Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 4 - pobiera pieniadze z konta

aka85 05 Wrz 2013 21:23 8439 13
  • #1 05 Wrz 2013 21:23
    aka85
    Poziom 10  

Witam mam problem z iPhone 4 32Gb. Samoczynnie pobiera pieniądze z konta
    za usługi internetowe a pakiety są nienaruszone. Wiem że w internecie jest wiele podobnych tematów ale żadnej konkretnej odpowiedzi,
    tematy od problemu poruszanego kończą się na idiotycznych propozycjach typu wyłącz DANE SIECI KOMÓRKOWEJ gdzie tu logika?
    Mam tel z dostępem do internetu i praktycznie stworzonym do tego nie po to żeby internet wyłączać.
    Forum to pomogło mi wielokrotnie i liczę na to że i tym razem tak będzie. Jeśli potrzeba innych danych proszę piszcie. Z góry dzięki :)

Dane tel
    iphone 4 ios 6.1
    firmawre 04.12.05

po Jailbreak
    Dane

APN: plus
    Username: puste pole
    Password: puste pole
    MMS

APN: mms
    MMSC: mms.plusgsm.pl:8002
    MMS Proxy: 212.2.96.16:8080
    MMS Max Message Size: 307200
    MMS UA Prof URL: zostawiamy puste pole

Internet tethering
    APN: internet

0 13
  • #2 06 Wrz 2013 12:17
    e.starosta
    Poziom 9  

Na pewno nie pomogę ale chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem jeśli chodzi o pobieranie kasy z konta telefonu komórkowego.
    Pewnego razu chciałem z ciągnąć pewien program oczywiście za darmo i z braku czasu nie przeczytałem regulaminu w którym pisało ,ze będą przysyłać mi jakieś quizy do uczestnictwa dwa razy dziennie w których można coś wygrać a w zamian za to przez 3 miesiące pobierać będą określoną kaskę z konta telefonu.
    Na szczęście telefon był na kartę i bez środków - co po pięciu minutach zauważyli i dostałem sms z odmową współpracy.

0
  • #3 06 Wrz 2013 18:54
    aka85
    Poziom 10  

Tak, wiem o co chodzi, moja dziewczyna miała podobnie. Też jej za jakiś quiz pobierało, tyle że wyłączyłem to wchodząc na stronę danego quizu i wysyłając odpowiedni sms. Dzięki ale to
    niestety nie jest powodem. Chodzi tu bardziej o samoczynne aktualizowanie powiadomień PUSH, nawet jeśli opcja ta jest wyłączona :(

Dodano po 3 [godziny] 49 [minuty]:

Jakiekolwiek sugestie? Wiem że problemów tego typu jest mnóstwo. Nikt nie rozwiązał swojego ? :(

0
  • #4 15 Wrz 2013 16:26
    pipałosia
    Poziom 25  

Mój syn miał podobne zdarzenie za smartfonem.Telefon na kartę, szukaliśmy rozwiązań w necie ale bez efektów. W końcu telefon do BOK ale niestety okazało się że żadnej pomocy nie otrzymaliśmy. Tłumaczenie było, wyłączyć tą czy tamtą fubkcje oczywiści gość tłumaczył jak znależć gdzie szukać jak się nazywaitd., w sumie nie powiem zorientowany był ale skutek żaden. Więc koleś stwierdził że to nie ich wina i skończyło się na kupnie nowego startera i o dziwo problem się nie powtórzył. Spawa ciekawa i nie rozwązana. Co tydzień pobierało 5 złotych i zdarzało się że nawet czasami dwa razy w tygodniu był taki numer.

