Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przygotowanie do egzaminu praktycznego Elektronik

WaterElectronic 05 Sep 2013 20:30 2403 1
 • #1
  WaterElectronic
  Level 9  
  Witam wszystkich, to mój pierwszy post choć nie ukrywam że od kiedy zacząłem kształcić sie w zawodzie technik elektronik to czesto odwiedzałem elektrodę jednak wkońcu postanowiłem sie zalogować i poprosić o pomoc. :D

  Zaczynam w tym roku szkolnym klasę 4 także czeka mnie egzamin zawodowy. Poziom mojej szkoły jest wręcz kompromitujący dlatego proszę o jakąś pomoc. ( czytałem kiedyś tutaj jak ktoś pisał jak wygląda technikum i sie zgadza ( od zawodowych wiek nauczyciela srednio 70 lat, zero komunikacji, na pytanie nie odpowie itp. ))

  Egzamin teoretyczny jest dla mnie zrozumiały i posiadam materiały z których się przygotuje.

  Przeraża mnie egzamin praktyczny ponieważ nie miałem z nim stycznośći a w szkole planują dopiero w marcu nam coś pokazać co wydaje mi się późno ponieważ wtedy już będzie duży szum z maturą itd.

  stąd mam pytanie/prośbę: Jak moge zacząć działać coś w kierunku egzaminu praktycznego? czytałem na stronie cke jak wygląda przebieg egzaminu i kilka razy przykladowe oglądałem, na elektrodzie znalazłem odnośniki do innych tematów typu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic779461.html  moim głównym problemem jest to że:
  - nie czytelne są dla mnie schematy bardziej skomplikowane które występują w urządzeniach z poprzednich egzaminów praktycznych, nikt mnie tego nie uczył w szkole dlatego nie potrafię nic wyciągnąć ze schematu po prostu nie umiem stworzyć logicznej całości jak to na stronie cke piszą

  Znam pojedyncze elementy i z książek i z praktyki którą sam sobie robiłem budując proste uklady chociażby z kitów avt ( zawsze coś na początek ), z pracowni i laboratorium w szkole obeznałem się z przyrządami i kilkoma badaniami.

  Natomiast mam problem z generatorami, wzmacniaczami i podobnymi badziej rozbudowanymi układami które mają jakieś funkcje których też w zasadzie nie znam.


  1.Czy ma ktoś dostęp do jakiegoś ubiegłego egzaminu praktycznego rozwiązanego przez jakiegoś ucznia? Może wtedy coś wyciągne z tego widząc jak inny uczeń to rozwiązał

  2. Wzmacniacze, generatory, zasilacze, jak moge zrozumieć działanie tych elementów i znać ich funkcje? jakaś książka, poradnik z internetu?


  Książki którymi dysponuje:
  1.Podstawy elektroniki cz1 i cz2 Barbara i Marek pióro
  2.Bolkowski - Elektrotechnika
  3. Elektronika 5 Augustyn Chwaleba
  4. Pracowania elektryczna Marek pilawski
  5. Urządzenia elektroniczne cz 1 Andrzej J. Marusak
 • #2
  marekzs3
  Level 19  
  Może przyda Ci się ta pozycja.
  Egzamin zawodowy Technik elektronik testy i zadania z rozwiazaniami
  Autorzy Wilczak J., Malita D., Brzózka P