Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

? - Alarm do mieszkania i garażu

06 Sep 2013 12:32 3018 3
 • Level 9  
  Witam
  Mam zamiar zamontować w mieszkaniu i garażu alarm i jestem w temacie kompletnym laikiem. Mieszkanie jest na pierwszym piętrze budynku, garaż dwie kondygnacje niżej bezpośrednio pod mieszkaniem (pomiędzy jest jedno mieszkania sąsiada.
  Chciałbym zamontować alarm w mieszkaniu najlepiej przewodowy ze względu na cenę wraz z modułem bezprzewodowym, który obsłuży garaż. W garażu mam bramę hormanowską (harmonijkową) oraz drzwi wejściowe. Alarm musi posiadać dwie strefy: jedną na mieszkanie drugą na garaż. Do garażu wyczytałem, że najlepszym rozwiązaniem byłyby „czujniki” na obu drzwiach bezprzewodowe. W mieszkaniu chyba wystarczą czujki ruchu w każdym z pomieszczeń (oprócz łazienki). Najlepiej jakby alarm miał dwie osobne syreny na dwie strefy (mieszkanie i garaż) oraz moduł powiadamiania gsm.
  Proszę o poradę jakiego typu alarm byłby najlepszym rozwiązaniem. Czeka mnie remont przedpokoju i chciałbym przy okazji zrobić sobie peszele na kable do alarmu przewodowego.
  Proszę o wyrozumiałość ze względu na brak konkretnej wiedzy w temacie.
  Załączam schematyczny plan mieszkania. ? - Alarm do mieszkania i garażu
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • OptexOptex
 • Level 38  
  Witam,

  Mogę zaproponować: Satel: Versa 10 + moduł MCU + GPRS T1. Przy dwóch kondygnacjach nie powinno być problemów z zasięgiem. Moduł MCU obsługuje bezprzewodowe wejścia i piloty, nie obsługuje wyjść. Będziesz miał problem z bezprzewodowym sygnalizatorem w garażu. Nie wiem jednak, czy do końca będzie potrzebny? Będziesz miał w domu alarm w manipulatorze z garażu i dodatkowo sms z GPRS-T1. Strefę garażową możesz rozbrajać i uzbrajać z pilota.
  Co do czujników w domu, mogą być Ivory.

  Pozdrawiam.
 • OptexOptex
 • Level 9  
  Witam.

  Dziękuję za odpowiedź.

  Quote:
  Moduł MCU obsługuje bezprzewodowe wejścia i piloty, nie obsługuje wyjść

  Trochę czytałem o tym temacie i nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Tzn. że nie będzie komunikacji dwukierunkowej z czujkami w garażu?

  Quote:
  Będziesz miał problem z bezprzewodowym sygnalizatorem w garażu. Nie wiem jednak, czy do końca będzie potrzebny?

  Dlaczego będę miał problem? Nie ma bezprzewodowych?
  Będzie potrzebny ze względu na to, że jak coś się będzie działo w garażu to sąsiedzi zignorują ten fakt myśląc że to coś w mieszkaniu, a również sygnalizator, mam nadzieje, będzie straszakiem na złodzieja w garażu (ostatnio dwa razy obrobili mi garaż).

  Quote:
  Co do czujników w domu, mogą być Ivory.

  Czy czujki mogą być rozmieszczone np w rogach pomieszczeń? Dokładnie chodzi mi o to czy można pociągnąć kable z przedpokoju nie chowając ich w innych pomieszczeniach tylko żeby "wchodziły" bezpośrednio do czujek?.
 • CCTV and Stationary Alarms specialist
  chudik wrote:
  jestem w temacie kompletnym laikiem

  Nie gniewaj się kolego ale zaproś fachowca niech Ci zrobi podstawowe analizy - może się okazać na przykład, że alarmu w domu nie potrzebujesz w ogóle, albo wystarczy kontaktron w drzwiach?
  Co do garażu to przed montażem trzeba zrobić próby zasięgu - więc znowu fachowiec potrzebny.