Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Strona parafialna - Gdzie warto założyć stronę parafialną, gotowe szablony?

07 Wrz 2013 03:37 2877 6
  • Poziom 2  
    Witam,

Czy ktoś może wypowiedzieć się nt. tworzenia stron parafialnych?
    Warto uderzać w lokalne firmy zajmujące się tworzeniem stron www, czy być może lepiej skorzystać z gotowych rozwiązań.
    Mam tutaj na myśli np. serwis www.parafialnastrona.pl. Wydaje się że to fajna opcja, szybko można stworzyć stronę. Czy ktoś z tego korzysta?

Cena jest kusząca, a do tego ciekawe możliwości..
  • Poziom 18  
    Fajna sprawa taki serwis, że też ja na to nie wpadłem :D Ale bulić 400zł/rok za szablon taki jak inne + utrzymanie?

Bardziej się opłaca wykupić normalny serwer za jakieś 100zł brutto/ rocznie, bo jak strona parafialna to raczej ruchu jak np. na elektrodzie nie będzie, więc limitów dużo nie trzeba.

Do tego na pewno znajdzie się jakiś uczeń z technikum/liceum w parafii, który byłby w stanie przygotować grafiki do jakiegoś darmowego szablonu na WordPressa czy Joomle za pół darmo, lub ku chwale Istoty Nieskończonej :P

A jak komuś zlecić takie grafiki pod szablon na WP i jakoś ogarnięcie tego, to myślę że w 700zł można się zamknąć spokojnie.
  • Poziom 1  
  • Poziom 18  
    Albo można wziąć darmowy szablon i go edytować ;) nawet zmieniając same grafiki.
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    Ja miałem okazję oglądać stronę parafii stworzoną na www.parafialnastrona.pl i muszę przyznać, że mam pozytywne opinię o tym produkcie.
    Tak naprawdę - te stworzone strony to coś więcej niż strony www oparte na CMS. Posiadają ciekawe funkcjonalności, z którymi nie spotkałem się nawet na stronach internetowych dużych parafii.

Po krótce zalety:
    1. samemu decyduje sie jakie linki (podstrony) chcemy mieć dostępne (z poziomu admina jest ok 40-50 gotowych podstron)
    2. wydruki ogłoszeń i intencji – to jest bardzo fajne, wprowadzam szybko intencje i ogłoszenia na stronę, a później jedno kliknięcie i mam gotowe wydruki (nie trzeba w Wordzie już pisać)
    3. fajna prezentacja danych dot. poszczególnych lat (chodzi o: chrzty, bierzmowanie, śluby, pogrzeby) – wszystko pogrupowane po latach, czytelne
    4. gotowe treści porad dla różnych sakramentów (ślub, bierzmowanie, chrzest....)
    5. samemu można w dowolnej chwili zmieniać zdjęcia nagłówkowe – jest to fajne, szybko można wstawiać zdjęcia tematyczne
    6. samemu można zmieniać kolory strony (wybieramy kolor i po jednym kliknięciu OK mamy inną stronę)
    7. automatyczne grupowanie intencji dla wielu kościołów (przy dodawaniu wybieram kościół i strona sama grupuje informacje)
    8. automatyczne zapowiedzi – raz wprowadzam narzeczonych, a strona sama przez trzy tygodnie ich wyświetla zmieniając co tydzień tylko informacje tj. zapowiedz I, II, III. A na koniec gdy minie data ślubu para ta automatycznie pojawia sie w zakładce „Śluby”
    9. kalendarz intencij – intencji nie wprowadza się w postaci pliku. Strona pokazuje kalendarz poszczególnych tygodni, są uzupełnione dni, święta. Trzeba wprowadzić tylko godziny i treści intencji, co bardzo przypspiesza pracę (można dodawać także intencje przyszłe)

Wady
    1. wszyscy mają jeden szablon – fakt jak się doda swoje zdjęcia to wygląda już to całkiem nieźle
    2. sztywne nazwy i kolejność podstron (nie można sobie tego zmieniać)
    3. narzucona jedna domena

Podsumowując uważam, że rozwiązanie to nadaje sie dla księży, którzy chcą poświęcić mało czasu na tworznie strony, nie posiadają wiedzy informatycznej, nie chcą programować indywidualnej strony ... no i godzą się na płacenie rocznej opłaty.
    Jeśli ktoś chce stworzyć unikalną stronę, z własnym szablonem – zdecydowanie to odradzam
  • Poziom 2  
    Dzięki za informacje.
    Chyba wypróbuje tą darmową wersję testową...