Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WV Polo '96 - tylna wycieraczka

05 Wrz 2013 16:47 7908 4
  • Poziom 7  
    mam pytanie tylnia wycieraczka wogóle mi nie chodziła rozkręciłemi szczotki nie byly na miejscu no i je wolozylem i teraz wlaczam tylnią wycieraczke i w prawo idzie i jak ma sie wracać to slychac takie terkotanie i stoji w miejscu co to moze byc mam wv polo rocznik 96
  • Poziom 37  
    Przekaźnikiem od tylnej wycieraczki jest ten z nr 72 - poruszać, może wymienić. Co do "naprawy" przez Kolegę, trudno ocenić na odległość, trudno coś odpisać.
    Nie jest łatwo złożyć silniczek z uwagi na pole magnetyczne (kto róbował, wie o co chodzi) - sugerowałbym dokładne obejrzenie, demontaż i próbę ponownego montażu silniczka.
  • Poziom 7  
    ale to chyba nie jest żle złożone skoro w jedną strone działa a o jaki przekaznik ci chodzi bo nie do końca rozumie i gdzie sie on znajduje
  • Poziom 37  
    Przekaźnik, czyli "kostka" w oznaczonym na rysunku miejscu:
    WV Polo '96 - tylna wycieraczka
    W skrzynce bezpieczników, pod klapką, przed LEWYM kolanem kierowcy.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Masz uszkodzenie mechaniczne w silniku.
    Silnik kręci się cały czas w jedną stronę, to przekładnia w nim powoduje że trzpień na który wkłada się ramie wycieraczki chodzi lewo/prawo.
    Tak więc zostaw przekaźniki w spokoju.
    Rozbierz przekładnie silnika, zobacz jak wygląda ta duża zębatka i ta mała na silniku czy nie są wytarte lub wyłamane.
    Może wystarczy wyczyścić mechanizm i trzpień przechodzący prze obudowę silnika a zacznie pracować poprawnie.