Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup subwoofera do komputera.

artur04c 13 Sep 2013 18:04 7509 61
    artur04c
    Level 18  
    Jakaś propozycja, model? Bo nie wiem na co patrzeć, a te tanie np za 400 zł to nic nie warte :(
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    artur04c
    Level 18  
    Coś około 15 metrów kwadratowych, duży to on nie jest :D i jeszcze mieszkam na poddaszu i nie wiem czy głośnik skierowany w dół to dobry pomysł :D

Który z tych jest najlepszy? :D
    Yamaha
    Magnat
    Taga
    JBL
    Magnat 2

Chyba, że inny proponujecie.
    artur04c
    Level 18  
    Odświeżam, oraz czy te głośniki będą dobrze grały z komputerem? czy one są przeznaczone jedynie do kina domowego?
    User removed account
    Level 1  
    artur04c
    Level 18  
    Tak właśnie się zastanawiałem nad tym JBL sp 150 i chyba wybór na niego padnie, ale jeszcze pójdę do sklepu i zobaczę co mi proponują i po ile :D
    Lukson
    Level 32  
    W Twoim pokoju uzyskanie nisko schodzącego basu będzie graniczyło z cudem.
    Mały metraż, nie regularny sufit do tego wykonany pewnie z G-K.

Zapomnij o basie w takim pomieszczeniu. Niestety.
    User removed account
    Level 1  
    artur04c
    Level 18  
    Powiem tak, że mój pokój wygląda jak skrzynia bassowa :D mam subwoofer VK 7820 bass czuć, trzęsie pokojem, po uszach daje, ale ten bass to nie jest bass, on był umiejscowiony pod skosem w rogu i dźwięk się rozchodził idealnie, ale ten subwoofer to chyba nic dobrego, chyba, że się mylę? :D Dodaje obrazek mojego pokoju nie do końca idealny, ale jakiś jest :).

Zakup subwoofera do komputera.

Ps. na jakimś innym forum proponowali mi żebym zakupił jakiś porządny subwoofer do samochodu za taką cenę wraz ze wzmacniaczem. Przetwornicę prądu z 230 na 12v mam z świateł halogenowych :D, ale to chyba zły pomysł.
    User removed account
    Level 1  
    artur04c
    Level 18  
    To co mam zrobić aby był jakiś dobry bass? bo podłączyłem tego VK ponownie to brak mi słów na niego i zakończyło się to porażką...
    User removed account
    Level 1  
    artur04c
    Level 18  
    No właśnie nie słyszałem, ale kiedyś bylem u kogoś i tak ładnie łupało, bass było czuć wszędzie takie przyjemne uderzenia.
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    User removed account  
    artur04c
    Level 18  
    Więc co wybrać do słuchania muzyki ? Bo nadal nie mam niskich tonów... bo wydać pieniądze to można, ale chcę po prostu mieć dobre dźwięki. Bo ten VK co mam to tylko skrzynia trzeszczy i szum leci z bassreflex'u,a żeby było ok to muszę cicho nastawić, ale inne dźwięki zagłuszają go, w sumie nie ma sie co dziwić bo to jest VK...
    User removed account
    Level 1  
    artur04c
    Level 18  
    To jest przecież oczywiste, że tam jest prawdziwa muzyka, ale ja od samego początku próbuję się dowiedzieć co zakupić, aby ten dźwięk był lepszy. Jeszcze zakończymy na tym, że kupię zestaw Logitech z-906 choć nie nadaje się to do muzyki, ale jakąś lepszych zestawów nie widzę, wiem ze to wyrzucanie pieniędzy, ale zajdę jeszcze do sklepu i sie podpytam...
    User removed account
    Level 1  
    artur04c
    Level 18  
    I wtedy, który jest lepszy? I czemu jest ta różnica w mocy subwooferów ? Jeden ma 25w, a z906 165. I czym się różni subwoofer VK 7820 od innych po 500 zł lub wyżej? VK różni się jakością i kosmicznymi informacjami ?
    User removed account
    Level 1  
    artur04c
    Level 18  
    Czyli musiał bym zainwestować w porządną kartę dźwiękową jak i jakiś zestaw głośników np z-906 i połączyć to porządnym okablowaniem, żeby to miało ręce i nogi. Zgadza się? A co do słuchana muzyki nie to słucham na full, tylko tak prawie normalnie tyle, że troszkę głośniej :D, nie tak, że ogłuchnąć można czy, że słyszą mnie sąsiedzi, którzy mieszkają 3-4 domy ode mnie...
    User removed account
    Level 1  
    Lukson
    Level 32  
    Widać, że autor tematu to "basshead". Napisałem Ci już, że w takim pomieszczeniu za ChRL nie uzyskasz nisko-schodzącego basu. FIZYKA SIĘ KŁANIA!!!

W pomieszczeniu o małym metrażu oraz nie regularnych kształtach nie da się uzyskać niskiego basu bo częstotliwość rezonansowa jest zbyt wysoka. Nie wspominając o falach stojących.

Odpuść sobie kombinowanie z logiszajsami bo lepiej od tego VK nie zagrają. Dlaczego? Bo są odcięte zbyt wysoko.
    artur04c
    Level 18  
    Jest bass w moim pokoju, tylko ten VK jest za słaby i szukam czegoś lepszego. W styczniu grało to tak
    Wiem, że to jest nagranie, jakość jest gorsza i wgl, ale gra strasznie podobnie, a bass ładne się rozchodził po pokoju.
    ps co do tej tuby pod biurkiem to ona tego dźwięku nie wydawała bo była inaczej podłączona.
    User removed account
    Level 1  
    artur04c
    Level 18  
    Zadam głupie pytanie, choć głupich pytań nie ma..., ale jeżeli chciał bym to "dudnienie, buczenie" zwiększyć, żeby miało lepszą moc i uderzenia, bo VK potem sie dławi i nie daje rady.