Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel astra g 1.6 16V dławi się na LPG

05 Sep 2013 19:02 3105 1
  • Level 14  
    Witam wszystkich.

Przeszukałem fora i nie znalazłem "mojego przypadku", mianowicie: problem polega na tym, że moja astra g 1.6 16V 101KM '99r dławi się na gazie przy ruszaniu.. Co prawda instalacja jest jedną z pierwszych, najprostszych, (parownik TOMASETTO, komputer sondy BINGO) ale do wczoraj nie było żadnego problemu. Na benzynie wszystko jest OK, a na LPG przy ruszaniu tak do ok 1200 obr./min. coś ją dusi (trzyma). Na biegu jałowym (bez obciążenia silnika) po dodaniu gazu ładnie wkręca się na obroty na PB i LPG. Na jakimś forum przeczytałem, że przyczyną może być zbyt długi wąż od parownika do miksera (mój miał ok 120cm) :idea: skróciłem go, teraz ma +/- 50cm. Ogólnie trochę pomogło, lepiej reaguje na dodanie gazu, ale problem nie zniknął :| Podczas jazdy (np. pod górkę) też czasami jest odczucie lekkiego "zamulania" tak jakby coś ją trzymało, ale to jest bardzo mało odczuwalne. Co najważniejsze, przedwczoraj zapaliła się kontrolka, która w instrukcji obsługi jest opisana jako: "układ elektroniczny silnika, elektroniczne unieruchamianie samochodu (immobilizer)", ale po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy -zgasła, natomiast pojawił się w/w problem. Co może być przyczyną? Miał ktoś styczność z takim przypadkiem?
    Z góry dziękuję za podpowiedzi i sugestie. Pozdrawiam.
  • Level 14  
    Problem rozwiązany. Dzięki za "pomoc" ;)