Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router mobilny ZTE MF60 (Polsat Cyfrowy) i rozdział sygnału przez router TP-LINK

szopenus 05 Wrz 2013 20:16 3498 6
  • #1 05 Wrz 2013 20:16
    szopenus
    Poziom 9  

Witam serdecznie
    Mam nadzieję, że nie zostanę zganiony, ale mam problem i mogę opisać go jedynie ogólnikowo.

Znajomy posiada router mobilny z Cyfrowego Polsatu. Potrzebuję u niego rozdzielić sygnał tak: Router mobilny -> po WiFi -> router stacjonarny -> po kablu Komputer, TV, Konsola. Udało mi się to wykonać na modemie TP-LINKA (tu modelu nie pamiętam). W opcjach TP-LINKa należało włączyć opcję umożliwiającą rozdział sygnału WiFi po kablach, później wpisać hasło takie jakie ustawione jest w routerze mobilnym, następnie, nadal w konfiguracji TP-LINKA, z pewnej listy wybrać router Polsatu i kliknąć bodaj Connect. Połączenie jest ok, wszystko gra. Problem polega na tym, że te dwa routery od czasu do czasu rozłączają się. Należy ponownie wchodzić do ustawień TP-LINKA, z listy tam dostępnej wybrać router Polsatu i po kliknięciu Connect połączenie znów działa i tak przez jakiś czas, najprawdopodobniej do restartu routera mobilnego z Polsatu. Sieć jest u znajomego u dzieci i problem w tym, że one same tej procedury nie przeprowadzą. Chciałbym zestawić to połączenie na stałe.

Wiem, że mój opis jest kiepski, ale byłem u nich dwa razy (mam kawałek drogi), dwa razy to ustawiałem i podobno znów nie działa (a dzieci biją się o router Polsatowski). Wybieram się do nich niebawem i chcę mieć już jakąś receptę, dlatego pozwalam sobie zapytać mimo, że nie potrafię opisać dokładnie opcji, nazw etc. Może ktoś biegły w temacie ogarnie bez problemu o czym piszę i udzieli jakichś wskazówek. Będę bardzo zobowiązany. Pozdrawiam!

0 6
  • #2 05 Wrz 2013 20:22
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Bez modelu TP-Linka trudno coś powiedzieć.

0
  • #3 05 Wrz 2013 20:33
    szopenus
    Poziom 9  

To mi się udało dowiedzieć telefonicznie. Jest to modem TL-WR740N. Coś wskóramy??

ps. jeżeli chodzi o wspomniane przeze mnie opcje, listy routerów itp. to wyglądało to tak jak screeny na tej stronie: http://blog.jeffcosta.com/2011/09/29/create-a...-n-bridge-with-2-inexpensive-tp-link-routers/
    Nie jestem dość biegły w angielskim, ale robiłem to podobnie. Problem jest tylko z tym zrywaniem połączenia. Może jakaś śmieszna, prosta opcja odpowiadająca za automatyczne wznawianie połączenia z routerem Polsatu?

0
  • Pomocny post
    #4 05 Wrz 2013 20:40
    jimasek

Bez wgrania alternatywnego oprogramowania nie. Potrzebujesz tryb APClient lub WISP - Link.

0
  • #5 05 Wrz 2013 20:46
    szopenus
    Poziom 9  

Ech, gość w sklepie polecił szwagrowi właśnie ten router twierdząc, że nadaje się idealnie. Dziwi mnie to, że generalnie to się da zestawić. Po połączeniu sygnał z mobilnego routera jest odbierany i rozdzielany przez TP-LINKA po kablach na komputer stacjonarny i na konsole PS3. Jesteś pewien, że nie da się tego ustawić tak, by hulało non-stop? Zasmuciłeś mnie, a ja jeszcze bardziej zasmucę szwagra w takim razie. Pozostaje powiadasz zmienić router znowu? Możesz mi polecić jakiś konkretny, tak, by to działało już bez niespodzianek i kolejnych kosztów? (tego routera już raczej na inny nie wymienimy :/ ). Pozdrawiam.

ps. ew. zostaje zmiana oprogramowania. zapytam tylko, czy jest to czynność skomplikowana? czy idzie łatwo znaleźć takie oprogramowanie, które sprawę uratuje? Jka widzę, chodzi dokładnie o to, co jest opisane w linku, który podałeś.

0
  • Pomocny post
    #6 05 Wrz 2013 20:54
    jimasek

szopenus napisał:
    ps. ew. zostaje zmiana oprogramowania.

Link

0
  • #7 05 Wrz 2013 20:57
    szopenus
    Poziom 9  

Stokrotne dzięki. Temat póki co zostawiam, po wizycie u szwagra i zastosowaniu Twoich wskazówek dam znać, czy pomogło, może komuś się jeszcze przyda. Pozdrawiam.

0