Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Liceum vs Technikum prosze pomóżcie

DziKi98 07 Wrz 2013 09:49 4677 31
  • #1 07 Wrz 2013 09:49
    DziKi98
    Poziom 1  

Siemka w tym roku kończę gimnazjum i zastanawiam sie co wybrac. Technikum górnicze w Lubinie kierunek technik mechanik spawacz. Te technikum załatwia praktyki w KGHM Polska Miedź S.A . Czy do zwykłego liceum? W tamtym roku miałem średnią 4.8. Doradzcie mi.

0 29
  • #2 07 Wrz 2013 14:49
    majlo93
    Poziom 13  

Ja w tym roku ukończyłem naukę w technikum, podobnie jak ty gimnazjum kończyłem z wyróżnieniem, swego wyboru nie żałuje (zdany egzamin zawodowy, matura, świadectwo z wyróżnieniem , teraz czas na studia zaoczne, dobrą prace też znalazłem (firma w której miałem praktyke) ) Po technikum otrzymujesz już jakieś kwalifikacje natomiast po liceum aby coś mieć musisz ukończyć studia a nie każdemu się to udaje. Skoro praktyki zapewnia szkoła to duże prawdopodobieńswto że przyjmą cie tam później do pracy i powoli można się piąć do góry. Ja osobiście polecam technikum lecz wybór należy do Ciebie.

0
  • #3 09 Wrz 2013 11:21
    buczo11
    Poziom 27  

Witam!
    Spróbuj określić swoje zainteresowania zawodowe, jaka dziedzina Cię interesuje. Może się okazać, że wybrane przez Ciebie technikum kompletnie się nie sprawdzi, ponieważ nie masz do tego "smykałki", nie interesuje Cie to i nie lubisz się tego uczyć.
    Preferujesz przedmioty ścisłe, czy raczej jesteś humanistą?

0
  • #4 09 Wrz 2013 11:55
    750kV
    Poziom 21  

Witam.
    Po liceum ogólnokształcącym nie masz nic. Praca, to sprzątanie lub kasa w hypermarkecie. Dopiero jak ukończysz studium policealne, masz dyplom technika. Możesz zdawać na studia po liceum i po technikum. Jeżeli jednak nie zdasz, to po tym ostatnim masz zawód. W technikum masz oprócz przedmiotów ogólnokształcących przedmioty zawodowe, co skutkuje większą ilością godzin zajęć lekcyjnych w tygodniu. Uważam, że technikum jest korzystniejsze. Sam zdawałem do technikum elektroenergetycznego zaraz po szkole podstawowej ( tak było kiedyś, kiedy nie było gimnazjów) i nie żałuję. Po tym technikum ukończyłem jeszcze dwie szkoły. Polecam.

0
  • #5 09 Wrz 2013 13:24
    buczo11
    Poziom 27  

750kV napisał:
    Jeżeli jednak nie zdasz, to po tym ostatnim masz zawód

Zawód jest potwierdzany zdanym pozytywnie egzaminem zawodowym. Po skończeniu samego technikum jeszcze nie ma zawodu. Posiada się zwyczajny dyplom ukończenia technikum.

0
  • #6 09 Wrz 2013 14:01
    750kV
    Poziom 21  

Zgadza się, Kolego. Napisałem o ewentualnym „oblaniu” egzaminów na studia po uzyskaniu uprawnień zawodowych technika.

0
  • #7 09 Wrz 2013 19:53
    NdYAG
    Poziom 16  

DziKi98 napisał:
    Siemka w tym roku kończę gimnazjum i zastanawiam sie co wybrac. Technikum górnicze w Lubinie kierunek technik mechanik spawacz. Te technikum załatwia praktyki w KGHM Polska Miedź S.A . Czy do zwykłego liceum? W tamtym roku miałem średnią 4.8. Doradzcie mi.

Liceum nie daje Ci zawodu ale kształci Cię ogólnie w wielu kierunkach, rozwija Cię jako człowieka, wzbogaca Twoją wiedzę i postrzeganie. A technikum daje Ci umiejętność machania młotkiem i lutowania kabli.

0
  • #8 09 Wrz 2013 20:13
    Nereida4
    Poziom 22  

Po liceum nie masz żadnego zawodu .po technikum masz papier technika w danym zawodzie.Tak jak kolega wyżej napisał w technikum nauczą cie machać młotkiem a w liceum przygotują cie dokładnie do matury .
    Wybór należy do ciebie i zależy od tw.oich zainteresowań

0
  • #9 10 Wrz 2013 04:30
    750kV
    Poziom 21  

Nereida4 napisał:
    Po liceum nie masz żadnego zawodu .po technikum masz papier technika w danym zawodzie.Tak jak kolega wyżej napisał w technikum nauczą cie machać młotkiem a w liceum przygotują cie dokładnie do matury .
    Wybór należy do ciebie i zależy od tw.oich zainteresowań

Może nie jestem w temacie i rzeczywiście technika zeszły „na psy”, ale kiedy ja chodziłem do technikum, przedmioty ogólnokształcące były takie same jak w liceum (podręczniki również). Zdawalność na studia na kierunek elektrotechnika była wyższa po naszym technikum, niż po „ogólniaku”. No chyba że ktoś chciał zdawać na ASP. Młotkiem machać to uczono w zawodówce, nie w technikum.

0
  • #10 10 Wrz 2013 04:42
    Azathi
    Poziom 10  

Osobiście wybierał bym Liceum. Przygotuje o wiele lepiej do matury. Potem można pójść na studia pomaturalne albo na uczelnię. Nawet jeśli nie uda się pójść na studia to i tak pozostaje stadium policealne. Co do Elektrotechniki i tak uczelnie przyjmują znacznie więcej niż zakładają bo później sporo odchodzi przez odsiew.

0
  • #11 10 Wrz 2013 09:08
    buczo11
    Poziom 27  

Witam!

DziKi98 napisał:

Jeżeli nie masz sprecyzowanych zainteresowań, ale myślisz o szkole technicznej i studiach technicznych, to zamiast ogólniaka proponowałbym liceum matematyczno-fizyczne, które, tak uważam, lepiej niż ogólniak przygotuje Cię z matematyki i fizyki niezbędnej na studiach technicznych.

0
  • #12 10 Wrz 2013 10:45
    NdYAG
    Poziom 16  

750kV napisał:

Może nie jestem w temacie i rzeczywiście technika zeszły „na psy”, ale kiedy ja chodziłem do technikum, przedmioty ogólnokształcące były takie same jak w liceum (podręczniki również). Zdawalność na studia na kierunek elektrotechnika była wyższa po naszym technikum, niż po „ogólniaku”. No chyba że ktoś chciał zdawać na ASP. Młotkiem machać to uczono w zawodówce, nie w technikum.

Czasy się zmieniły, dziś do techników idzie młodzież o średniej wiedzy i zdolnościach intelektualnych a ci z aspiracjami idą do liceum -- przez to poziom nauczania w technikach jest znacznie niższy niż w liceach.

0
  • #13 12 Wrz 2013 17:02
    iamtheone
    Poziom 26  

750kV napisał:

Obecnie poziom nauczania matematyki w technikach, jest na poziomie nauczania matematyki w klasach humanistycznych w liceum, czyli niski. Obecnie nie ma egzaminów na studia, rekrutacja jest prowadzona na podstawie wyników z matury. Technikum przygotuje do zdania matury z trzech podstawowych przedmiotów (polski, matematyka, język) i do egzaminu zawodowego. Liceum natomiast przygotuje do zdania matury z podstawowych trzech przedmiotów na poziomie podstawowym i kilku przedmiotów (zależnie od profilu klasy) na poziomie rozszerzonym. Jeśli na studia techniczne (politechniki itd.) to tylko po liceum, bo po technikum nie ma się odpowiednich podstaw, a samemu ciężko się nauczyć przedmiotów ścisłych. Jeśli od razu po szkole średniej do pracy - to tylko technikum lub szkoła zawodowa.

0
  • #14 15 Wrz 2013 20:31
    advent_child
    Poziom 10  

Jestem obecnie w czwartej klasie technikum do którego masz zamiar pójść. Uczę się w zawodzie elektronika. W tym roku mieliśmy praktyki w kopalni w Lubinie. Myślę, że mam dla ciebie kilka porad i informacji.

Skoro chcesz iść na mechanika spawacza to podejrzewam, że matma i fizyka ci nie podchodzą. Ja zawsze powtarzałem w odniesieniu do nauki elektroniki/elektryki/informatyki: albo dobre technikum, albo profil mat-fiz w najlepszym liceum + nauka zawodu w domu, a potem studia. Niestety nasze technikum w Lubinie nie jest dobre, ale też nie złe. Tzn. są niektórzy nauczyciele, którzy w ogóle nie powinni uczyć kogokolwiek, bo są po prostu słabi, ale zdarzają się naprawdę dobrzy nauczyciele u których aż chce się siedzieć na lekcjach.

Jeżeli szedłbyś w kierunku elektryki lub elektroniki poleciłbym ci szkołę w Legnicy, jednak jeżeli chcesz pracować w kopalni to ten kierunek który wybrałeś jest jak najbardziej odpowiedni. Po tej szkole z tytułem technika, uprawnieniami spawalniczymi, praktykami pod ziemią, zdaną maturą miałbyś na prawdę bardzo wysokie szansę na dostanie pracy w kopalni.

Bardzo możliwe, że kursy i egzaminy spawalinicze będziesz miał za darmo.

Co do kwestii praktyk w kopalni. Ty swoje praktyki będziesz miał dopiero za 4 lata (w 3 klasie), chyba, że coś się zmieni, ale to prawdopodobne bo nasza szkoła ma podpisany kontrakt z KGHM. Masz do wyboru kopalnie Lubin Główny, Lubin Zachodni, Rudna albo ZWR-y (praktyki w zakładach wzbogacania rudy) i jak będziesz chciał to naprawdę się tam dużo nauczysz i wcale nie jest tak, że praktykant tylko tam śpi i zamiata. My mieliśmy praktyki na oddziale elektrycznym, dosyć często jeździliśmy po całej kopalni i pomagaliśmy przy naprawianiu różnych urządzeń m.in. rozdzielnic czy silnikach tam.

Co do kwestii matury/egzaminu zawodowego - jak się będziesz uczył to zdasz. Matematyka też nie jest na niskim poziomie, jak twierdzą niektórzy, tylko po prostu nauczyciele nie kładą takiego nacisku, żebyś zdał koniecznie tą maturę na 80% i miał same piątki. Po prostu wychodzą, z założenia, że jak nie chcesz się tego nauczyć to oni cie uczyć na siłę nie będą.

Więc, jak chcesz się nauczyć zawodu, po szkole mieć "dobrze płatną"* prace to ta szkoła jest jak najbardziej dla ciebie. Aaa i nie myśl, że ktoś cie tam bić będzie albo kocić, to już nie te czasy hehe ;)

*pojęcie względne

0
  • #15 16 Wrz 2013 16:14
    Notorious16
    Poziom 12  

Jeżeli jesteś pewny, że po szkole średniej będziesz kontynuował naukę na uczelni, to idź do liceum. W takim wypadku nie ma się w ogóle nad czym zastanawiać. Na studiach jeżeli tylko będziesz chciał, to i tak pobijesz kolegów z technikum na głowę i nadrobisz wszystkie techniczne podstawy, to zależy tylko od Ciebie, a przepracowany rok, który zaoszczędzisz na pójściu do liceum da Ci dużo więcej, niż to technikum. Tak jak mówię... jeżeli jesteś ogarnięty i planujesz studia, to w technikum będziesz tylko marnował czas. Gwarantuję.

Pozdrawiam.

0
  • #16 18 Wrz 2013 17:33
    techelek
    Poziom 2  

Czytam wasze odpowiedzi i powiem szczerze, chce mi się śmiać. @NdYAG, @iamtheone, panowie, nie wiem czy któryś z was chodził do technikum i do jakiego, ale powiem coś na swoim przykładzie, chodze do Technikum Elektrycznego w Płocku. Mamy zdawalność matur jako chyba 3 szkoła w Płockua z klasy 20 kilko osobowej nie zdaje najwyżej jedna i to często do poprawki, egzaminy zawodowe zdaje u nas przeciętnie 22/23 osoby w klasie, średni wynik 85%(dane z tamtego roku), a szkoł jest całkiem sporo, tych ogólnokształcących też. Owszem technikum uczy machania młotkiem, wiercenia, szlifowania zgrzewania nawet jakies podstawy spawania. I wiecie co? Ciesze się, że tak jest bo chociaz po skończeniu technikum chłopak to jest chłopak. Ma wiedzę teoretyczną przydatną na studiach, ale potrafi też coś zrobić praktycznie. W czasie studiowania zaocznie moze znaleźc smiało prace w zawodzie i zdobywać doświadczenie. Oczywista sprawą jest, że szkoła nie nauczy zawodu, ale nauczy podstaw i wprowadzi w arkana zawodu. Domyslam się, że zostanę zhejtowany, ale wolałbym iść do dobrej zawodówki niż do marnego liceum. A z punktu widzenia gospodarki zalewanie miast liceami nie jest takie dobre. Po 11 klas humanistycznych w jednej szkole? sic!. Słabe licea i słabe kierunki studiów produkuja nowych bezrobotnych. Wg mnie techikum to dobra alternatywa dla liceów i zawodówek, cos pomiędzy.

0
  • #17 18 Wrz 2013 22:04
    kindek007
    Poziom 12  

Witam, przyszłościowo rzecz ujmując więcej da Ci technikum, po pierwsze liceum to że tak to ujmę "gimnazjum" na wyższym poziomie ;)
    Technikum trwa 4 lata, przez pierwsze dwa lata masz jak w liceum geografie, chemię itp ale od 3 klasy nauczanie idzie w stronę obranego kierunku technikum i nie ma już tamtych przedmiotów, za co w nagrodę otrzymujesz tzw. przedmioty zawodowe. Obierasz specjalizację np na informatyce tak jest[ jestem absolwentem technikum informatycznego] po 3 klasie masz praktyki, tak pokrótce wygląda technikum. Po prostu idziesz w obranym kierunku a liceum przygotowuje Cię ogólnie i marnujesz czas na biologie, geografie.

0
  • #18 19 Wrz 2013 19:41
    techelek
    Poziom 2  

@kindek007 obecnie dla przedmiotów typu chemia, geografia, biologia, edb itd. w cyklu nauczania 4 letniego technikum przewidziano tylko godzinę. Co ciekawe zmienił się tez egzamin zaodowy, który zdaje się z poszczególnych kwalifikacji zawodowych mozna zacząc juz po 4 semestrach. Kwalifikacje sa przeważnie 3-4 zaleznie od kierunku. W żadnym liceum nie bedziesz miał takich przedmiotów jak np. " Maszyny i urządzenia elektryczne" "Pomiary.." "Instalacje..." itp. Do tego dochodza zajęcia warsztatowe, pomiary, miesięczna praktyka. Koledzy z "samochodówki" mają np praktyki w stacjach kontroli pojazdów samochodowych przy salonach samochodowych przez dwa lata.

0
  • #19 19 Wrz 2013 20:41
    Notorious16
    Poziom 12  

Nie słuchaj kolegów wyżej. Powtórzę: jeżeli jesteś mądry chłopak, to idź do liceum. Jestem po liceum i kolegów po techników biję na głowę na studiach, bo się przyłożyłem, pracowałem, a nawet nie mówię Ci o tym, o ile więcej od nich zyskasz pracując przez rok (oni przez ten rok jeszcze będą w szkole). Stary, naprawdę nie ma co się zastanawiać... pracodawca patrzy, co umiesz, a nie po jakiej szkole jesteś, a idąc do liceum zaoszczędzasz rok, a to bardzo dużo czasu, a wszystkiego innego jesteś w stanie nauczyć się sam no i w liceum jednak poziom dużo wyższy. Kolega wyżej się chwali, że jedna osoba z klasy tylko nie zdawała matury.... u mnie w liceum jak byłem od 10 lat matury nie oblał. Chyba, że jesteś leniwy i nie masz pewności, że znajdziesz w sobie zacięcie, to wtedy idź do technikum, a potem do pracy....

Pozdrawiam.

0
  • #20 19 Wrz 2013 21:18
    kindek007
    Poziom 12  

Notorious16 nawet mądry chłopak jak pójdzie do liceum to będzie się musiał przykładać to przedmiotów ogólnych czyli nie związanych z tym co chce robić np informatyka więc nie wciskaj chłopakowi kitu że zaoszczędzony rok w liceum może spożytkować na pracę w jakimś sensownym zawodzie bo pracodawca widzi co chłopak skończył i nie zawsze może mu dać szanse pokazania co potrafi chociażby sporo umiał, takie realia, oczywiście nie zagwarantuję nikomu po technikum że znajdzie na 100% prace w zawodzie bo o to jest coraz trudniej, wystarczy spojrzeć na to co dzieje się w naszym wspaniałym kraju, a mianowicie podniesienie wieku emerytalnego co w konsekwencji prowadzi do tego że nie ma nowych miejsc pracy. Nie chce w tym momencie nikogo obrazić, ale po liceum to można w jakiejś biedronce pracować przez zaoszczędzony rok i to przy dobrych wiatrach, ewentualnie zmywak za granicą. Ja nikogo tutaj nie chce namawiać do jakiej szkoły ma pójść bo to nie o to chodzi tutaj, po prostu trzeba przemyśleć sprawę i odpowiedzieć sobie co chce w życiu robić i ku temu obierać edukację, ktoś może być wybitny w liceum, pójdzie na studia gdzie rzecz jasna równie dobrze sobie poradzi, wiele się nauczy, poprzez system praktyk na studiach, firma w której je będzie odbywał doceni go i ma pracę zaklepaną i to z dobrym wynagrodzeniem i możliwością awansu, to tak na marginesie żeby ktoś nie pomyślał że tylko technikum otworzy przed nim super karierę zawodową.

0
  • #21 20 Wrz 2013 16:10
    Notorious16
    Poziom 12  

Dlatego napisałem: jeżeli jest mądry życiowo, ogarnięty, wie czego chce, to liceum i nie ma się nad czym zastanawiać. Co z tego, ze są inne przedmioty? Do tego trzeba się przykładać? Kładłem na nie lachę, leciałem na trójach i nie było mi z tym źle, bo wiedziałem, jaki mam cel. Dlatego piszę, że liceum, jeżeli człowiek jest zdecydowany i wie czego chce, w takim wypadku technikum to strata czasu.

0
  • #22 20 Wrz 2013 19:10
    kindek007
    Poziom 12  

Nie będę wdawał się w polemikę, bo widzę że czytanie ze zrozumieniem u kolegi leży ;) technikum to na pewno nie strata czasu, poza tym co to jest rok w wieczności :D

0
  • #23 21 Wrz 2013 11:11
    Notorious16
    Poziom 12  

U Ciebie leży tak? Wyjaśnię, bo faktycznie może nie rozumiesz => zaoszczędzony rok, pracując w zawodzie, ale oczywiście, że po studiach, albo i w trakcie studiów, które skonczy rok szybciej. Nie widzę niczego nielogicznego w swoim poście, bo sam podążyłem taką drogą i daruj sobie te osobiste wycieczki w moją stronę.

0
  • #24 21 Wrz 2013 13:51
    km__
    Poziom 12  

Ja 3 lata temu też stałem przed podobnym wyborem. Wybrałem technikum o profilu elektronik i w żadnym wypadku nie żałuję. Jak dotychczas dosyć dużo się nauczyłem, a i tak jeszcze przede mną trochę nauki. Jeżeli wiesz, czego chcesz - technikum, jeżeli jesteś niezdecydowany - liceum. :)

0
  • #25 21 Wrz 2013 14:02
    majlo93
    Poziom 13  

Ja powiem tak, jeżeli chcę sie pracować po szkole średniej to na pewno technikum jest lepsze, jeżel nie to liceum. Ja wybrałem drogę technikum, a teraz pracuje i wybieram się na studia zaoczne.

Notorious16 napisał:
    jeżeli jest mądry życiowo, ogarnięty, wie czego chce, to liceum i nie ma się nad czym zastanawiać

widocznie byłem niemądry według Ciebie ale nie żałuje. Teraz potrzeba fachowców a nie ludzi z papierkami po studiach. Opinia starszych z którymi pracuje jest taka , że ludzie po studiach dziennych za dużo nie umią. Teraz to co drugi studiuje, to nie to co kiedyś

Notorious16 napisał:
    pracodawca patrzy, co umiesz, a nie po jakiej szkole jesteś

Po liceum ciężko o prace chyba , że masz znajomości. Prędzej przyjmą człowieka po technikum niż po liceum i dopiero po okresie próbnym decydują czy z nim przedłużyć umowę. Ja jak się przyjmowałem to był konkurs na dwa wakaty i założyli , że przyjmą jednego doświadczonego pracownika i jednego po szkole technicznej lub zawodowej.

0
  • #26 21 Wrz 2013 19:26
    Notorious16
    Poziom 12  

Nie, nie chodzi mi o to, że ktoś kto idzie do technikum jest głupi, bardzo przepraszam, jeżeli ktoś tak pomyślał. Mi chodziło o tych nastolatków, kórym się nic nie chce i nie mają pomysłu na siebie w żadnym stopniu.

