Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Smart TV 46 led 3d - Podłączenie wieży za pomocą cinczy

JacekJI 06 Wrz 2013 18:24 16455 24
  • #1 06 Wrz 2013 18:24
    JacekJI
    Poziom 9  

Witam,

Potrzebuję podłączyć stara wieże która ma tylko cincze do głosu do smarta.

Jak podłączam do wejsc w tv cinczowych to nie działa.

2 24
  • #2 06 Wrz 2013 18:51
    elemen_th
    Poziom 29  

No to wszystko wiemy...

JacekJI napisał:
    Jak podłączam do wejsc w tv cinczowych to nie działa.
    Bo masz do wyjść podłączyć nie wejść.

2
  • #3 06 Wrz 2013 19:03
    JacekJI
    Poziom 9  

no a wyjść nie ma?

czytałem że przez wyjście słuchawkowe robią ale wtedy chyba jest gorsza jakość, no i głośniki w tv nie będą działać.

da się w o gole taka wieże podłączyć?

2
  • #4 06 Wrz 2013 19:05
    elemen_th
    Poziom 29  

A skąd mam wiedzieć? Nie podałeś modelu telewizora.

0
  • #5 06 Wrz 2013 19:09
    JacekJI
    Poziom 9  

właśnie szukam, a wisi na ścianie i nie widze:D

Dodano po 3 [minuty]:

model UE46E6400

0
  • #6 06 Wrz 2013 19:14
    elemen_th
    Poziom 29  

Znajdź gniazdo z napisem AUDIO OUT i tam kablem JACK-2xCINCH podłącz pod wieżę.

Poza tym na przyszłość polecam przeczytać instrukcję obsługi najpierw.

2
  • #7 06 Wrz 2013 19:19
    JacekJI
    Poziom 9  

instrukcja ma 1000 stron, z czego 20 po polsku, reszta to opcje jezykowe,

i caly guzik w niej jest, mozna sie dowiedziec ze tv trzeba nosic we 2 i czym wl tv

0
  • #8 06 Wrz 2013 19:24
    elemen_th
    Poziom 29  

A wyobraź sobie, że z instrukcji to wyczytałem, polskiej, takiej, w której guzik jest właśnie a jednak taka informacja razem z obrazkiem była zawarta.

0
  • #9 06 Wrz 2013 19:35
    JacekJI
    Poziom 9  

tylko ze to nie jest odpowiiedz na moje pytanie.

poniewaz podlaczajac pod słuchawki wyłączone sa głośniki w tv.

a interesuje mnie to zeby działało to i to.

0
  • #10 06 Wrz 2013 20:05
    elemen_th
    Poziom 29  

Podłączyłeś pod AUDIO OUT czy gniazdko słuchawek?

0
  • #11 06 Wrz 2013 20:37
    JacekJI
    Poziom 9  

to jest gniazdo audio out ale na jakąś inna wtyczke nie znana mi

0
  • #12 30 Gru 2013 20:45
    Robert Tomczyk
    Poziom 9  

Witam , mam ten sam dylemat, tylko model -samsung led UE40F6400. Kolega może rozwiązał ten problem ?

1
  • #13 30 Gru 2013 21:09
    Grzegorz740
    Poziom 27  

JacekJI napisał:
    to jest gniazdo audio out ale na jakąś inna wtyczke nie znana mi

To znaczy na jaką wtyczkę? Jak ona wygląda?

A w instrukcji nie pisze jak podłączyć? Najpierw dobrze przeczytaj instrukcję od telewizora. Na pewno w niej jest wszystko opisane co i jak podłączyć. Może producent dołączył jakąś przejściówkę do podłączenia.

1
  • #14 30 Gru 2013 21:41
    leszekpo59
    Poziom 26  

JacekJI napisał:
    podlaczajac pod słuchawki wyłączone sa głośniki w tv.

a interesuje mnie to zeby działało to i to.

Witaj. Podejrzewam, że aby uzyskać głos na wieży, to nie będzie taka tania sprawa. Potrzebujemy przewód optyczny

konwerter sygnału cyfrowego na analogowy

oraz przewód typu chincz

Samsung Smart TV 46 led 3d - Podłączenie wieży za pomocą cinczy.

Całość, to kosz około 150-200 zł.
    Drugą możliwością znacznie tańszą jest wykorzystanie gniazda słuchawkowego i połączenie z wieżą tego typu przewodem

Podsumowując. Pierwsze, znacznie droższe rozwiązanie, umożliwia nam odbiór dźwięku na głośnikach z wieży ( bez utraty dźwięku na głośnikach telewizora ), pomimo, że jest to tylko zwykłe, analogowe stereo. Drugie znacznie tańsze ( ok 10-15 zł), też daje nam dźwięk analogowy, lecz pozbawieni jesteśmy głosu na głośnikach telewizora.
    Ostateczna decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam.

-1
  • #15 30 Gru 2013 22:41
    Polon_us
    Poziom 40  

leszekpo59 napisał:
    konwerter sygnału cyfrowego na analogowy

Już po raz któryś widzę, że pokazujesz nieprawidłowe zdjęcie adaptera. Piszesz o konwerterze sygnału cyfrowego na analogowy, a na zdjęciu pokazujesz adapter sygnału cyfrowego coaxial na optyczny.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd tym zdjęciem.!!! Zresztą, na zdrowy rozsądek, jak podłączyć do pokazywanego przez ciebie "konwertera" kable CINCH?

Dodatkowo, aby uaktywnić wyjście cyfrowe, należy wyłączyć głośniki w telewizorze. Autor tematu chce mieć jednocześnie dźwięk w głośnikach telewizora i w kinie. Także nie sądzę, że w tym przypadku te sugerowane połączenie rozwiąże problem.

0
  • #16 30 Gru 2013 22:56
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Polon_us napisał:
    Autor tematu chce mieć jednocześnie dźwięk w głośnikach telewizora i w kinie. Także nie sądzę, że w tym przypadku te sugerowane połączenie rozwiąże problem.

Już nie mówiąc o tym, że autor wyda na to z 200 zł, by sumarycznie mieć dźwięk tylko analogowy, który można osiągnąć kablem za 10 zł, a efekt końcowy będzie taki sam.

0
  • #17 30 Gru 2013 23:23
    intenso
    Poziom 38  

Polon_us napisał:

Dodatkowo, aby uaktywnić wyjście cyfrowe, należy wyłączyć głośniki w telewizorze.

Gdzieś Ty to wyczytał??? :roll:

0
  • #18 31 Gru 2013 03:09
    Polon_us
    Poziom 40  

intenso napisał:
    Gdzieś Ty to wyczytał???

Widziałem to w instrukcjach nie raz. Postaram się znaleźć jeden lub dwa przykłady takich odbiorników.

Faktem jest, że w tym modelu Samsunga -> UE40F6400 jest możliwość używania głośników Tv i wyjścia optycznego jednocześnie, a co za tym idzie, kina domowego. Mea culpa :(

Spośród dostępnych głośników można wybrać te, które mają być używane. Wybierz jeden z listy głośników. Aby
    jednocześnie używać głośników telewizora i amplitunera AV, dla tej opcji wybierz ustawienie Telewizyjne.

fragment instrukcji Samsung UE40F6400.

Dla intenso - losowo wybrany Tv firmy LG -> Link Po pobraniu instrukcji sprawdź str. 36

Losowy wybrany Sony Bravia -> Link

0
  • #19 31 Gru 2013 09:15
    intenso
    Poziom 38  

Widzisz tak się składa ze w instrukcji mojego tv jest to samo napisane a w rzeczywistości jest inaczej.
    Nie zawsze musi być tak ,jak to jest opisane w instrukcji.

0
  • #20 31 Gru 2013 09:32
    grubs
    Poziom 32  

intenso wszystko z instrukcją się zgadza. Kolega Polon_us pisząc post odnosi się do wyjścia optycznego audio w twoim TV a nie do słuchawkowego o którym ty piszesz. Korzystając z wyjścia słuchawkowego głośniki automatycznie się wyłączają.
    Cytat "Podłączenie słuchawek powoduje wyciszenie głośników i dezaktywację niektórych funkcji menu Dźwięk."

0
  • #21 31 Gru 2013 09:46
    Polon_us
    Poziom 40  

intenso napisał:
    Widzisz tak się składa ze w instrukcji mojego tv jest to samo napisane a w rzeczywistości jest inaczej

Heh, a ja jestem wróżką i mam to wiedzieć.

Nie przeczę, że jest tak jak piszesz. Ale starając się komuś pomóc, siłą rzeczy opieram się na dokumentacji urządzenia.
    Znasz inny sposób sprawdzania możliwości technicznych danego urządzenia (telewizora/kina domowego/wieży)? Do których nie masz dostępu.

0
  • #22 31 Gru 2013 10:11
    intenso
    Poziom 38  

No nie mam,sam grzebie w instrukcjach :D

Tylko jest tak ze instrukcja wychodzi wraz z tv,urządzenie się aktualizuje do nowszych wersji oprogramowania a instrukcja już nie ;)

0
  • #23 31 Gru 2013 12:29
    JacekJI
    Poziom 9  

podłączyłem na razie wlaśnie przez wyjscie sluchawkowe,

jak sie dorobie kina to bedzie optyczny;)

0
  • #24 31 Gru 2013 13:14
    intenso
    Poziom 38  

grubs napisał:
    intenso wszystko z instrukcją się zgadza. Kolega Polon_us pisząc post odnosi się do wyjścia optycznego audio w twoim TV a nie do słuchawkowego o którym ty piszesz. Korzystając z wyjścia słuchawkowego głośniki automatycznie się wyłączają.
    Cytat "Podłączenie słuchawek powoduje wyciszenie głośników i dezaktywację niektórych funkcji menu Dźwięk."

Dokładnie wiem ze chodziło o wyjście optyczne a nie słuchawkowe.A to że głośniki są odłączane
    gdy się korzysta z wyjścia słuchawkowego to wiem od dziecka od kąd rodzice kupili pierwszy tv kolorowy a był to Orion i rok 1989 :)

0
  • #25 31 Gru 2013 13:20
    leszekpo59
    Poziom 26  

Polon_us napisał:
    Już po raz któryś widzę, że pokazujesz nieprawidłowe zdjęcie adaptera

Witaj. Istotnie, nie prawidłowe zdjęcie pokazałem. Sorry. Już poprawiłem. Pozdrawiam noworocznie.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo