Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

czym wypolerować rysy na plastikowej szybie

samzi 05 Sep 2013 18:02 25803 6
    samzi
    Level 9  
    Witam
    po małej przygodzie na drodze szyba w moim motocyklu została porysowana i mam pytanie do was czym najlepiej usunąć te rysy otarcia ?
    słyszałem gdzieś że pasta polerska K2 TEMPO jest dobra ale nie jestem pewien czy usunęła by takie rysy
    co wy polecacie ?

czym wypolerować rysy na plastikowej szybie czym wypolerować rysy na plastikowej szybie
    Skylakee
    Level 18  
    Papier 2000 na mokro i polerka.
    Nie wiem jak mój sposób sprawdziłby się na szybie, ponieważ robiłem tak tylko z płytami CD/DVD. Musiałbyś sprawdzić testowo na jakiejś innej szybce.
    music
    Level 28  
    lokis3 wrote:
    Nie wiem jak mój sposób sprawdziłby się na szybie, ponieważ robiłem tak tylko z płytami CD/DVD. Musiałbyś sprawdzić testowo na jakiejś innej szybce.

Jak dokładnie robiłeś to z płytami? I jaki był efekt?
    Skylakee
    Level 18  
    Polerowałem do momentu usunięcia najgłębszych rys (tylko nie za głęboko żeby nie uszkodzić kolejnych warstw).
    Efekt: Płyty, których przed zabiegiem nie czytał żaden odtwarzacz, były już odczytywane i działały prawidłowo.

Ale tak jak mówiłem, sposób testowany na płytach, więc musiałbyś zrobić test zanim się zabierzesz za Swoją szybę.

Może wypowie się ktoś, kto ma większe doświadczenie w tego typu zabiegach ;)
    MACIEK_M
    Level 29  
    Quote:

Sprawdził się na CD i DVD, sprawdził się na reflektorach samochodowych, sprawdzi się i na szybie motocykla. Tylko NA MOKRO !!!!
    fulcrum14
    Level 12  
    MACIEK_M wrote:
    Quote:

Sprawdził się na CD i DVD, sprawdził się na reflektorach samochodowych, sprawdzi się i na szybie motocykla. Tylko NA MOKRO !!!!

Jesli moge cos wiecej doradzic..to szyby motocyklowych owiewek sa z poliweglanu,wiec po papierze 2000 trudno recznie to spolerowac...Polecam papier 2500 lub nawet 3000,potem pasta 3M zielona,i polerka z szara gabka z malymi obrotami aby nie przypalic szyby.Efekty sa zadowalajace nawet dla wybrednych..:)