Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAA1057 - Szukam sterownika syntezy na atmega8

nikoloz.glonti 05 Wrz 2013 19:37 2169 4
  • #1 05 Wrz 2013 19:37
    nikoloz.glonti
    Poziom 12  

Witam,
    Po dłuższej przerwie i długich przemyśleniach na temat nadajników zdecydowałem się zrobić projekt czeski (pira.cz). Ale czegoś do tego nadajnika potrzebuje. Czegoś , co ustabilizuje częstotliwość , by nie pływała. Na tej samej stronie znalazłem schemat samej syntezy na Picu (z jumperami :( ) , na ekranie led(Pic) , i na LCD (at90s2313).
    Dwa ostatnie znalazłem tylko na wersji czeskiej.
    I tutaj pojawił się problem ! AT90S2313 nie jest już produkowany , i z tego powodu ten AT jest drogi 20-35 zł.
    Od razu mówię , że NIE POTRAFIĘ PRZEPISYWAĆ KODU Z AT90S2313 na ATtiny2313! A skoro chce zrobić jedną syntezę PLL sterowana przyciskami i z ekranem LCD to nie będę się uczył programowania :/ .
    Więc potrzebuję :

- Schematu syntezy ( z SAA1057 i Atmega8) (oczywiście z napisanymi wartościami elementów)
    - Wzoru płytki tej syntezy
    - Pliku w bascomie do Atmegi8
    - ew. lista elementów

Naprawdę bardzo chcę zrobić tą syntezę.

Pozdrawiam (i proszę nie pisać , że mogę sobie nie poradzić z konstrukcją albo czegoś równie demotywującego!)

NG

0 4
  • Mitronik
  • #2 05 Wrz 2013 20:41
    excray
    Poziom 39  

Schemat syntezy bierzesz z noty katalogowej SAA. Układ jest sterowany przez SPI więc cała filozofia opiera się w kodzie a ten jest dość prosty bo SAA jest bardzo przyjaznym i prostym do sterowania układem.

0
  • Mitronik
  • #3 05 Wrz 2013 21:27
    nikoloz.glonti
    Poziom 12  

Potrzebuje własnie kodu do obsługi z LCD atmegą8

0
  • #4 05 Wrz 2013 21:33
    excray
    Poziom 39  

A co potrafisz? Pisałeś kiedyś jakiś własny kod? Coś z menu? Jakiś zegarek?

0
  • #5 06 Wrz 2013 15:04
    nikoloz.glonti
    Poziom 12  

Jedynie Arduino wykorzystywałem zmienne w moim kodzie :wyswietlaczu lcd , migające swiatła od lewej do prawej...

Edit:

OK. Znalazłem kod.

A teraz pytam - Pinc.3 , Pinc.4 , Pinc.5 - to sa styki miktokontrolera.
    Na poczatku są zdefiniowane , ale który gdzie?(no bo przecierz dane w SAA1057 daje się na CLB, DLEN , DATA)

Więc który pin do czego - czyli ktory do CLB , który do DATA , i który do DATA ?

Kod: basic4gl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0