Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Cordoba, 1.6 '96 - Nie działa obrotomierz i prędkościomierz na dziurach

05 Sep 2013 21:09 2823 6
  • Level 10  
    Witam!

mam dziwny problem, bowiem jak jadę naprawdę po niezłych wybojach to spada mi wskazówka prędkościomierza oraz zaczyna wtedy wariować wskazówka stanu paliwa....

następnie wystarczy zgasić auto i problem znika, jeśli nie znika wtedy jadę znów na dziury i później znika ... ale tak nie powinno się dziać

z reguły auto garażuje, lecz np. dziś ojciec trzymał go na dworze - wtedy w nocy b. padało ( może być też taka zależność ) ???

dodam, że zauważyłem ten problem wtedy jak został wymieniony czujnik termostatu, sprzęgło oraz miałem duży problem z przewodami od chłodnicy oraz z trójnikami przy silniku - ciekło i to dobrze z nich, teraz już nic nie cieknie

jednak widzę tutaj zależność jazdy po dziurach lub po lekkim wzniesieniem (sporadycznie)

jakieś pomysły?
  • Level 31  
    Nie trzeba być filozofem aby sprawdzić wtyczki przy zegarach.
  • Level 36  
    Seat, to to samo co Octavia, a więc Volkswagen. Nagminną przypadłością liczników w tych samochodach jest uszkadzanie się po pewnym czasie połączeń lutowanych na płycie z elektroniką licznika (tzw. zimne luty). Nie pozostaje nic innego, tylko wymontować licznik, rozebrać go, wymontować płytę drukowaną i dokładnie polutować wszystkie elementy SMD (bez wyjątku) po obu stronach płyty.
  • Level 10  
    dziękuję za informację, w przyszłym tygodniu sprawdzę to!
  • Level 10  
    powiem tak, jakby samo się naprawiło, troszkę podotykałem / po dociskałem i jakoś działa...
  • Level 36  
    Podotykanie i podociskanie, to półśrodek, możliwe, że po tych działaniach mikropęknięcie zakontaktowalo. Jeżeli już licznik był wymontowany, trzeba bylo wszystko przelutować. Ta usterka (mikro pęknięcia lutowania elementów SMD) jest nagminna i typowa w tych licznikach.
  • Level 10  
    Narazie problem się rozwiązał sam?