Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta C203 - zespół grzewczy -pomarszczony wałek

06 Wrz 2013 00:18 1500 2
  • Poziom 17  
    Witam.

Mam problem z Konicą C203. Wcześniej ją dokładnie przetestowałem, pracowała bez zarzutów. Zawiozłem ją do klienta. Na drugi dzień miałem telefon, że kopiarka marszczy papier. Na miejscu po wyjęciu pieca zobaczyłem, że wałek z kołem zębatym jest cały pomarszczony. Kopiarka z przebiegiem 60 tys., a wałki mają wytrzymałość według producenta 400 tys. Zastanawiam się czy jest to zbieg okoliczności czy może na to miał wpływ czynnik zewnętrzny duża wilgoć w pomieszczeniu. Pierwszą kopia po nocy wyszła dobrze następne już źle. Czy da się tylko wymienić wałek ? Znalazłem w sprzedaży wałek dolny, niestety grzewczego nie ma.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    A jesteś pewny że ta kopiarka miała tyle kopii lub że ktoś pieca nie podmienił przed wysyłką do Ciebie ? Na marszczenie papieru ma wpływ kilka czynników. Winny może być papier , problemem może być zła prędkość przesuwu papieru przez piec (falowanie) , niedokładnie dociśnięty prowadnicami papier w kasecie, zgrzewy z tonera na listwie wprowadzającej papier do pieca itp. Postaraj się wyeliminować wszystkie te możliwości . Fakt faktem że przy tym przebiegu wałki powinny być gładkie ...

C.
  • Poziom 17  
    Zespół grzewczy był przełożony z kopiarki z większym przebiegiem. Dziękuję za pomoc.