Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus PRO61S - Po zalaniu i wyczyszczeniu niewielka reakcja

05 Wrz 2013 13:33 1230 4
  • Poziom 14  
    W moje ręce wpadł laptop, po rozebraniu okazało się, że był zalany, sądzę że słodką kawą. Poprzedni właściciel trochę go wyczyścił, ale nie wiem jak, bo był względnie czysty, dlatego obawiam się, że użył nie przeznaczonych do tego środków. Tak czy inaczej, wyciągnąłem płytę główną, wrzuciłem do ciepłej wody destylowanej, czyściłem szczoteczką wszystkie zakamarki, w okolicy których były ślady po zalaniu. Następnie przepłukałem jeszcze raz w czystej ciepłej wodzie destylowanej i po wysuszeniu spryskałem izopropanolem, szczoteczką wyszorowałem lekko, wytarłem i wysuszyłem.

Wcześniej po podłączeniu ładowarki i próbie włączenia diody się zapalały i momentalnie gasły. Aktualnie jest taka poprawa, że po włączeniu diody chwilę świecą, jednak dioda od bluetooth zaczyna gasnąć i gdy ona gaśnie, wtedy cały laptop również. Na matrycy nie zdąży się nic pojawić. Próbowałem podłączyć zewnętrzne zasilanie pod gniazdo baterii (samej baterii nie ma), ale niestety nie reaguje.

Prosiłbym o jakąś radę, czy takie objawy mogą wskazywać na jakieś konkretne uszkodzenie. Wydaje mi się, że czyszczenie przeprowadziłem dobrze, może jednak warto wrzucić jeszcze raz do ciepłej wody na kilka dni? Myjki niestety nie posiadam, tym bardziej w takim rozmiarze.
  • Poziom 30  
    Jaki prąd pobiera płyta ? Napięcia na wszystkich cewkach obecne ? Clear CMOS robiony ? Bios flashowany?
  • Poziom 14  
    Gdy nie jest włączony 10-20mA, po włączeniu prąd wynosi 850mA.
    Napięć nie sprawdzałem, bo aktualnie laptop jest złożony, ale postaram się go dzisiaj rozebrać.
    Clear cmos robiony, bios flashowany nie był (przynajmniej przeze mnie).
  • Spec od komputerów
    Jak rozbierzesz to podaj oznaczenie płyty.
  • Poziom 14  
    oznaczenie płyty F50SL
    Jeszcze jedno pytanie, jaka jest różnica między płytą F50SL a F5SL? Znalazłem tylko tyle, że ta pierwsza posiada HDMI a druga DVI.