Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
W2 Usługi badań i pomiarów
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przygotowanie do egzaminu praktycznego Elektronik

05 Wrz 2013 20:30 1953 1
  • Poziom 6  
    Witam wszystkich, to mój pierwszy post choć nie ukrywam że od kiedy zacząłem kształcić sie w zawodzie technik elektronik to czesto odwiedzałem elektrodę jednak wkońcu postanowiłem sie zalogować i poprosić o pomoc. :D

Zaczynam w tym roku szkolnym klasę 4 także czeka mnie egzamin zawodowy. Poziom mojej szkoły jest wręcz kompromitujący dlatego proszę o jakąś pomoc. ( czytałem kiedyś tutaj jak ktoś pisał jak wygląda technikum i sie zgadza ( od zawodowych wiek nauczyciela srednio 70 lat, zero komunikacji, na pytanie nie odpowie itp. ))

Egzamin teoretyczny jest dla mnie zrozumiały i posiadam materiały z których się przygotuje.

Przeraża mnie egzamin praktyczny ponieważ nie miałem z nim stycznośći a w szkole planują dopiero w marcu nam coś pokazać co wydaje mi się późno ponieważ wtedy już będzie duży szum z maturą itd.

stąd mam pytanie/prośbę: Jak moge zacząć działać coś w kierunku egzaminu praktycznego? czytałem na stronie cke jak wygląda przebieg egzaminu i kilka razy przykladowe oglądałem, na elektrodzie znalazłem odnośniki do innych tematów typu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic779461.html

moim głównym problemem jest to że:
    - nie czytelne są dla mnie schematy bardziej skomplikowane które występują w urządzeniach z poprzednich egzaminów praktycznych, nikt mnie tego nie uczył w szkole dlatego nie potrafię nic wyciągnąć ze schematu po prostu nie umiem stworzyć logicznej całości jak to na stronie cke piszą

Znam pojedyncze elementy i z książek i z praktyki którą sam sobie robiłem budując proste uklady chociażby z kitów avt ( zawsze coś na początek ), z pracowni i laboratorium w szkole obeznałem się z przyrządami i kilkoma badaniami.

Natomiast mam problem z generatorami, wzmacniaczami i podobnymi badziej rozbudowanymi układami które mają jakieś funkcje których też w zasadzie nie znam.

1.Czy ma ktoś dostęp do jakiegoś ubiegłego egzaminu praktycznego rozwiązanego przez jakiegoś ucznia? Może wtedy coś wyciągne z tego widząc jak inny uczeń to rozwiązał

2. Wzmacniacze, generatory, zasilacze, jak moge zrozumieć działanie tych elementów i znać ich funkcje? jakaś książka, poradnik z internetu?

Książki którymi dysponuje:
    1.Podstawy elektroniki cz1 i cz2 Barbara i Marek pióro
    2.Bolkowski - Elektrotechnika
    3. Elektronika 5 Augustyn Chwaleba
    4. Pracowania elektryczna Marek pilawski
    5. Urządzenia elektroniczne cz 1 Andrzej J. Marusak
  • W2 Usługi badań i pomiarów
  • Poziom 19  
    Może przyda Ci się ta pozycja.
    Egzamin zawodowy Technik elektronik testy i zadania z rozwiazaniami
    Autorzy Wilczak J., Malita D., Brzózka P