Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

generator,mieszacz - Autodyna mieszacz

06 Wrz 2013 14:21 2016 3
  • Poziom 9  
    Witam

Szukam jakichkolwiek informacji (schematów ) dotyczących detektora autodynowego (generator autodynowy ze wzmacniaczem i mieszaczem ) , lub jakichkolwiek schematów autodyny.

Wiem wiem ze bardzo rzadko sie je stosuj i ciężko dostać informacje na ten temat - ale potrzebuję schematu do rekonstrukcji - czy tez odtworzenia detektora sygnału NMR , a jedyną informację jaką zdobyłem to to iż układ autodyny pracował na granicy powstawania drgań , wspołracował we wzmacniaczem w.cz , mieszaczem i wzmacniaczem m.cz.

Za wszelkie informacje , wskazówki będę wdzięczy , jezeli umieściłem post w złym dziale - proszę o skorygowanie i przeniesienie go do właściwego.
  • Poziom 43  
    Pod hasłem autodyna google nie zwraca nic ciekawego, ale wpisując autodyne już coś jest np:
    Link
  • Poziom 9  
    Wielkie dzięki na info - artykuł jest mi bardzo dobrze znany.
    Jest bardzo mało informacji na temat w internecie i porostu jedynym rozsądnym rozwiązaniem dla mnie jest zapoznanie się z teorią spektroskopii i zaprojektowanie wszystkiego od nowa bazując na zdobytych informacjach.

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Można szukać inaczej, autodyna to po prostu odbiornik reakcyjny pracujący w zakresie generacji drgań, o odbiornikach reakcyjnych jest znacznie więcej informacji, choć jak sam piszesz trzeba poznać teorię i budować samemu.