Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kina domowego do dekodera sagem

lypsky 07 Wrz 2013 11:46 1653 3
  • #1 07 Wrz 2013 11:46
    lypsky
    Poziom 8  

Witam,

jestem posiadaczem kina domowego sony dav-dz 740, chciałem podłączyć owy sprzęt do dekodera nc+ sagem ds183.

W dekoderze brak wejścia na kabel optyczny, po podłączeniu odpowiedniej przejściówki jest tylko wejście na cinche. W kinie z kolei jest miejsce na kabel optyczny, ale brak jest wejścia na kable cinch.

Po podłączeniu kabla optycznego do tv, podczas oglądania programów z dekodera dźwięk jest tylko z dwóch głośników.

Jak to podłączyć by uzyskać najlepszy efekt?

0 3
  • #2 07 Wrz 2013 12:18
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Musisz zakupić konwerter SPDiF->coaxial.
    Żadnymi tylko samymi kablami tego nie podłączysz.

lypsky napisał:
    Po podłączeniu kabla optycznego do tv, podczas oglądania programów z dekodera dźwięk jest tylko z dwóch głośników.

I prawidłowo, bo to zależy od nadawcy danego programu, czy będzie to w DD, DTS, ale najczęściej jest to właśnie tylko 2.0, czasami jest tak, ze odpowiednią ścieżkę musisz sam wybrać w ustawieniach strumienia audio w programie.

0
  • #4 07 Wrz 2013 15:41
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

lypsky napisał:
    wejście coaxial mam tylko pod antenę fm

?.
    lypsky napisał:
    kabel spdif z końcówką mini jack (pod dekoder - czarne wejście z cincach),

W dekoderze, to jest wyjście dźwięku elektryczne.
    lypsky napisał:
    a z drugiej strony wejście optyczne (chyba toslink) do kina

W wieży, to jest wejście dźwięku optyczne.
    Potrzebujesz sprzętu, który z wyjścia dźwięku elektrycznego w dekoderze "przerobi" sygnał na postać optyczną dla wieży.
    Podany przez Ciebie kabel NIE zadziała, gdyż jest to wersja optyczno-optyczna, mająca tylko inne wtyczki, nie da się kablem przesłać sygnału elektrycznego pod postacią optyczną bez specjalnego konwertera.

0