Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mostkowanie 230v na 380 ? Nie spali mi spawarki ?

Developers 05 Sep 2013 20:07 1734 5
    Developers
    Level 18  
    Witam!

Mam takie pytanie jak zrobić 480v z 230. Domyślam się chyba jak to zrobić... Ale nie mam pewności czy np nie spali mi spawarki oraz tam inncyh gratów taka przeróbka ? Oraz instalacji ? MOże jakiś znawca się wypowie ?
    Pokrentz
    Level 22  
    Ale jak to chcesz zrobić? Bo jedyne rozwiązanie, jakie mi do głowy przychodzi to transformator (i tak sie to powinno zrobić). Inne rozwiązania (jak np. powielacz napięcia) nie zdadza egzaminu z wielu przyczyn.
    oldking
    Level 32  
    A jaki cel takiego działania, chcesz zasilić spawarkę napięciem chyba 380 a nie 480V - to chyba błąd ?
    Czy spawarka jest na 380V a tak naprawdę teraz stosuje się 400V.
    Developers
    Level 18  
    To czyli mam zrozumieć, że nic się nie uda prze modzić z 230 na siłę ? orientuje się może ile kosztuje podłączenie siły do skrzynki?
    Pokrentz
    Level 22  
    Da się przemodzić, nie ma problemu, ale potrzebujesz falownika. Tutaj już koszty idą w przysłowiowy kosmos a i tak jak masz moc przyłaczeniową np. 3 kW w jednej fazie, to po stronie "siły" za falownikiem będziesz miał NIE WIĘCEJ, czyli po maksimum 1 kW w fazie. A naprawdę, to po 800 W, jak falownik będzie super zrobiony. Innej metody nie ma.
    Podłaczenie siły do skrzynki licznikowej - musisz spytać w Twoim zagładzie energetycznym. Tylko oni Ci powiedzą ile to kosztuje i czy to w ogóle jest mozliwe w Twojej okolicy.
    Developers
    Level 18  
    siła kiedyś była... Ale przyjechali wymieniali skrzynkę mnie obecnie nie było... Aa obecnie babcia sama mieszka i się za pytali, czy od łączyć siłę ona odpowiedziała tak... Więc nie ma obecnie... A jakiś otwieram mini warsztat i będzie mi potrzebna siła... A teraz licząc bląby trzeba zrywać ii koszt jest... i nie wiadomo jak z podłączeniem..