Pisząc o pracy oczywiśćie mam na myśli już któryś rok studiów, albo czas po studiach. Przez studia bez problemu można nadrobić i przegonić 10 razy ludzi z technikum, nabyć dużo wiedzy i wtedy idąc na rozmowę, nie ma znaczenia, że jesteś po liceum... wiedzę masz i rozmowę przejdziesz. To miałem na myśli. I jesteś rok do przodu.

Dobra, ja już się wyłączam z tego tematu, bo mam szczerze dosyć.

Wniosek jest taki, że kariera kolegi i to jak będzie mu się wiodło w życiu zależy od tego, czy na studia, czy ogólnie szkołę robi po to, by zostać fachowcem pełną gębą i znać się na rzeczy, czy tylko dla papierka. I przez liceum i przez technikum można podążyć obiema drogami.

Pozdrawiam.

0
  • #27 23 Wrz 2013 18:48
    HITMAN_99
    Poziom 9  

witam :)

Według mnie technikum jest o wiele lepsze od liceum, ponieważ materiał jest ten sam tylko, że rozciągnięty w czasie ... Jestem uczniem technikum elektronicznego i mam takie same książki jak znajomi w liceum. Matematykę i fizykę mam na poziomie rozszerzonym, więc na poziom nie narzekam :) Ale oprócz ogólnych przedmiotów, mam wiele przedmiotów modułowych na których cały czas pogłębiam swoja wiedzę z zakresu elektroniki. Idąc na studia napewno będę miał o wiele lepszy start, niż ludzie po liceum, ponieważ na laboratoriach wykonuje się rożnego rodzaju badania różnych elementów, które ja już miałem okazje wykonać :)

0
  • #28 25 Wrz 2013 22:18
    piotrekn95
    Poziom 24  

taaaa.....

Wyobrazcie sobie, stoje z kumplem po technikum elektronicznym i mowi mi że chciał tam sobie coś w aucie zasilać. No to ja mowie że by potrzebował jakiś stabilizator lm-na 12 V. A on nawet lutować nie umie hahaha, a o stabilizatorze to nic nie pamięta :D

Reasumując: Znam gości w technikach i w liceach. Generalnie ponad połowa ludzi po LO wybrała studia elektroniczne BO SIE DUZO ZARABIA (hehe), ale mój kumpel z liceum też interesował się elektroniką ale to wyjątek.

W technikum jest troche(ale nadal za duzo) ludzi co nie mają co z sobą zrobić i w ogóle nie interesują się tym, jadą na dopach...

Moim zdaniem wybór technikum/liceum zależy od indywidualnego przypadku/człowieka i wszelkie dywagacje na ten temat są stekiem bzdur.

0
  • #29 25 Wrz 2013 22:29
    swiercm
    Moderator na urlopie...

NdYAG napisał:
    Liceum nie daje Ci zawodu ale kształci Cię ogólnie w wielu kierunkach, rozwija Cię jako człowieka, wzbogaca Twoją wiedzę i postrzeganie. A technikum daje Ci umiejętność machania młotkiem i lutowania kabli

A to ciekawe. Mnie nie uczono machać młotkiem, ani lutować - pokazano tylko jak to ewentualnie ma wyglądać, jak obsługa pieców, naprawa układów hydraulicznych, programowanie i wiele innych umiejętności + przedmioty takie jak w liceum. Oczywiście, trzeba iść samemu także do przodu i rozwijać to, co Cię interesuje, a nie wkuwać bez sensu wszystko, czego uczą.

Albo coś Cię interesuje, albo nie. Liceum jest dobre, jak chcesz iść na Uniwersytet, jak na Politechnikę - Technikum.

Znam przypadki, że po technikum poszli na Akademię Muzyczną i ją ukończyli, bo poza szkołą rozwijali swoje pasje w zupełnie innym kierunku.
    Wszystko.

0
  • #30 26 Wrz 2013 12:23
    Notorious16
    Poziom 12  

[quote="swiercm"]

NdYAG napisał:

Albo coś Cię interesuje, albo nie. Liceum jest dobre, jak chcesz iść na Uniwersytet, jak na Politechnikę - Technikum.

Bzdura. Jestem na polibudzie po liceum i... w tym wypadku liceum było dobre, tak jak w przypadku moich kumpli.

Tak jak napisał kolega wyżej => to zależy tylko indywidualnie od człowieka.

0