Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renalut Megane I - Brak ogrzewania

06 Wrz 2013 09:21 3189 5
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam problem z ogrzewaniem w swojej megance 1,4 rok 96, HB. Czytałem już trochę na podobne tematy i stosowałem się do większości zaleceń jednak problem nadal występuje.

-Wczoraj wyciągałem nagrzewnice - wyglądała jak nowa, trochę syfu się z niej wylało ale obieg wody był normalny.
    -Węże dochodzące do nagrzewnicy są gorące
    -Przeczyściłem również chłodnice i inne węże w układzie chłodzenia
    -Termostat się otwiera
    -Wskaźniki do regulacji ogrzewania również działają

Jakiś czas temu trochę żyłowałem pod górkę, meganka złapała temperaturę i wtedy zaczęło lecieć ciepłe powietrze jakby wszystko było w porządku.

Gdzie można jeszcze szukać usterki? Dodam jeszcze że czujnik temp. nie działa tak jak należy bo wentylator przy chłodnicy nie włącza sie sam, tylko mam go zwartego tak że kręci się cały czas.
  • Poziom 27  
    1. Panie kolego, czujnik to groszowa sprawa, wstyd tak jeździć. Poza tym idzie zima i nie dogrzejesz auta.
    2. Sprawdzałeś pompę wody? Swego czasu miałem Golfa z pompą, której metalowy trzpień oddzielił się od plastikowego wentylatora. Niby wszystko się kręci, ale nie ma efektu-auto się przegrzewa i brak ciepła w kabinie.
  • Poziom 10  
    Czujnik dzisiaj kupie i wymienię. W każdym razie skręciłem to wszystko dzisiaj i niestety dalej nie działa.

Pompa wydaje się być sprawna bo termostat się otwiera i chłodnica się grzeje. Wąż dolny który dochodzi do nagrzewnicy jest gorący, natomiast ten górny który wychodzi jest całkowicie zimny. Wszystkie węże przelewałem wodą, zleciało z nich trochę syfu ale woda normalnie leciała.
  • Poziom 27  
    Mexter napisał:
    Pompa wydaje się być sprawna

Wydaje się? Miałeś sprawdzić. Nie jesteśmy w stanie pomagać osobiście, jeśli sam tego nie zrobisz może nam się nadal wydawać.
  • Poziom 10  
    Chce wykluczyć na razie inne rzeczy, żeby sprawdzić pompę trzeba wyciągać rozrząd, w każdym razie dzisiaj odpowietrzyłem zgodnie z opisem, po około 15 minuatch pracy na wolnych obrotach woda w zbiorniczu wyrównawczym zaczęła bulgotać. Obydwa węże dochodzące do nagrzwnicy były zimne. Po wyłączeniu silnika odkręciłem korek od zbornika i wylało sie około litra wody gorącej wody.
  • Poziom 27  
    Mexter napisał:
    Chce wykluczyć na razie inne rzeczy, żeby sprawdzić pompę trzeba wyciągać rozrząd

...a ja pomóc ;)