Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel astra 99r 2.0 16vDTL 82km - zapala sie i gaśnie w trakcie jaazdy chesk

cienias07 05 Sep 2013 13:07 4161 6
    cienias07
    Level 10  
    Witam wszystkich

Od niedawna jestem posiadaczem pojazdu Opel Astra G z 1999r z silnikiem 2.0 16v dtl. Samochód posiada dziwną usterkę, mianowicie:
    W trakcje jazdy zapala się check i auto słabnie, jadę tak jakiś czas, kilka min, samochód słaby niezależnie od obrotów czy wysokie czy niskie, po chwili gaśnie i jedzie normalnie, i za jakiś czas to samo w różnych odstępach czasowych raz częściej raz rzadziej. Podłączony pod kompa pokazuje p0400 ale zawór egr działa OK, podciśnienia sprawdzone OK, wężyki OK, po zgaszeniu silnika kontrolka gaśnie i za kila min znowu to samo.
    Ostatnio pojawił się też problem z zapalaniem, nie ważne czy zimny czy ciepły, nie może zaskoczyć kręcę praktycznie do rozładowania akumulatora silnik próbuje zaskoczyć pali co któryś obrót i w końcu łapie ostatkiem sił. Dzieje się to nie zawsze powiedzmy że na 15 odpaleń 1 ma problem nieważne czy ciepły czy zimny.
    cienias07
    Level 10  
    Dziś sprawdziłem wszystkie zaworki podciśnienia są OK klapy wirowe, dzieją sprawnie, kolektor ssący wyczyszczony, EGR sprawny, Przepływka też wężyki i gumki podciśnienia OK. KONTROLKA CHECK dalej się zaświeca, ręce mi opadają, ma ktoś jakiś pomysł
    pszczolek
    Level 15  
    wymień przepływomierz na nowy i problem zniknie z tym błędem :P
    cienias07
    Level 10  
    Wkładałem sprawny-zamiana z innego auta i nadal błąd występował.
    koleś kit
    Level 38  
    A jakie to podciśnienie?Bo ok to mało mówi.Parametry przeglądnął?
    cienias07
    Level 10  
    dzięki sprawdzę tą pompę, ciśnień nie znam ale zauważyłem że po zdjęciu weżyka z pompy vaku tego z dołu który prowadzi na zaworki kapie olej.