Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drugie gniazdo antenowe - czy wpłynie na jakość obrazu?

Lizbon 06 Wrz 2013 09:35 2283 6
  • #1 06 Wrz 2013 09:35
    Lizbon
    Poziom 9  

Mam dekoder HD 5830CDX z nagrywarką z firmy Vectra. Gniazdo antenowe Vectry znajduje się w tym pokoju co dekoder.
    Zleciłem instalację multiroom, aby mieć również sygnał na telewizorze w drugim pokoju. W drugim pokoju zamontowano mi urządzenie Motorola HMC3021. Podłączenie wygląda tak, że kabel antenowy TC6/CCS/TRISHIELD/305 281M biegnie z pokoju tam, gdzie jest dekoder z nagrywarką do drugiego pokoju i jest podłączony bezpośrednio do drugiego telewizora. Jest około 11-12 metrów tego kabla. Wychodzący bezpośrednio ze ściany w drugim pokoju kabel wygląda fatalnie i chciałem, aby zamontowano mi w tym miejscu gniazdo antenowe - drugie gniazdo. Montażysta powiedział, że czegoś takiego nie robią, gdyż jakość obrazu ulegnie znacznemu pogorszeniu.

1. Czy to prawda, że zamontowanie drugiego gniazda w drugim pokoju spowoduje obniżenie jakości obrazu?
    2. Czy rzeczywiście wszystkie Motorole HMC3021 tak długo się załączają? Od momentu włączenia do pojawienia się obrazu telewizyjnego mija 100-110 sekund, czyli blisko 2 minuty. Montażysta twierdził, że to normalne, że to wada tych urządzeń.

Dziękuję za odpowiedzi.

1 6
  • Pomocny post
    #2 06 Wrz 2013 13:09
    volt1
    Poziom 26  

Monterowi chyba nie chciało się montować gniazda. W jakimś stopniu napewno wpłynie to na poziom sygnału, ale na tyle znikomy że nie sądzę by dało się to zauważyć.

0
  • Pomocny post
    #3 06 Wrz 2013 13:20
    zetdeel
    Poziom 38  

Lizbon napisał:
    ...Czy to prawda, że zamontowanie drugiego gniazda w drugim pokoju spowoduje obniżenie jakości obrazu?...

Zastosowanie typowego gniazda abonenckiego może pogorszyć jakość obrazu w przypadku, jeśli w instalacji występują niskie poziomy sygnałów. Jeśli jednak "czujesz mus" zainstalowania gniazda z powodów estetycznych, to zastosuj gniazdo typu
    GIS-F1/PT, lub GIS-F1/NT, lub SPA-1F.

0
  • Pomocny post
    #4 06 Wrz 2013 13:35
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Na wstępie chcę przeprosić, że nie do końca w temacie ale analizując rutynę czy zachowanie się Instalatorów Vectry, to :

Lizbon napisał:
    Mam dekoder HD 5830CDX z nagrywarką z firmy Vectra.

Wskazany dystrybutor TVKablowej w rankingu polskim jest na prawie "ostatnim miejscu". :cry:

Cytat:
    1. Czy to prawda, że zamontowanie drugiego gniazda w drugim pokoju spowoduje obniżenie jakości obrazu?

Teoretycznie to tylko około -5dB w poziomie sygnału co nie może wpłynąć na jego jakość przy poprawnym sygnale (w dB) wpuszczonym do lokalu Klienta. :!:

Cytat:
    2. Czy rzeczywiście wszystkie Motorole HMC3021 tak długo się załączają?

Pamiętaj, że taki dedykowany dekoder (wszystkie dekodery nie tylko MOTOROLA) musi się :
    - zalogować
    - sprawdzić "kody" (własnego IP)
    - sprawdzić poziomy (różne poziomy nie tylko sygnałowe)
    - odkodować przekaz i przekazać go na "monitor"/TV

Reasumując - to normalne aczkolwiek "długie" dla Klienta. :cry:

Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #5 08 Wrz 2013 15:18
    Torino
    Poziom 12  

Lizbon napisał:

2. Czy rzeczywiście wszystkie Motorole HMC3021 tak długo się załączają? Od momentu włączenia do pojawienia się obrazu telewizyjnego mija 100-110 sekund, czyli blisko 2 minuty. Montażysta twierdził, że to normalne, że to wada tych urządzeń.

Byłem kiedyś w tej sprawie w biurze firmy Vectra i dowiedziałem się, ze to normalne iż te motorole tak długo startują. Podobno już interweniowali w centrali firmy, ale cisza.

0
  • #6 09 Wrz 2013 18:31
    Lizbon
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedzi. Motorola wskazuje poziom sygnału 70dBuV, a SNR 40dB. Zarówno siła jak i sygnał są na 100%. Czy w takim przypadku można się pokusić o dodatkowe gniazdko antenowe?

0
  • #7 09 Wrz 2013 18:49
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Lizbon napisał:
    Czy w takim przypadku można się pokusić o dodatkowe gniazdko antenowe?

Oczywiście, że TAK, lecz nie jest to gniazdo "antenowe" tylko abonenckie. :D

Pojęcie gniazdo "antenowe" to inaczej coś w rodzaju WEJŚCIOWE a abonenckie to coś w stylu WYJŚCIOWE - ot taka podpowiedź w myśl pojęć i regulaminu tego Forum. :cry:

Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów