Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy CG623T - Pralka w trakcie realizacji funkcji "pranie" nie obraca

06 Wrz 2013 11:40 1776 3
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich i proszę o pomoc w sprawie. Pralka Candy CG623T w czasie prania nie obraca bębnem. Wykonuje ruchy "bujania" w kierunku obrotu, lecz bez dokonania obrotu. Wszystkie inne funkcje pracy bębna działają normalnie (obroty przy odpompowywaniu i wirowanie). Oczywiście brałem pod uwagę poślizg paska, czy ewentualność przeładowania pralki. Nic z tych rzeczy. Ponadto pralka wydaje dźwięki normalnej pracy. Taki stan rzeczy istnieje przy usiłowaniu prania nawet najmniejszego ładunku. Pralka uruchomiona bez ładunku (jedynie woda) działa prawidłowo. Wyraźny objaw braku mocy na tej jednej funkcji. Silnik jest czysty, uzwojenie nie nosi symptomów przegrzania.
  • Poziom 39  
    W takich przypadkach jednym z pierwszych działań jest podmiana kondensatora rozruchowego silnika.
  • Poziom 7  
    Bardzo dziękuję za szybką sugestię. Jutro podjadę do sklepu, lecz mam kolejne pytanie. Według materiałów mi dostępnych powinien tam być kondensator 12,5uF, tymczasem w znanych mi wrocławskich sklepach są 12uF /450V. Czy wystarczy, czy można spróbować 14uF.
    Zauważyłem, że jest sporo informacji na ten temat, na tutejszym forum, lecz ja na początku nie miałem pojęcia, że należy mój problem kojarzyć z kondensatorem rozruchowym właśnie.
    Jeszcze raz dzięki. O finale poinformuję. Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Dziękuję jeszcze raz. Pralka działa. Co ciekawe, kondensator 12 uF/400V zupełnie pozbawił pralkę wszelkich odruchów, dopiero wymiana na 14 uF przywróciła sprawność (w oryginale 12,5 uF/400. Pozdrawiam.