Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo 3000 N200 - Recorvery system nie chce się uruchomić

07 Wrz 2013 06:20 2877 8
  • Poziom 8  
    witam,
    posiadam laptop Lenovo 3000 N200 z ukrytą partycją z Vistą, zawsze gdy chciałem zrobić sobie format dysku po restarcie kompa wciskałem lenovo care i pojawiało mi się okno: Lenovo 3000 N200 - Recorvery system nie chce się uruchomić
    po czym klikałem F11 i dalej sobie działałem. Po jakimś czasie zrobiłem format i zainstalowałem Win7. Teraz chce znów zainstalować Vistę z recorvery system ale po kliknięciu F11 uruchamia mi się normalnie system a nie recorvery :/ Proszę o pomoc, pozdrawiam
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Instalując win7 nadpisałeś MBR i klawisz recovery nie zadziała. Trzeba ręcznie przywracać system z recovey. Kopi MBR nie zrobiłeś przed instalacją wint ani DVD/pena recovery ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    cześć,
    nie wiem co MBR i nic przed instalacją Win7 nie robiłem, jak się ręcznie przywraca system z recorvery?
  • Spec od komputerów
    Wypakowuje się pliki obrazu oryginalnego systemu na partycję systemową. Pokaż fotkę z zarządzania dyskami.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Masz na co zgrać dane ? To tak na wszelki wypadek.
    Użyj plop boot menager lub super grub disk 2 (są w extras menu) z live CD partedmagic i wystartuj komputer z pierwszej partycji.
    https://dl.dropboxusercontent.com/s/k3k0o1lyuj7w08c/pmagic-6.0.iso
    Powinno wystartować recovery. Jeżeli nie wystartuje to będziemy ręcznie przywracać.
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    bardzo dziękuje za porady ale nie wiem jak użyć tych programów, może jakby miały jeszcze plik .exe do uruchomienia to coś pokombinował a tak to nie dla takiego laika jak ja :P
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Pobiera się to iso i wypala na CD (opcja nagraj obraz lub podobna) i ustawia start z CD. Uruchamia się komputer z tego CD i wybiera klawiszami odpowiedni program.

Win7 zainstalowałeś to i z tym dasz radę. Detect any Os w super grub 2 powinno znaleźć partycję recovery.
  • Poziom 8  
    udało się :)
    dziękuję bardzo za pomoc