Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Samsung CLP-365] kupno .

jus.styna 05 Wrz 2013 20:07 2847 13
  • #1 05 Wrz 2013 20:07
    jus.styna
    Poziom 2  

Witam!

Jeżeli istnieje już taki temat to z góry przepraszam.

Chciałabym zakupić drukarkę Samsung CLP-365, jednakże nie wiem z czym to się wiąże. Czy wymiana tonerów (na własną rękę tzn. dosypywanie proszków) jest łatwe? Czy należy robić tylko to?

Drukarki będę potrzebowała w miarę często, także chyba najodpowiedniejsza byłaby laserowa ze względu na dużą wydajność. Jednakże na toner za 200zł mnie nie stać.

Co byście mi polecili? Jak podejść do tego tematu?

Pozdrawiam

0 13
  • #2 05 Wrz 2013 22:14
    Imprimarex
    Poziom 24  

Ja na Twoim miejscu kupiłbym taka drukarkę już z wgranym wiecznym chipem i przygotowaną do samodzielnej regeneracji.

Dosypywanie proszku jest bardzo łatwe, ale pierwsze otworzenie toneru do samodzielnej regeneracji dość trudne :(

Jeśli miałabyś po zakupie problemy to chętnie na forum pomożemy.

0
  • #3 06 Wrz 2013 10:52
    jus.styna
    Poziom 2  

Szukam drukarki w miarę taniej do 400 zł.
    Czy tylko dosypuje się proszek, czy też należy coś czyścić?

Wolałabym jednak, aby obeszło się bez problemów dlatego nie wiem czy kupować laserową czy zwykłą na tusz?

0
  • #4 06 Wrz 2013 11:02
    Imprimarex
    Poziom 24  

Problemem są tylko pozaklejane korki, które należy w miarę starannie otworzyć (rozłupać).

Przy dosypywaniu proszków nie trzeba nic czyścić - wystarczy aby dosypywać określoną ilość proszku i wszystko jest okey.

0
  • #5 06 Wrz 2013 11:29
    ecoprint
    Poziom 21  

Kupować lepej laserową, one nie zasychają jak tusz. A fix można samemu wgrać, nic prostszego. W razie potrzeby z fixem zwrócić się do mnie przez GG albo skype, to pomogę.

0
  • #6 06 Wrz 2013 14:37
    jus.styna
    Poziom 2  

fix?

Czytałam również, że należy zmieniać wałki i inne rzeczy w tej drukarce przy samodzielnym dosypywaniu proszków (m.in. chip).

0
  • #7 06 Wrz 2013 14:41
    conan02

Poziom 29  

Zamiast chipów właśnie daje się tzw. fixy - poprawki do ROMu, żeby drukarka nie czytała chipów zliczających, po prostu ignoruje ich istnienie i można sypać proszki ile się chce. Co do innych materiałów typu fuser i jednostka drukująca to mają żywotność przekraczającą domowy użytek.

0
  • #8 20 Gru 2013 18:53
    lukas1d-17
    Poziom 10  

Jestem posiadaczem własnie tej drukarki clp 365 i moje pytanie , jest na allegro za 65zł proszek i czip . Na forum czytałem że czipa nie trzeba za każdym razem kupować czipa , jest jakis fix, nie wiem za bardzo o co chodzi, toner napełnie proszkiem i trzeba nowy czip zamontowac gdzie stary, czy jest jakies inne rozwiązanie aby nie kupowac czipa? ile trzeba mieć tego proszku aby starczyło na jeden pełny toner? 50gram styknie? prosze o podpowiedź . :)

0
  • #9 20 Gru 2013 19:35
    conan02

Poziom 29  

Z fixami montowanymi wewnątrz drukarki trzeba być ostrożnym, chipy wkładane do pojemnika z tonerem są bezpieczniejsze w użyciu. Jeśli drukarka zgłasza koniec toneru, a proszek jeszcze jest w pojemniku to znak, że "skończył" się licznik w chipie i trzeba go wymienić. Oczywiście przy okazji dosypać do pojemnika żeby wystarczyło do odliczenia następnego chipa. Jeśli drukuje się w dużym zaczernieniu, to może się się zdarzyć, że braknie proszku przed końcem licznika, ale zazwyczaj jest odwrotnie.

0
  • #10 21 Gru 2013 13:45
    lukas1d-17
    Poziom 10  

conan02 czyli lepiej kupić proszek w raz czipem do danego tonera?
    Znalazłem na Allegro za 65zł proszek + czip , Czyli warto lepiej kupić? nie bawić się w fixy?
    Czytałem własnie że może drukarka ulec uszkodzeniu po wgraniu fixa . Zaczynam dopiero życie z ta drukarka a wiadomo każdy chce tanio drukować a na nowe tonery nie za bardzo mnie stac 1 to koszt 140zł . Dlatego pytam o szczegóły co najlepiej . Prosze tez o jakies porady . dziekuje z góry ,

0
  • #11 21 Gru 2013 14:06
    conan02

Poziom 29  

Zdecydowanie lepiej kupić proszek + chip. Zabawy z fixami są ryzykowne - wystarczy poczytać co się wyrabia w Chinach i sprzedaje w Polsce. Bardzo łatwo ubić drukarkę.

0
  • #12 21 Gru 2013 14:55
    ecoprint
    Poziom 21  

a tu pan sie myli:), poprwany fix i porawnie wgrany, niespowoduje zabicie drukarki, a naodrud, pozwoli uzetkowniku uzupelniac tanej, i wiencej kartek wydrukowac, niezeli z prostym czipem. Fix wgrywasie raz, i o prosztych czipach mozno zapomniac. Jest dwa rodzaji fixu z ochronu od aktulizacii i bez ochrony.

0
  • #13 23 Gru 2013 17:26
    lukas1d-17
    Poziom 10  

Czyli lepiej wgrać czipa i spokój? są jeszcze jakies podzielone opinie ?

0
  • #14 23 Gru 2013 18:08
    ecoprint
    Poziom 21  

Wgrac fixa i po probliemie, fix wgrywasie raz, i o czipach zapominasie, tylko dosypujisie proszku i mozno o wielie wiencej wydrukowac kartek

0