Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT10620W - nie wypompowuje wody

07 Wrz 2013 08:40 5991 2
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie, jako ktoś kto nie ma pojęcia o naprawie czy też poszczególnych elementach wewnątrz pralki bardzo proszę o pomoc i podanie krok po kroku co ewentualnie mogę sama zrobić aby pralka zaczęła działać jak dotychczas.
    Problemem jest fakt,iż nie wypompowuje wody wszystkie programy które włączyłam zatrzymywały się na etapie prania przed płukaniem. Następnie wyskakiwał na ekranie "error" i to by było na tyle program nagle zatrzymywał się w dowolnym momencie czasowym i pralka przestawała działać. Włączałam opcje samego wirowania kilkukrotnie i samego wypuszczania wody -nic z tego żaden z nich nie działa pralka chodzi ,pracuje słychać jak pracuje pompa ale nie wypuszcza wody ,przewód który odprowadza wodę "nie sztywnieje" jak to działo się do tej pory jak zostawała odprowadzana woda. Pranie wyjełam z pralki natomiast w bębnie nadal znajduje się woda. Proszę o pomoc i wskazówki czy sama mogę coś zrobić, sprawdzi,ć aby pralka znowu zaczęła normalnie działać czy pozostaje mi tylko serwis? Ponad to dodam iż jakiś czas temu również pojawiał się error ale jak włączyłam samo wirowanie -było wszystko w porządku natomiast teraz nawet w ten sposób nie działa.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Witaj.
    Na początku sprawdziłbym, czy nie jest zapchany filtr pompy spustowej.
    Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Rokita1993 napisał:
    sprawdziłbym, czy nie jest zapchany filtr pompy spustowej

I słusznie. Te filtry: Link z racji bardzo specyficznego kształtu bardzo lubią się zapychać. Może pojawić się problem w jego wyjęciem :) .