1
  • #5 16 Wrz 2013 12:08
    aka85
    Poziom 10  

Dzięki ale tu problem dotyka większych sum. około 6-8 zł dziennie co w skali miesiąca daje niezłą sumkę. Do tego wiem że związane jest to z pobieraniem pieniędzy z konta zamiast z pakietu. Dodam jeszcze że wyłączenie danych sieci komórkowej rozwiązuje problem tylko na pozór bo wyłączam w ten sposób jakikolwiek dostęp do internetu as nie o to chodzi w telefonie który jest do tego przeznaczony. Jest kolejny problem, głupie wejście ( nie chodzi mi o przeglądanie czegokolwiek) na FB i nie ma 500kb z pakietu, czyli pakiet 125Mb starczy na 2 dni. Czy to normalne?

0
  • #6 16 Wrz 2013 12:19
    cristal2242
    Poziom 25  

Mozliwe ze jakas zainstalowana aplikacja pobiera te pieniadze.
    125mega na dwa dni? Ja kiedy niemam dostepu do komputera to tyle starcza na gora dzien.To juz niejest jak dawniej ze male wyswietlacze i strona wazyla kilka kb.
    Przeskanuj telefon antywirusem.

0
  • #7 16 Wrz 2013 16:51
    elemen_th
    Poziom 29  

Zmień APN na internet. Poza tym wyłącza na dzień dane komórkowe i zobacz czy pobiera pieniądze, jeżeli nie pobiera to znaczy, że jest jakiś problem i trzeba się udać do operatora z reklamacją, że zamiast z pakietu pobiera pieniądze z konta.

0
  • #8 19 Wrz 2013 18:41
    aka85
    Poziom 10  

Początkowo było Internet i też nic nie dało. Kiedy dane sieci komórkowej są wyłączone to nie pobiera pieniędzy z konta. Ostatnio wyłączyłem wszystkie powiadomienia PUSH i myślałem że pomoże :( Okazało się że po paru godzinach przy włączonych danych sieci komórkowej znów pobrało 7zł. Telefon kupiłem w Niemczech, początkowo był w sieci Vodafone, zdjąłem sim-lock i wszystko było ok a w PL problem :(

1
  • #10 19 Wrz 2013 19:54
    aka85
    Poziom 10  

Właśnie tak mam ustawione. Spójrz na początek tematu :( nic nie pomaga.

Dodano po 4 [minuty]:

...tylko nie wpisałem w adresie URL ale odnosi się to do ustawień mms więc nie robi różnicy.

0
  • #11 19 Wrz 2013 20:01
    MartinG92e
    Poziom 15  

ogólnie nie mam iphona ale masz może ustawienia protokołu i coś takiego jak MNC i MCC?

0
  • #12 20 Wrz 2013 17:00
    killwap
    Poziom 13  

Może to zabrzmi banalnie ale większość użytkowników Iphoneów nie wie o istnieniu możliwości wejścia w menedzer zadań i wyłączania działania aplikacji klikając dwukrotnie HOME. Może rzeczywiście tu leży problem i działa jakas aplikacja.

0
  • #13 08 Sty 2014 18:28
    aka85
    Poziom 10  

Nie jest to winą żadnej aplikacji działającej w tle. Wszystko sprawdzone i wyłączone. Po nowym roku zapewne przybyło użytkowników iphone ze względu na promocje. "killwap" czy Ty masz sprawny bluetooth? Założenie firmy Iphone było takie że miał on działać wyłącznie między urządzeniami tego samego producenta ale skoro jest to musi być jakiś sposób na jego aktywację. Jak już pisałem doszedłem do tego że mogę wysyłać ale nie jest on widoczny w innych urządzeniach podczas skanowania. Nie ma więc opcji przyjmowania danych :/

1
  • Pomocny post
    #14 08 Sty 2014 22:39
    arem
    Poziom 39  

Według mnie trzeba sprawdzić zarówno telefon jak i konto użytkownika u operatora.
    Czy dalej jest pobieranie kosztów gdy karta jest włożona do innego telefonu i odwrotnie czy jak jest włożona inna karta do Iphona to znikają środki . Robiąc taki test będziesz wiedział czy coś jest nie tak z Twoim telefonem , czy masz jakieś usługi aktywne na numerze. W 80% przypadków jakie do mnie trafiały , było coś nie tak z numerem.

0