Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć audio 5.1 na 4 różnych urządzeniach.

Wafer 05 Wrz 2013 23:15 1317 2
  • #1 05 Wrz 2013 23:15
    Wafer
    Poziom 20  

Witam
    Mam 4 urządzenia:
    Telewizor: Samsung LE32M51B S (wejście HDMI, VGA, Jack audio, 2xChinch audio)
    Tuner SAT: CyfrowyPolsat HD 6000 (wyjście HDMI, wyjście coaxial - chyba elektroniczne bo jest chinch a nie 'światełko').
    Głośniki: Manta MM3500 Wave (wejście 6xchinch)
    Laptop: MSI GE700/MS-1733 (HDMI, VGA, wyjście 5.1, są trzy mini-jacki z czego jeden to ponoć elektroniczny coaxial).
    I tu pytanie do was, jak to podłączyć by grało w 5.1 nie zmieniając głośników?
    Opcje oglądania są dwie:
    1. Z tunera SAT, o ile tu mi na 5.1 nie zależy bo chyba nawet tak nie nadawają, to pytanie czy z HDMI da się jakoś wyciągnąć dzwięk (jakąś przejściówką) żeby to na chincha wpiąć ? Bo z euro to raczej nie ma 5.1... a są konwertery z elektronicznego cyfrowego na analogowy ?
    2.Oglądanie z Laptopa, i tu mi na 5.1 zależy dość mocno... realizacja na 3 sposoby (w teorii)
    -wyciągnąć z HDMI, da się ?
    -podłączyć analogowo z trzech wyjść jack, tylko jakim kable? Mogę zastosować 3 kable typu minijack -> 2xchinch ?
    -konwerter z elektronicznego-cyfrowego na analogowy, są takie? Oczywiście mówimy tutaj o czymś tańszym od zakupu nowych głośników...
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
    ps. teraz zapewne jest o wiele bardziej czytelne...

0 2
  • #2 06 Wrz 2013 00:19
    gradek83
    Poziom 34  

Podepniesz jak dotychczas podpinałeś czyli głosniki 5.1 pod laptopa a laptop przez hdmi pod TV a tuner tez przez HDMI lecz już dźwięk z tunera będzie tylko szedł na głośniki TV. No albo kupić sobie dekoder DTS np. DDTS-100 lub głośniki digital z DTS Tylko trudno dostępne są.

0
  • #3 04 Maj 2014 12:09
    Wafer
    Poziom 20  

Witam

Wszystkie rozwiązania z urządzeniami trzecimi były zbyt drogie.
    Rozwiązanie to tak że wszystkie urządzenia są wpięte do TV na konkretnych złączach (hdmi, hdmi, euro, vga + audio), a z TV wychodzi jeden kabel na głośniki, w zależności które wejscie jest wybrane na TV to ten dzwięk jest przesyłany na głośniki :) Nie do końca mi o to chodziło ale sprawdza się i nic więcej mi nie potrzeba; )

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo