Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung P853 - Jaki dobry pasek wielorowkowy

nyquist 06 Wrz 2013 23:43 3270 7
  • #1 06 Wrz 2013 23:43
    nyquist
    Poziom 24  

Witam.
    posiadam pralkę automatyczną Samsung P853, w której z biegiem czasu uległ zużyciu pasek wielorowkowy, więc wymieniłem go na nowy, z oznaczeniem identycznym jak oryginalny - 1270J5 6602001072.
    Ale od tego momentu pralka zaczęła mieć problemy z wypraniem czegokolwiek - nowy pasek ślizga się na rolce silnika :-(

W związku z powyższym prosiłbym bardzo osoby bardziej obeznane o podpowiedź, czy dobrze myślę, że w miejsce oryginalnego 1270J5 6602001072, mogę zastosować każdy inny o oznaczeniu 1270J5 (bo jeżeli dobrze rozumiem, to: 1270 - długość paska, J5 - standard rowków)? Spróbowałbym kupić i założyć inny. A może ktoś miał podobny przypadek ze ślizgającym się paskiem i mógłby polecić jaki (jakiej firmy) pasek kupić, żeby wyeliminować ten problem?

0 7
  • #2 07 Wrz 2013 00:19
    kizek
    Poziom 35  

Czy ww wymienionej pralce można regulować naciąg paska np. przez zmianę położenia silnika względem zbiornika?
    Jeżeli silnik jest mocowany na sztywno to skupiłbym się na doborze odpowiedniego paska.

0
  • #3 07 Wrz 2013 23:48
    krzysiekl
    Poziom 22  

Najlepiej jest pójść do sklepu i kupić pasek o ok 1cem krótszy od starego j5 to wiądomo , natomiast długość to już tylko taka sama firma ,reszta to już nie pasuje.Nie ma standardu na długość .

Moderowany przez mrhari:

3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji,

0
  • #4 08 Wrz 2013 11:19
    nyquist
    Poziom 24  

kizek napisał:
    Czy ww wymienionej pralce można regulować naciąg paska np. przez zmianę położenia silnika względem zbiornika?

Nie zauważyłem takiej możliwości.

Co do pozostałych wypowiedzi - Koledzy, nie obraźcie się, naprawdę doceniam każdą chęć pomocy, ale nie starajcie się pisać tylko po to, aby cokolwiek pisać:
    kizek napisał:

Jeżeli silnik jest mocowany na sztywno to skupiłbym się na doborze odpowiedniego paska.

Przecież po to właśnie założyłem ten temat...
    krzysiekl napisał:
    Najlepiej jest pójść do sklepu i kupić pasek o ok 1cem krótszy od starego j5(...)

Nie mam doświadczenia jeśli chodzi o pralki, ale z całym szacunkiem, już na "zdrowy rozum" wydaje mi się, że skoro pasek jest na tyle dopasowany, że nie spada, to wątpię, żeby udało się założyć pasek o 1cm krótszy... Przecież pasek się nie rozciągnie.
    krzysiekl napisał:
    (...)j5 to wiądomo , natomiast długość to już tylko taka sama firma ,reszta to już nie pasuje.Nie ma standardu na długość.(...)

Tej części wypowiedzi nie rozumiem... To znaczy, że jednak pasek oznaczony 1270J5 może mieć RÓŻNE długości? Bo jest to właśnie kluczowe pytanie postawione przeze mnie w temacie, na które chciałbym uzyskać odpowiedź. Czyli liczba 1270 nie określa długości paska?

0
  • #5 08 Wrz 2013 23:41
    kizek
    Poziom 35  

Proponuje zadać pytanie do serwisu AGD Samsunga, dlaczego nowo założony pasek ślizga się po kole pasowym silnika i zobaczymy co na to serwis.

0
  • Pomocny post
    #6 09 Wrz 2013 08:11
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

nyquist napisał:
    To znaczy, że jednak pasek oznaczony 1270J5 może mieć RÓŻNE długości?

Niestety może się tak zdarzyć. Niektóre paski są wykonywane dla konkretnych producentów pralek i ich symbolika nie ma nic wspólnego z ich długością.
    nyquist napisał:
    Nie mam doświadczenia jeśli chodzi o pralki, ale z całym szacunkiem, już na "zdrowy rozum" wydaje mi się, że skoro pasek jest na tyle dopasowany, że nie spada, to wątpię, żeby udało się założyć pasek o 1cm krótszy...

a jednak do się założyć, tylko trzeba uważać na opuszki palców i paznokcie :)

0
  • #7 09 Wrz 2013 09:21
    nyquist
    Poziom 24  

Stefciu_B napisał:
    nyquist napisał:
    To znaczy, że jednak pasek oznaczony 1270J5 może mieć RÓŻNE długości?

Niestety może się tak zdarzyć. Niektóre paski są wykonywane dla konkretnych producentów pralek i ich symbolika nie ma nic wspólnego z ich długością.
    nyquist napisał:
    Nie mam doświadczenia jeśli chodzi o pralki, ale z całym szacunkiem, już na "zdrowy rozum" wydaje mi się, że skoro pasek jest na tyle dopasowany, że nie spada, to wątpię, żeby udało się założyć pasek o 1cm krótszy...

a jednak do się założyć, tylko trzeba uważać na opuszki palców i paznokcie :)

Dziękuję za wyjaśnienie, w takim razie zwracam honor :-)
    Ale czy założenie paska o 1cm krótszego niż przewidział producent nie wpłynie negatywnie na trwałość łożysk w silniku lub na osi bębna?

0