Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sonel mzc303 złe wyświetlanie

05 Wrz 2013 13:46 2202 17
  • Poziom 24  
    Witam. Co może być przyczyną, że wyświetlacz w tym mierniku nie wyświetla niektórych belek? odczyty pod kątem są ułatwione ale jak patrze z góry to praktycznie nic się nie da odczytać.
  • PCBway
  • Specjalista elektryk
    Wymień baterie na nowe :D
  • Poziom 24  
    Kolego zrobiłem to, kupiłem nowe "enejgajzery" i to samo. A kolega przy słabych bateriach ma taki efekt?
  • Specjalista elektryk
    Nie, miga "bat".
  • PCBway
  • Poziom 24  
    Też mnie zainteresował brak tego znaczka. Eh pewnie nowy wyświetlacz trzeba:(
  • Specjalista elektryk
    Witam

A nie jest to ten miernik kupiony okazyjnie tanio na znanym w Europie Wschodniej serwisie aukcyjnym?

pzdr
    -DAREK-
  • Poziom 25  
    Nie koniecznie wada samego wyświetlacza. Jak już masz zamiar go rozkręcać (miernik) to najpierw popraw luty na taśmie łączącej pcb z wyświetlaczem.
  • Poziom 24  
    Jest to miernik SONELowski.
  • Poziom 37  
    Gdybyś go rozkręcił to daj fotki nam co tam sonel wkłada i jaką ma jakość wykonania :D
    Nie wiem ale może masz koszyczek na baterie i warto by zobaczyć czy styki są ok. Mam MIC-3 i jest w nim koszyk na dwie baterie i powiem tak to najgorsza porażka jaką mógł wymyślić .... jak zmieniam baterie to z duszą na ramieniu :D by kabelki się nie urwały :D
  • Poziom 24  
    W mic-3 są kabelki? Nie ma akumulatorka? Ciekawe ile taka bateria potrzyma.
    Chyba go sprzedam może się ktoś na tym zna bo uszkodzenie na groźne nie wygląda. Sam nie wiem. Boję się rozkręcać żeby nie pozrywać niczego, może jakieś plomby są.
  • Poziom 25  
    Ile byś sobie życzył za niego?
  • Poziom 37  
    Nie niema jest pojemnik na dwa paluszki i połączony z miernikiem cieniutkimi delikatnymi dwoma kabelkami tak że jak je widzę to drętwieje ze strachu by ich nie uszkodzić. Nie wiem jak masz ale sprawdź czy styki są OK włącz miernik poruszaj bateriami czy kontrast się nie zmieni bo może jakie tlenki się wytworzyły i robią spadek napięcia i miernik fiksuje. Choć może by to spowodowało wyświetlenie komunikatu o baterii ale warto sprawdzić. Plomby w sonelu to takie zatyczki z literka S na otworkach od śrubek, kolor zatyczek to kolor obudowy. Ma je czy brak?
  • Poziom 24  
    Na środku plomba S taka brązowa. Styki wyglądają na nowe stan miernika idealny.

Dodano po 2 [minuty]:

Jak się włącza to kontrast jest wyraźniejszy.
  • Specjalista elektryk
    Skoro miernik idealny ... to w czym problem ?

A kolega zdzisiek1979 pisał o tym -

Sonel mzc303 złe wyświetlanie
  • Poziom 24  
    Tam jest inaczej. Tam są blaszki po prawej i po lewej stronie. Ale blaszki wyglądają jak nowe. Pewnie starsza wersja miernika. Pewnie starsza wersja miernika.
  • Poziom 37  
    O właśnie i czy dobrze widzę że czarny kabelek jest już zmiażdżony i żyła na wierzchu :D

No to nie wiem ale skoro włącza się i chwilowo kontrast jest lepszy i zaraz się pogarsza to bym w pierwszej kolejności podejrzewał zasilanie baterie wyłączony to bateria troszkę odetchnie i nabierze mocy włączasz i zaraz moc spada i z nów słabo widać. Jak zasilanie jest ok kontakt baterii z stykami tez to pozostaje wina miernika. Zakładam że baterie włożyłeś nowe w pełni sprawne.
  • Specjalista elektryk
    Dokładnie.
    Dusza na ramieniu, wkrętak (mały) w dłoni i manipulacja.
    Ten element jest jedną z największych porażek SONEL-a.
    Zresztą z chłopakami z firmy rozmawiałem na ten temat na targach BB (Energetab)
  • Poziom 24  
    Zmierzę napięcie może na baterii?