Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

amica eb 2.6 podłącz grzałek -

Tadu12 05 Wrz 2013 21:26 2850 11
  • #1 05 Wrz 2013 21:26
    Tadu12
    Poziom 7  

Witam

Wymieniałem dolną grzałkę w piekarniku amica wiec odpiąłem kable i ja wymontowałem po zakupie i zamontowaniu nie mam pewnosci że dobrze podlaczylem od prawej strony: niebieski, zolty, szary,

To samo tyczy sie gornej grzałki zauwazylem ze nagrzewają sie pręty tylko srodkowe a powinny tez boczne. Mam podlaczone nastepująco od prawej: czerwony, biały, niebieski, niebieski Gdy zamienie czerwony z bialym to grzeja sie tylko boczne pręty... Czy ma ktoś moze jakis schemat czy wiedze jak to prawidłowo podłączyć ?

Tak mam podłączoną gorną grzałkę

a tak dolną

0 11
  • #2 05 Wrz 2013 22:26
    Zbych034
    Poziom 36  

Grzałka jest sprawna. Zobacz dlaczego nie ma napięcia na czerwonym.

0
  • #3 06 Wrz 2013 01:04
    zhudomel
    Specjalista AGD

Tadu12 napisał:
    tyczy sie gornej grzałki zauwazylem ze nagrzewają sie pręty tylko srodkowe a powinny tez boczne.
    Nie ma takiej pozycji na przełączniku funkcji, żeby grzały jednocześnie obie górne grzałki.

0
  • #4 06 Wrz 2013 19:38
    Tadu12
    Poziom 7  

zhudomel napisał:
    Tadu12 napisał:
    tyczy sie gornej grzałki zauwazylem ze nagrzewają sie pręty tylko srodkowe a powinny tez boczne.
    Nie ma takiej pozycji na przełączniku funkcji, żeby grzały jednocześnie obie górne grzałki.

Żebyśmy sie dobrze zrozumieli, górna grzałka to jedna całość i dziwi mnie dlaczego grzeje tylko srodkowa część albo po zmianie kabli tylko boczne pręty.. gdzieś na googlach widziałem ze ktoś miał nagrzaną całą

0
  • #5 06 Wrz 2013 21:15
    zhudomel
    Specjalista AGD

Tadu12 napisał:
    górna grzałka to jedna całość
    Ale dwie grzałki, które nigdy nie grzeją razem.

0
  • #6 07 Wrz 2013 13:28
    Tadu12
    Poziom 7  

aha pewnie masz racje, teraz włączyłem termoobieg i grzanie górne i dolne i widze ze gorna grzałka jest grzana tylko po zewnetrznych stronach, a gdy wczesniej włączalem tylko gorne grzanie, grzała tylko srodkowa częsc tak ma byc poprawnie ? I druga sprawa po założeniu nowej dolnej grzałki, nastepnie rozgrzaniu pieca otwieram drzwiczki i wyleciał czarny dym. Czy to mogło sie coś spalić od zle podłączonych kabli czy moze nowa grzałka sie "zaklimatyzowała" ?

0
  • #7 07 Wrz 2013 15:34
    zhudomel
    Specjalista AGD

Tadu12 napisał:
    termoobieg i grzanie górne i dolne i widze ze gorna grzałka jest grzana tylko po zewnetrznych stronach, a gdy wczesniej włączalem tylko gorne grzanie, grzała tylko srodkowa częsc tak ma byc poprawnie ?
    - prawidłowo.
    Tadu12 napisał:
    po założeniu nowej dolnej grzałki, nastepnie rozgrzaniu pieca otwieram drzwiczki i wyleciał czarny dym.
    - normalne.

0
  • #8 07 Wrz 2013 23:38
    Tadu12
    Poziom 7  

Ok placek sie piekł na termoobiegu i gornym i dolnym grzaniem czy boczne grzałki rozgrzane ale na koniec pieczenia lewa strona placa była wyraźnie bledsza można powiedzieć ze wręcz surowa porównując do strony prawej... cóż to moze być wczesniej się tak nie działo, nadal mnie ciekawi czy te kabeleki sa prawidłowo podpięte ?

0
  • #9 08 Wrz 2013 06:24
    skryn
    Admin grupy AGD

zhudomel napisał:
    Tadu12 napisał:
    górna grzałka to jedna całość
    Ale dwie grzałki, które nigdy nie grzeją razem.

Jak nie grzeją, jak grzeją:

:)

1
  • #10 08 Wrz 2013 21:13
    zhudomel
    Specjalista AGD

Na pokrętle przełącznika funkcji takiej pozycji nie znalazłem.

1
  • #11 08 Wrz 2013 22:48
    Tadu12
    Poziom 7  

U mnie również jej nie ma, ale wracajac ma ktoś moze jakis schemat odnośnie podłącznia kabli albo ma ktos mozliwość zrobienia fotki ?

0
  • #12 09 Wrz 2013 23:13
    zhudomel
    Specjalista AGD

Tadu12 napisał:
    ma ktoś moze jakis schemat odnośnie podłącznia kabli
    Nie potrzeba; jeżeli jest tak:
    Tadu12 napisał:
    teraz włączyłem termoobieg i grzanie górne i dolne i widze ze gorna grzałka jest grzana tylko po zewnetrznych stronach, a gdy wczesniej włączalem tylko gorne grzanie, grzała tylko srodkowa
    to jest dobrze.

0