Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra classic I 99' - światła pozycyjne, mijania i drogowe nie działają

kamil198888 07 Wrz 2013 11:14 7773 9
  • #1 07 Wrz 2013 11:14
    kamil198888
    Poziom 8  

Witam,
    Gdy włączam światła pozycyjne lub mijania to niestety nie dzialają one. Nie działają również światła drogowe, więc myślę że nie możliwe żeby nagle wszystkie się przepaliły. Ostatnim razem wystarczyło poruszać pod kierownicą te bezpieczniki ( były obluzowane), ale tym razem nie pomogło. Co mogę zrobić jeszcze?
    Zdjecie bezpieczników spod kierownicy Opel astra classic I 99' - światła pozycyjne, mijania i drogowe nie działają
    [/syntax]

Dodano po 38 [minuty]:

Aha, dodam jeszcze że kierunkowskazy, światło stop i światło biegu wstecznego działają!! Gdy otwieram drzwi to także działają światła w kabinie

0 9
  • #2 07 Wrz 2013 20:53
    greg095
    Poziom 15  

Brak zasilania przełącznika świateł lub brak zas. cewek przekażników.
    czy skrzynka bezpiecznikowa nie była szarpana, wyrywana itp. skoro "ruszały" się bezpieczniki obluzowane mogą być również kable pod nimi.

0
  • #4 07 Wrz 2013 21:05
    ravelation
    Poziom 21  

Skoro nie działają wszystkie światła to przyczyna jest w wyłączniku.
    mogła się wypiąć wtyczka np.

0
  • #5 07 Wrz 2013 21:10
    greg095
    Poziom 15  

czy skrzynka bezpiecznikowa nie była szarpana, wyrywana itp. skoro "ruszały" się bezpieczniki obluzowane mogą być również kable pod nimi.

Dodano po 5 [sekundy]:

0
  • #7 07 Wrz 2013 22:46
    kamil198888
    Poziom 8  

Czy może być przyczyna w wyłączniku świateł mijania skoro nie działają też drogowe?

0
  • #8 07 Wrz 2013 23:15
    ladamaniac
    Poziom 37  

Problem może być we włączniku świateł, ten z pokrętłem, on podaje napięcie na przełącznik przy kolumnie kierowniczej, dalej na skrzynkę bezpieczników i do żarówek.

0
  • #9 08 Wrz 2013 08:54
    ravelation
    Poziom 21  

kamil198888 napisał:
    Czy może być przyczyna w wyłączniku świateł mijania skoro nie działają też drogowe?

No tylko tam, bo ten przełącznik załącza wszystkie rodzaje świateł,nawet lampkę w kabinie.

0
  • #10 08 Wrz 2013 10:44
    kamil198888
    Poziom 8  

Wyjąłem wyłącznik świateł i na przełączniku był spalony styk. Spróbuje oczyścic, jak sie nie da to pewnie czeka mnie wymiana

Dodano po 17 [minuty]:

Zamykam temat. Spalony styk od światel w przełączniku. Wystarczyło wyjąć wyłącznik i wyczyścić. Dziękuję za pomoc!

0