzmem :)

Oj zalatuje, zalatuje :) Nie wnikajmy jak wibrator ma działać i gdzie autor/autorka chce go umiejscowić :P

0
  • #16 05 Wrz 2013 22:47
    ksaisaa
    Poziom 6  

W sumie zalatuje pod erotyzm, ale nie taki jest cel. Potrzebuję skuteczne budzenie rano, ale nie takie które obudzi wszystkich w domu, a sam telefon to robi..
    Światło odpada.. Co robić ?

0
  • #17 05 Wrz 2013 22:53
    karolark
    Poziom 40  

ksaisaa napisał:
    W sumie zalatuje pod erotyzm, ale nie taki jest cel. Potrzebuję skuteczne budzenie rano, ale nie takie które obudzi wszystkich w domu, a sam telefon to robi..
    Światło odpada.. Co robić ?

Skoro wibracja dzwięk światło odpada to zostaje woda - elektrozaworem steruje budzik i masz od razu poranny prysznic :-)

0
  • #18 05 Wrz 2013 22:54
    ksaisaa
    Poziom 6  

Wibracja może być, tylko jak?

0
  • #19 05 Wrz 2013 23:02
    wycior01
    Poziom 22  

Bierzesz budzik, sprawdzasz wydajność prądową na wyjściu do buzzera/głośniczka, w zależności od tego dobierasz element typu przekaźnik/tranzystor, przez który puszczasz prąd do zasiania wibratora. Silniczki wibracyjne z telefonów mogą być słabe, nie wiem jak z silniczkami od wibratorów :), kiedyś w sklepie elektronicznym widziałem dość duże i fajne silniczki (rozmiar silniczków jak w tanich modelach samochodów zdalnie sterowanych ), wraz z odważnikiem - zapewne dawało by to lepsze rezultaty.

0
  • #20 05 Wrz 2013 23:16
    ksaisaa
    Poziom 6  

Okej. A może być tak że nie uciągnie silniczków ?

0
  • #21 05 Wrz 2013 23:48
    wycior01
    Poziom 22  

Budzik na 99% nie uciągnie, mówimy tu o zewnętrznym układzie jedynie sterowanym przez budzik. Do budzika podpinasz tyrystor/mos-fet/przekaźnik (w zależności od potrzeb) i przez niego łączysz zasilanie silniczka. Parametry poszczególnych elementów dobierane do potrzeb. Wymagane posiadanie lutownicy, miernika i odrobiny inteligencji, oraz skupienia :), wierzę, że dasz radę. Schemat jakiś podsuniemy.

0
  • #22 06 Wrz 2013 00:03
    ksaisaa
    Poziom 6  

Okej, Dzięki :D :D :D Gdy będę więcej wiedział to napiszę czy coś .

0
  • #23 06 Wrz 2013 09:23
    wycior01
    Poziom 22  

Jak dobrze dobierzesz elementy układy i zasilanie to uciągnie na 100%.

0
  • #24 20 Paź 2013 18:18
    grzegorz312
    Poziom 2  

Cześć Kasiu,
    Jestem osobą słabosłyszącą, planowałem taki budzik wibrujący pod poduszkiem. Nie dawno wpadłem taki pomysł też tak zrobiłem jak na filmiku. Nie trzeba bardziej znać na elektronika. Jeśli będziesz miała jakieś wątpliwości, to napisz to ci pomogę ;)

Chętnie ci pomogę znalazłem na yt fajny poradnik. Nie trzeba znać zbyt na elektronika:

https://www.youtube.com/watch?v=sGQUTY-Xkv0

0
  Szukaj w 5mln produktów